Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da.am masurat in cele din urma si sunt pe 3v.mai exact tensiune care este acolo, masurata este de vreo 2.4v.vreau sa zic ca am umblat peste tot (in cta) pt leduri smd plcc si n-am gasit.pana la urma imi aduce cineva.de-abia astept sa le schimb.

    Comment


    • am comandat si eu la ledshop.ro cateva led-uri SMD 1210 -top alb si au la detalii tehnice tensiunea de alimentare (deschidere) intre 3,1v-3,4v, sunt curios daca se v-or aprinde montate pe cablaj, bineniteles respectand polaritatea, daca ai masurat efectiv pe cablaj si tensiunea la baza ledului spui ca era de 2,4v.(in sarcina cred, adica aprinse) Voi ce parere aveti se v-or aprinde?? sunt SMD1210

      Comment


      • nu am si eu un timisorean pe aici,care sa se ocupe de masina mea si sa arate ca al lui dsign,macar in interior?dati-mi un pm care se simte in stare sa faca o treaba buna si sa iasa ceva frumos.sau poate cineva din apropierea timisorii
        Last edited by cezar82; 6 March 2009, 22:59.

        Comment


        • cezar82 vezi ca ne intalnim maine la galeria 1 (euro tm) la ora 16.00 si te ajutam la tot.
          sigpic #

          Comment


          • pai la 4 sa fie si atunci sper sa imi dati o solutie
            si sa iasa ceva frumos
            nu vreu mai mult decat la dsign,ci la fel ca la el
            si voi super multuumit.Apropo,ce nr ai la masina
            ca sa vin direct la tine?

            Comment


            • In tulcea sau pe aproape unde pot modifica bordul ?

              Comment


              • Intrebare:

                Se poate face ca in http://s465.photobucket.com/albums/r...t=MOV02419.flv dar in loc de ac sa se schimbe culorile ceasului (sa se coloreze numerele indicatoare de viteza/turatie) in functie de viteza / turatia pe care o ai.
                Ex: La 20km/h sa fie verde si sa se schimbe cu albastru pana pe la 60 dupa cu galben pana pe la 100 si de la 100 in sus sa fie cu rosu...

                Comment


                • Daca se pierde garantia la partea electronica, devine totul foarte complicat. Eu as lasa totul asa cum este din fabrica, fara sa ma complic inutil.

                  Comment


                  • Originally posted by nglauus View Post
                    In tulcea sau pe aproape unde pot modifica bordul ?
                    intra pe forumul celor de la constanta sau tulcea (parca exista) si acolo gasesti raspuns sigur, si mult mai repede decat aici. aici se discuta in general, nu unde gasesti pe cineva la tine in oras, pentru ca aici scriu si altii din alte orase in mare parte, si nu o sa stie nimeni sa iti raspunda
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • Originally posted by aconst View Post
                      Daca se pierde garantia la partea electronica, devine totul foarte complicat. Eu as lasa totul asa cum este din fabrica, fara sa ma complic inutil.
                      Nu are nimeni treaba cu tine stai linistit )) eu am schimbat bordu la un consultant oficial Dacia si chiar mi-a mai adus vre 3,4 cilenti dupaia.

                      Comment


                      • Imi zice si mie careva ce leduri folositi pentru consola centrala - butoane geamuri,dezaburire, ventilator... Sunt leduri pe 12V sau s-a pus o rezistenta sau un tranzistor care face din 12V in 3~5V. Am schimbat ledurile din bord si m-am inpotmolit ca tiganul la mal.

                        Si daca poate cineva sa imi dea niste idei scurte cum dau jos partea aceea cu butonul de la ventilator, AC,... Ca n-am reusit deloc sa o scot, nu stiu cum sa scap de cabluri,am mai citit ceva pe aici dar tot nu m-am descurcat.
                        Last edited by M.V.P.; 14 April 2009, 23:09. Reason: Nu ma prea pricep se pare la postat

                        Comment


                        • pentru butoanele din consola centrala poti pune leduri pe 3V smd sau piranha cu o rezistenta de 1 kOhm.mai jos am atasat o poza cum demontezi tabloul de comanda.acolo ai loc sa pui ce led vrei tu.pt o lumina cat mai uniforma se pun 9 leduri.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Schimbare Lumini Bord La DACIA LOGAN

                            Daca vreun moderator considera aceste link-uri reclama, rog a sterge acest post.


                            Se mai gasesc niste chestii interesante,nu am avut timp sa le uploadez si aici...
                            Bafta!
                            Last edited by Seba; 24 April 2009, 09:37.

                            Comment


                            • Si-a facut cineva iluminatu cu verde ? true green ?

                              Comment


                              • Salut!
                                Va rog sa-mi recomandati si mie un site de unde pot comanda niste smd-uri pt bord (albastre) , ca eu am luat unele si sunt ff dezamagit, abia se vad, o sa pun niste poze maine.
                                Multumesc anticipat!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google