Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in locul stelutelor e cumva 4 tuning ?

    Comment


    • Da , nu stiu de ce nu se vede

      Comment


      • In afara de KW si FK nu a facut nimeni suspensii dedicate pt Logan.
        Ce vezi pe site-uri sunt suspensii de Clio pe care trebuie sa le modifici la gaurile de prindere la amortizoarele pe fata si la arcurile de spate.
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • mersi mult dsign..tot arcuri si pe viitor blisten ramane

          Comment


          • Si Vogtland au suspensie sport de logan dedicata , nu este de clio si adaptata.

            Comment


            • 1. Cine mama ciorii e Vogtland?
              2. Tocmai am descarcat "latest catalogue" de pe site-ul lor si la "coilover kits" nu pea apare Dacia. Apare ca au kit complet de amortizoare fixe cu arcuri fixe, la -30mm, plus set de arcuri fixe la -30mm. Deci unde e reglabila dedicata? Ca eu mi-s mai chior


              Edit : hai ca am gasit si webshopu' sau magazinul online... http://www.vogtland-webshop.com/daci...1_128_130.html

              La categoria Coilover nu exista Dacia
              Last edited by dsign; 9 January 2015, 09:38.
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Salutare ! Imi poate recomanda cineva la ora actuala de unde pot cumpara doar arcurile sport din Bucuresti(si cateva preturi va rog ) ?

                Comment


                • Daciashop.ro
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Multumesc dar vreau ceva pana in 500ron , daca are cineva SH dar in stare foarte buna sa lase mesaj

                    Comment


                    • Multumim si noi, ai intrebat, am raspuns... Ne pare rau ca nu-ti putem citi gandurile.

                      Tocmai am dat arcurile mele H&R
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • Nea Dsignu inseamna ca umbla cu "fofarlica" altii : http://prolex-uk.com/shop/index.php?...ducts_id=13369 .

                        Comment


                        • Am intrebat de amortizoarele de la Kayaba nu a raspuns nimeni, acum vreau si eu sa mi se recomande un amortizor compatibil cu arcurile Eibach. Multumesc

                          Comment


                          • Bilstein B8 sint cele mai compatibile cu arcurile sport, sint mai scurte si nu-ti cad arcurile de pe spate cind ridici masina pe cric ...Facute special pentru Logan 1, am intrebat personal la uzina din Sibiu.

                            Pretul insa e pe masura, lucru nemtesc, bine facut dar cam scump ...

                            Comment


                            • Eu folosesc Monroe cu arcurile Eibach de aproximativ 1 an si jumatate, sunt multumit de combinatie.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by bogdan_cr View Post
                                Bilstein B8 sint cele mai compatibile cu arcurile sport, sint mai scurte si nu-ti cad arcurile de pe spate cind ridici masina pe cric ...Facute special pentru Logan 1, am intrebat personal la uzina din Sibiu.

                                Pretul insa e pe masura, lucru nemtesc, bine facut dar cam scump ...
                                am eibach pe masina de la inceputul lui martie 2013, nu mi-a cazul niciun arc niciodata indiferent ce am facut cu masina.
                                ridicata pe cric, ridicata pe elevator, mers pe drumuri desfundate si cu o roata spate in aer.
                                nici ridicata pe elevator nu poti macar sa le misti 1 mm fara sa desfaci amortizoarele.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google