Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu luni sunt programat la service, la mine in medias, sa-mi schimb suspensia...
    amortizoare Bilstein si arcuri Weitec, va zic luni cum se simte masina
    Life is short...play more!
    http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

    Comment


    • bolo, fa o filmare cu repozitionarea bucsilor, te rog

      Comment


      • Poate ne ajuta Dsign eu de la el am auzit

        Comment


        • Originally posted by soboBN View Post
          Amortizoarele sunt stock?
          da,amortizoarele sunt stock
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • sorin, am intrebat la service si in legatura cu bucsile, cica doar daca scazi garda la sol cu mai mult de 4-4.5 cm ar trebui sa repozitionezi bucsile...
            acum sincer, daca aia mi-au zis asa, acum sa vad luni cand le moneaza cum va fi, te anunt daca e, si daca trebuie neaparat sa fac si asta, o sa si filmez...
            Life is short...play more!
            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

            Comment


            • pai nu cred ca dauneaza repozitionarea nici daca nu scazi asa de mult garda

              Comment


              • sincer, daca chiar nu trebuie, nu o fac, nu de alta dar va sta masina aproape toata ziua in service : schimbat suspensie complet, rulment dreapta fata, cap de bara dreapta fata si sa scot carligul de remorcare...
                Life is short...play more!
                http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                Comment


                • Repozitionearea e cel mai usor lucru din toate enumerate de tine

                  Comment


                  • te cred, trenuie doar sa slabesti o piulita, sau surub, si apoi de strans inapoi...dar o sa intreb mai amanuntit luni si vad eu...
                    Life is short...play more!
                    http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                    Comment


                    • Originally posted by sorin_pss View Post
                      apropo de repozitionarea bucsilor, cine a facut aceasta operatiune,sa faca la "how to" un tutorial despre repozitionare.
                      Meseriasul care mi-a montat arcurile a spus ca nu a auzit de asa ceva. Poate ne bagam singuri sa le repozitionam.
                      si mie la fel mi-a zis "meseriasul" ca nu a auzit si nu crede ca e necesar...si am coborat garda cu 4.5cm, HR
                      "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                      Comment


                      • Eu nu am facut o repozitionare a bucselor ...mecanicul a spus ca nu e nevoie. Oricum am constatat ca arcurile sunt la fel de inalte si de groase ca cele stock.

                        Comment


                        • si-atunci, cine a scos-o p"asta cu repozitionarea??????????? ne lamureste cineva?

                          Comment


                          • Problema asta cu arcurile o vad ca atunci cand masina e plina de pasageri si coboara garda la sol....atunci se mai face repozitionare de bucse??? Poate gresesc dar sa vina cineva cu un argument solid.

                            Comment


                            • Originally posted by mixstudio View Post
                              Eu nu am facut o repozitionare a bucselor ...mecanicul a spus ca nu e nevoie. Oricum am constatat ca arcurile sunt la fel de inalte si de groase ca cele stock.
                              Pai ceva nu e inregula aici.Daca sunt la fel de inalte si de groase cum naiba scade garda la sol?

                              Comment


                              • Pai teoretic...difera materialul din care sunt facute.
                                Singura treaba care am observat-o a fost ca spiralele de la baza arcului sunt putin mai adunate decat cele originale.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google