Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa stii ca nu m-am gandit la faza cu butelia de gpl dar daca nu ai fost ironic s.ar putea sa ai dreptate . Am atasat o poza cu un arc de pe spate , poate va puteti da seama de ceva , din ce am masurat , atat pe fata cat si pe spate distanta dintre aripa si asfalt e de 61cm

    P.S : Cele de pe spate nu ies daca urc masina pe elevator in schimb cand le-am montat pe cele de pe fata , la punerea arcurilor sport nu a mai fost nevoie de presa , arcul nu sta fix in taler daca e masina in aer ( am amortizoare stock )

    Comment


    • nu cred ca e nevoie de presa la niciun logan pentru arcuri fata.

      Comment


      • Poza aici , nu am putut sa atasez de prima oara
        Attached Files
        Last edited by 77sky; 24 January 2015, 11:03.

        Comment


        • Nu sunt taiate stai linistit.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by dsign View Post
            Trebuie sa ai roti adecvate, cu anvelope de dimensiuni potrivite. Normal ca arata ca un tractoras daca ti-ai pus anvelope superbalon !
            sunt dimensiunile stock. cat ar fi trebuit sa fie ? nu stiu daca influentau spatiul ala dintre roata si pasaj. cred ca ar trebui sa mai umblu la bucsi, daca gasesc pe cineva care se pricepe.

            Comment


            • Am incercat sa compar poza mea cu alte arcuri de pe net h&r stock tot de logan si nu prea-mi iese ... din ce vad eu la mine sunt 10 spire iar ce am gasit sunt 11 spire

              Comment


              • Poftim, numara-le in poza aceasta.
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 24 January 2015, 11:03.
                sigpic

                Comment


                • rudy, nu-s de logan alea

                  Originally posted by B997NDL View Post
                  sunt dimensiunile stock. cat ar fi trebuit sa fie ? nu stiu daca influentau spatiul ala dintre roata si pasaj. cred ca ar trebui sa mai umblu la bucsi, daca gasesc pe cineva care se pricepe.
                  Nu stiu de ce, dar arata de parca ar fi mai inalte in talon anvelopele alea.
                  Last edited by dsign; 22 January 2015, 14:13. Reason: Automerged Doublepost
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Dsign , tu ce zici ? Sunt stock sau taiate ?

                    Comment


                    • Originally posted by dsign View Post
                      rudy, nu-s de logan alea



                      Nu stiu de ce, dar arata de parca ar fi mai inalte in talon anvelopele alea.
                      Da, scuze, acum am vazut, m-am grabit sa pun poza.
                      sigpic

                      Comment


                      • Salut.
                        M-am hotarat si eu la o suspensie reglabila buget. Nedumerirea mea este cum se impaca cu 215/40/18? As fi curios sa vad cum arata si in primul rand ce probleme sunt daca atinge pe undeva. Jantele sunt pe 8j si 35et, am avut si cu 8.5j, am avut si pe 225/40/18 si n-am avut probleme sa atinga pe undeva, dar cu suspensia reglabila se schimba treaba.
                        Pe la pagina 25-26 sunt ceva discutii legate de jante dar fara poze si fara prea multe detalii.Asadar, un sfat, o idee?
                        Somebody stop me, I'm outta control please
                        before I do autopsies on these MC's

                        Comment


                        • Nu atinge nicaieri daca e bine montata suspensia, insa atentie sa nu te atinga la buzunar daca lu ` " organu " i se pare ceva dubios la masina si te ia la control la de-amanuntu ...

                          Comment


                          • Am trecut prin ce zici tu acolo, asa ca nu e stres. Ideea e, care e cea mai ieftina reglabila pentru logan? Pe mine ma intereseaza strict aspect. Din ce am citit ta technix nu? Totusi mai proaste decat stock nu cred ca sunt.
                            Somebody stop me, I'm outta control please
                            before I do autopsies on these MC's

                            Comment


                            • Comparatia făcută de tine nu este una buna având in vedere domeniile de utilizare . Intradevar ca aspect este buna dar ca exploatare "sport" nu e cine stie ce , singura problema pe care eu o am cu ea este topaie de zici ca e sudata . Daca totusi i-ti cumperi Ta Tehnics vb. cu mateo de distantieri in plus pt. reglare pe arcurile spate . Iar la cat de dura este pt. fata ti-as recomanda suruburi reglaj camber , existând sanse foarte mari sa îndoi amortizoarele la gropi .

                              Comment


                              • Ta Shitnics nuu se potriveste la fix si costa vreo 300 euro. FK face reglabila de Twingo 2008 cu 170 euro. Si aia trebuie modificata la gaurile de pe fata, dar pretul...

                                Oricum astea sunt niste ordinare care trebuiesc revizuite anual.
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google