Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Floriol !!
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • Si la modul serios?

      Comment


      • n-ai vrea sa te apuci tu sa le reumpli cu putin ulei?
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • As vrea. M-am apucat deja. Doar ca nu nimeresc reteta din primele incercari.

          Comment


          • Stie careva ce cod au bilstein b8, cele gri, pe eticheta?

            Comment


            • Arcuri M.A.D Suspension...(cică). Coboară 4cm fată/spate! Foarte mulțumit de ele. Mai tari o idee decât Eibach, dar mai moi decât H&R. Undeva între... Oricum am ajuns la parerea că și amortizoarele contează. Am avut Eibach cu amortizoare stoc (pe ulei) era moale toata mașina. Am cumpărat amortizoare Monroe Black..s-a simțit imediat că e mai rigindă, obișnuint cu Eibach..am zis... HA.. upgrade la H&R pe Monroe Black... după maxim două săptămâni le-am vândut. Am apucat să fac un drum până la mare și înapoi.. Prea tari..și am rămas la MAD Suspension!
              Attached Files
              My turbo lag, give your MPI, a chance

              Comment


              • va salut
                ma gandesc sa imi schimb suspensie
                eu zic ca as avea 2 optiuni
                1:arcuri sport de la HR sau eibach cu amortizoarele originale
                2: acum sa imi spuneti daca merita
                Suspensie Sport Reglabila Logan SUPERSPORT costul 335 euro(relgaj pe inaltime 2 – 9.5 cm- kit complet arcuri + amortizoare + flanse aluminiu)
                ma intreb daca isi face treaba tinand cont ca suspensia kw costa 800-900 euro

                Comment


                • Originally posted by andrei_mircea View Post
                  Arcuri M.A.D Suspension...(cică). Coboară 4cm fată/spate! Foarte mulțumit de ele. Mai tari o idee decât Eibach, dar mai moi decât H&R. Undeva între... Oricum am ajuns la parerea că și amortizoarele contează. Am avut Eibach cu amortizoare stoc (pe ulei) era moale toata mașina. Am cumpărat amortizoare Monroe Black..s-a simțit imediat că e mai rigindă, obișnuint cu Eibach..am zis... HA.. upgrade la H&R pe Monroe Black... după maxim două săptămâni le-am vândut. Am apucat să fac un drum până la mare și înapoi.. Prea tari..și am rămas la MAD Suspension!
                  Salut,

                  Arcurile MAD de la cine le-ai luat? Pe privat daca poti sa imi raspunzi, ma intereseaza si pretul...
                  "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                  Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                  Comment


                  • ce diferenta este intre arcurile h&r albastre si cele negre? rog cine cunoaste sa specifice marime si duritate. multumesc anticipat.

                    Comment


                    • Cele albastre sunt alea mai noi

                      Nu am simtit diferente.

                      Acum, ca am incercatpt mai multi km dar si in competitie, pot spune cvlar : KW!!!
                      Coboara suficient, nu extrem, dar isi pastreaza stabilitatea !
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • Multumesc pentru raspuns!! credeam ca e o oarecare diferenta de calitate intre ele.

                        Comment


                        • Are cineva combinatia Kayaba Excel - G (amortizoare) + Kayaba K-Flex (arcuri) sa-mi spuna si mie cat coboara masina si cum se simte?

                          Mai vin cu o nelamurire - Kayaba Excel-G sunt mai potrivite impreuna cu arcurile Eibach decat amortizoarele stock?
                          Last edited by Cromatic; 31 January 2016, 23:59. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Am Kayaba si sunt mult mai bune decat cele stock, bilstein ( nu cele B8), Monroe sau Sachs.....toate incercate pe masina - mai bune inseamna pt mine ca sunt mult mai rigide, in special in curbe, insa fara sa te zdruncine; nu mai ai senzatia ca te ia vantul

                            Dupa mine, daca pui kayaba mai bine lasi arcuri stock; lucreaza atat de bine incat chiar cu Eibach nu o sa simti diferenta ( nu merita diferenta de pret )

                            Daca vrei mai mult, atunci alegi H&R care pe langa faptul ca va "cobora" garda, te lipeste de asfalt ca stabilitate......dar iti va rupe spatele si rinichii, daca ai pasageri in spate iti vor spune ca merg in caruta din cauza rigiditatii


                            Din ce am avut eu, cea mai buna combinatie pt stabilitate a fost biltein B8 si H&R insa am renuntat rapid ( nici 30 000km) din cauza plangerilor pasagerilor ( familia); mult prea rigida pt ce imi trebuie mie

                            Comment


                            • O sa fie o stabilitate mult mai imbunatatita combinata cu arcuri sport gen Eibach. Nu cred ca exista comparatie intre arcuri stock si Eibach ...sa nu zic h&r ( care intreadevar pot sa zic suspensie sport ) si da cam scapi de piatra de la rinichi
                              Intre telescoape kAYABA si arcuri stock vs telescoape Kayaba si arcuri Eibach eu unu zic ca va fi o diferenta, nu este aceeasi mancare de peste.
                              Ai dreptate, un amortizor bun iti ofera o alta stabilitate dar si cand ai un arc sport se schimba situatia radical.
                              Am avut Eibach si era mai rigida ca cea stock, nu cu mult dar se simtea destul, cel putin pe spate. Cu h&r te zdruncina bine si in fata si pe spate
                              Last edited by Christnacht; 6 February 2016, 01:04.
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment


                              • Un magazin de unde se poate achizitiona o reglabila kw?
                                Somebody stop me, I'm outta control please
                                before I do autopsies on these MC's

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google