Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu stiu cum e cu ele netaiate, dar cu ele taiate e foarte bine.

    Comment


    • Alea de sus, langa saiba sau jos langa teaca...?

      Comment


      • intreaba-l pe userul alessandro, da-i un pm sau citeste pe aici, pe topicul lui mai vechi.
        nu mai tin minte exact.

        Comment


        • Pt arcuri sport netaiate nu este nevoie de taiat gogosile. Abia pt cine foloseste arcuri sport taiate si amortizoare scurtate si intarite se impune scurtarea tampoanelor limitatoare.

          Dupa ceva ani in care am tot incercat diverse combinatii pot spune ca nu este chiar ok sa se taie din tampoanele alea pt ca raman tija amortizorului si simeringul neprotejate. Nisipul si sarea nu se impaca bine cu simeringul, in scurt timp incepe sa se scurga uleiul din amortizoare.

          Been there, done that... de mai multe ori chiar
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • Se gasesc protectii de amortizor mai scurte care iti protejeaza amortizorul eu am montat asa cv Original Renault !
            sigpic
            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

            Comment


            • bagi banii in prostii, ia un kinder la copii.

              Comment


              • alessandro avea H&R netaiate cu amortizoare stock si zicea ca topaie de spate. n-am mai stat sa incerc, le-am taiat direct.
                poate ca n-am gasit eu nisipul, dar am cca 42 de mii in configuratia asta si n-a curs niciun amortizor. culmea e ca azi, la schimbarea discurilor si a placutelor,
                i-am pus sa traga de roata, si se pare ca si capetele de bara stau bine.

                Comment


                • Alea se strica in momentul in care ai suspensia intarita, si in special amortizoare mai dure. Daca tu doar ai taiat, in afara de schimbat putin geometria bratelor nu cred ca ai facut altceva. Pune-i tu suspensie rigida sa vezi ce le schimbi pe rand
                  sigpic

                  Comment


                  • n-am facut decat sa tai tampoanele alea si sa repozitionez bucsele.
                    in rest, amortizoarele sunt stock. sicred ca asa vor ramane, fiindca am luat un set cu tot cu flanse de la un coleg cu masina noua. aveau 30 de mii pe masina. am vazut chiar eu kilometrajul. el a vrut amortizoare mai tari.
                    mie mi se pare ok cu amortizoare stock.

                    Comment


                    • Pai sunt foarte ok stock. Depinde ce vrei cu masina. Ce trebuie sa inteleaga lumea este ca orice modificare implica la randul ei, alte modificari. Se tin lant. Nu poti sa pui arcuri sport si amortizoare scurtate si intarite si sa te opresti aici. Ca nu te vei opri aici. Se schimba si alte lucruri, pentru ca se modifica suspensia si geometria ei. Lucreaza altfel decat a fost ea gandita.
                      sigpic

                      Comment


                      • dar nu stiu daca ai prins ideea ca am arcuri H&R cu amortizoare stock.
                        vad ca n-a curs inca niciunul si cand o vor face am setul pregatit, care mai duce linistit cateva zeci de mii, fiindca colegul de la care le-am luat avea grija de masina. ca sa nu mai zic ca am dat 150 de lei pe toate 4 cu flanse si rulmenti.

                        Comment


                        • Am citit ca ai H&R. Este foarte ok, ca mai imbunatateste comportamentul masinii.
                          Le-ai prins la bani f buni. Pomana
                          sigpic

                          Comment


                          • Imi poate arata cineva o poza cu suspensia stock si o poza dupa ce a montat H&R ? Am comandat recent h&r si abia astept sa le montez.

                            Comment


                            • ) sunt sute de Loganuri care au trecut de la stock la H&R ,chiar nu ai gasit poze? sau iti place mura in gura. Foloseste cu incredere Google sau uita-te in sectiunea " My ride" -> Logan berlina -> spor la rasfoit
                              Last edited by Cristyano; 28 April 2015, 00:30.

                              Comment


                              • amortizoare noi.... ce masina... superb se simte acum.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google