Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da asa este, ai dreptate Cristi. La ora aia am fost dus
    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

    Comment


    • Cumpar arcuri sport: weitec, eibach , poate si h&r astept oferte

      Originally posted by Christnacht View Post
      Da asa este, ai dreptate Cristi. La ora aia am fost dus
      Cumpar arcuri sport: weitec, eibach , poate si h&r astept oferte.Stima

      Comment


      • Salut Mih. Eu nu imi vand arcurile Eibach deocamdata, sunt multumit de ele. Ca sa le testez mult mai bine trebuiesc si niste telescoape sport dar usor usor se vor rezolva toate . Daca e sa aud pe cineva care vinde te voi contacta cu cea mai mare placere. Numai bine Mih23!
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • Originally posted by mih23 View Post
          Cumpar arcuri sport: weitec, eibach , poate si h&r astept oferte.Stima
          caut arcuri dar nu gasesc !
          toati arcurili sa vina la mini !
          Nu este thread de bursa aici , daca vrei sa cumperi , iti deschizi thread frumos la Anunturi strict legate de masini
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • am citit toate paginile din acest thread deoarece vreau sa imi pun si eu arcuri sport (probabil eibach) si vreau sa intreb cum se va impaca masina cu arcuri sport fata de cea stock in momentul in care pui greutate pe ea........
            PS: mai poti cara aceeasi "greutate" cu ea?
            Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
            -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
            Silent Coat.

            Comment


            • Depinde ce intelegi tu prin "greutate".
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Originally posted by ktalyn28 View Post
                am citit toate paginile din acest thread deoarece vreau sa imi pun si eu arcuri sport (probabil eibach) si vreau sa intreb cum se va impaca masina cu arcuri sport fata de cea stock in momentul in care pui greutate pe ea........
                PS: mai poti cara aceeasi "greutate" cu ea?
                Poti sa pui greutate pe ea, doar ca se va lasa mai putin. Exemplu pe spate, cu suspensia stock daca pui 150 de Kg sa zicem ca se va lasa 2-3 cm, in schimb cu suspensia sport se va lasa 1 cm(sau mai putin fiind masina foarte rigida). Arcurile nu influenteaza cantitatea de greutate atata timp cat nu umblati la specificatiile lor(taiat, decalit ... samd). Exemplu eu am o persoana care o mai transport pe locurile din spate care cantareste aproximativ 155 Kg cu suspensia stock cand se urca in masina se lasa si se aude un scartait, la fel cand se da jos da jos(un mic scartait). In schimb cu suspensia sport fie ca ea urca in masina fie ca se da jos nu mai se coboara/ridica suspensia decat la ordin de 0.5-1 cm.

                Greutatea maxima autorizata este cea suportata in principal de sasiu si ea nu se schimba, iar orice arc (facut cu cap, nu arcuri stock taiate si intarite samd...) nu va influenta acest lucru.
                B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                Comment


                • mersi canto....asta ma interesa.
                  Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                  -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                  Silent Coat.

                  Comment


                  • cam care sunt cele mai joase loganuri de pe forum ? M-ar interesa sa vad cam cum arata , ca urmeaza duminica sa o trantesc si eu cu niste arcuri ceva mai sport . Multumesc frumos , o zi buuna .
                    sigpic

                    Comment


                    • catafof dsign sorinpss vgroza dsign deluxe -geo- canto sdp jokero al!n + minim 50% din forum

                      ce intrebare stupida ... cauta la my ride ...

                      ce inseamna ceva mai sport?
                      sigpicMy ride

                      Comment


                      • ia de aici cateva poze
                        Attached Files

                        Comment


                        • de specificat ca e impreuna cu gume cu talon mic
                          sigpicMy ride

                          Comment


                          • A incercat cineva Arcuri sport V-MAXX?

                            Comment


                            • Salut...!Care-s cele mai potrivite arcuri sport care merg cu telescoapele originale...?multumesc

                              Comment


                              • H&R clar , obligatoriu repozitionarea bucsilor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google