Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asa ma gandeam si eu sau cel mai bine sa.l postati aici

    Originally posted by adicata2003 View Post
    Ce parere aveti de bordul asta. Asa as vrea sa-l fac eu.
    ceasurile alea au displayul schimbat nu cu folia intoarsa, stie cineva pe unde se gaseste asa ceva?
    Last edited by nicu_rcn; 27 December 2010, 23:45. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic

    Comment


    • aici este bordul cu folie rosie

      Comment


      • aici sunt pozele promise
        Attached Files

        Comment


        • Originally posted by nicu_rcn View Post
          asa ma gandeam si eu sau cel mai bine sa.l postati aici



          ceasurile alea au displayul schimbat nu cu folia intoarsa, stie cineva pe unde se gaseste asa ceva?
          Se gaseste doar ecranul de vanzare. Aici pe forum sunt cativa care vand. Silviu este unul. 50 lei bucata
          Last edited by adicata2003; 28 December 2010, 23:03.

          Comment


          • Originally posted by migabryel View Post
            frumos, eu am sa fac bordul alb cu displayul si acele rosii, sper sa se vada mai bine. multumesc de poze.. oare daca dau cu un marker permanent rosu pe liniutele de la 5500 de ture pana la 7000 , o sa se inteleaga ceva? am citit pe acest topic ca ar trebui marker cu cerneala serigrafica (nu am de unde face rost de asa ceva) si as vrea sa intreb daca un marker din comert ar fi bun? daca da care? aveti vreo recomandare?
            multumesc.
            asa am eu tata:d
            Attached Files

            Comment


            • Originally posted by adicata2003 View Post
              Se gaseste doar ecranul de vanzare. Aici pe forum sunt cativa care vand. Silviu este unul. 50 lei bucata
              doar la display ma refeream si eu, doar ca am reusit sa intorc folia, cine vrea detalii ma poate contacta pe pm
              sigpic

              Comment


              • @grutzz - acele tale sunt luminate roz nu rosu Rosu e cam asa:
                Attached Files
                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                Comment


                • din cate se vede lumina alba de la baza acului pesupun ca are doar acul vopsit si lumina ledului fiind puternica decoloreaza rosul
                  sigpic

                  Comment


                  • Da exact acolo trebuie led rosu
                    sigpic
                    Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

                    Comment


                    • Originally posted by nicu_rcn View Post
                      din cate se vede lumina alba de la baza acului pesupun ca are doar acul vopsit si lumina ledului fiind puternica decoloreaza rosul
                      acu e de prestige...

                      Comment


                      • sigur ca de prestige e, insa trebuia un led rosu pentru luminarea lui
                        sigpic

                        Comment


                        • aici este plafoniera cu 12 smd uri
                          Attached Files

                          Comment


                          • Pentru ca am avut mai multe combinatii de culori in bord,pe care le-am testat de mai multe ori,insemnand ca odata aveam albastru cu rosu,odata alb cu rosu,odata alb cu albastru,folie alba,folie neagra...am ajuns la concluzia ca:

                            1).Folia alba nu merge cu iluminare alba.Ziua nu se vede bine,desi noaptea e super.Eu am ales folie alba cu iluminare gen VW,albastru cu ace rosii.

                            2).Folia neagra,merge bine atat cu alb si rosu,cat si cu albastru si rosu,ziua nefiind probleme in a putea citi viteza si turatia.Se vad foarte clar cifrele.

                            Va pun cateva poze sa va faceti o idee.

                            Eu am folosit la ac,2 led-uri de 3mm,legate in paralel,pt ca daca puneam led sub ac,lumina bine la 0-1000-2000 si 6000-7000 rpm,iar de la 3000-la 5000 (RPM) se vedea slab.Am pus un led in partea de jos a acului si unul in partea de sus.Acum lumineaza uniform la orice pozitie a acului.

                            Multa lume zice ca , combinatia de culori,albastru si rosu ar fi obositoare la drum lung,noaptea.Pe mine nu m-a deranjat inca,oricum puteti incerca.Pe site-uri de specialitate nu este recomanda combinatia aceasta pentru cei ce circula mult noaptea,probabil de aceea au trecut toti din grupul VAG pe iluminarea cu alb si rosu.
                            Attached Files
                            Last edited by soboBN; 29 December 2010, 01:32.
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • nu are nimeni poze cu led pus la ac pe placa direct ?

                              Comment


                              • Eu am "ridicat" ledul (SMD) de pe placa direct sub ac....si asa a iesit.

                                kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google