Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mie din poze mi se pare ok. e chiar dreapta, ceea ce nu le reuseste celor mai multi. uite cum se vede la mine din unghiul ala, si e clar mai lasata in fata.
    Attached Files

    Comment


    • uite... aaa... pai daca n-ai repozitionat bucsele, ce mai vrei ?!
      intreaba-l pe alessandro

      Attached Files

      Comment


      • Am schimbat bratele cu totul si mecanicul de acolo a spus ca le-a repozitionat cam pe semi incarcat..cu cricul masina fiind pe elevator insa eu cred ca nu e suficient

        Comment


        • Repozitionarea se face cu masina pe roti. Oricum e ceva necurat, sigur nu erau taiate spire pe spate din arc? Stiu cativa colegi cu hr si butelie si sunt departe de a fi lasate de spate.

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            uite... aaa... pai daca n-ai repozitionat bucsele, ce mai vrei ?!
            intreaba-l pe alessandro

            http://www.loganclub.ro/forum/presti...8.html?t=19548
            Motorul diesel este mult mai greu ca cel de 1.4 benzina.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • @08MELC.. arcurile le-am cumparat fix de 3 zile de la Daciashop si sunt noi h&r ..nu cred ca ei ar fi facut asa ceva ..insa nu se vede ar fi taiat din ele..

              si la fel ca si cu celelalte arcuri de le-am avut tot e mai jos de spate )..tin sa cred ca nu vrea mai jos de fata..

              Comment


              • stiam asta, dar tot n-ar fi trebuit sa fie mai lasat pe spate.
                nici n-avem o fotografie concludenta. trebuie una din lateral.

                Comment


                • nnnCred ca in asta se observa cel mai bine..terenul avea si inclinatia spre in fata si tot se vede mai jos de spate
                  Attached Files
                  Last edited by RaDuFAN; 12 April 2014, 17:06.

                  Comment


                  • sa mor daca mie mi se pare mai lasata pe spate. in spate roata intra mai mult in interior (asa e la toate) si ai senzatia ca spatiul dintre ea si aripa e mai mic.
                    tu ia-te dupa prag. ai vazut mai sus la mine cum sta. daca ar fi dupa cum pare spatiul ala ar fi dreapta, dar daca te uiti la pragul meu, vezi ca e mai coborata in fata. i-as face goar repozitionarea bucselor inca o data si in rest as lasa-o asa. dupa mine e f bine. cel putin din ce vad in poze.
                    mai ales in a doua se vede perfect.

                    Comment


                    • Da inteleg ca spatiul ala e mai mic..insa eu asa o vad ..nu stiu daca e relevant dar masurat e o diferenta 2 cm..adica pe spate mai jos(masurat si la prag si la pasajul rotii,masurat la pragul masinii nu la cel de fibra)..

                      In fine o sa refac repozitionarea..in rest nu stiu ce as mai putea
                      Last edited by RaDuFAN; 12 April 2014, 17:40.

                      Comment


                      • Ai masurat cati cm ai la aripa spate ?

                        Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                        Comment


                        • Aripa spate 61,5 cm aripa fata 63 cm

                          Comment


                          • Aceeasi problema o am si eu de cand am pus gpl (arcuri eibach). Din cauza buteliei s-a mai lasat putin de spate si diastanta dintre prag si asfalt este cam lafel si in fata si in spate. Ma supara faptul ca daca o incarc tare se lasa mult de spate si ~ 3/4 din talonul cauciucului se ascunde sub aripa si se vede foarte urat pe drum eu am si amortizoarele spate mai scurte cu 5cm.
                            Acum ma gandesc serios sa tai 1 spira de pe fata sau sa fac niste piese la strung ca sa o mai ridic putin de spate.

                            Comment


                            • Daca tai 1 nu rezolvi mare lucru plus ca trebuie sa scurtezi si pe fata amortizoarele sa nu cada arcul cand ridici masina pe elevator

                              Comment


                              • Eu am 63 pe spate.

                                Arcuri HR si rezervor de Gpl.

                                Masina sta un pic aplecata de bot. Exact asa statea si cand nu aveam Gpl.

                                Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google