Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi spune-ti va rog daca este cineva in Oradea care schimba iluminatul in bord si la ce pret
    Va multumesc
    sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...2.html?t=27652

    Comment


    • Am montat serigrafie de prestige.
      Attached Files

      Comment


      • In sfarsit am facut si eu schimbarea. Nu este forma finala finala, dar pentru un timp asa va ramine...

        Si mutumiri celor care m-au ajutat cu sfaturi utile.
        Attached Files

        Comment


        • Originally posted by casper20 View Post
          Am schimbat ledurile si am o problema, led-ul al 3-lea de la turometru si vitezometru nu vreasa functioneze, mentionez ca am respectat pini A si K si tot nu vrea sa mearga.
          Care ar fi problema si ci a mai patit asa ceva?
          se intampla sa se arda foarte usor, asa ca verifica le cu o baterie de 3 v, cum e aceea de la cheie inainte sa monyezi inapoi, si eu am patit sa ard daca tin prea mult staia de lipit pe ele, succes

          Comment


          • SAlut de unde pot sa iau si eu?

            as vera modelu asta http://www.google.ro/imgres?imgurl=h...w=1280&bih=849

            si la ce pret
            multumesc

            Comment


            • Originally posted by nelutu32 View Post
              Până la urmă l-am făcut numai cu leduri smd albe și a ieșit super. Vreau să fac și climatizarea tot pe alb, butoanele le am cu leduri roșii.
              sal! in timpul mersului nu te deranjeaza culoare alba de la afisajul digital?

              Comment


              • salutare
                stie careva de unde as putea lua si eu folia din postul 509 ??? am incercat sa mi pun leduri si doream un rezultat ca in poza 1 de la postul 509 ..... numai ca in momentul in care am decolorat portocaliul am luat cam prea mult de la simbolu de ventilatie si de la cifra 0 .....
                ledurile in schimb sunt misto .... ma enerveaza doar simbolurile respective ca nu se vad ok.
                sau daca are cineva de vanzare PM me... pls
                Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
                www.upgradefaruri.blogspot.com

                Comment


                • Nu degeaba recomandam multa atentie la decolorarea foliei.
                  Incearca sa depui putina pasta corectoare alba (strat fin, cat sa ai contrast la cele doua simboluri cu probleme) si apoi peste acest strat un scotch transparent. Sau lipesti hartie de calc in zonele deteriorate. Bafta!
                  Attached Files

                  Comment


                  • au fost primele simboluri pe care le am curatat si nu ma asteptam sa se ia atat de usor ... sau poate am apasat prea tare ... in fine
                    am vorbit cu un prieten care are cutter plotter sa mi tai o alta folie ....
                    o sa ma intalnesc prin weekend cu el si dupa ce fac modificarea asta o sa pun si poze cu rezultatul final ;)
                    Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
                    www.upgradefaruri.blogspot.com

                    Comment


                    • Dupa 3 ani de led-uri albe, ieri mi le-am montat pe astea....mie unu imi place cum a iesit.
                      Acum vreu sa-mi pun si la butoane, ce rezistente trebuie sa pun....??? Multumesc.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Intre 680 ohm si 4.7 kohm, depinde cat de tare vrei sa se vada. Pentru led albastru de 300 mcd, ti-as recomanda 1.2kohm.

                        Comment


                        • Arata bine pe bleu.Eu as face si acele pe bleu.E parerea mea.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • Merci Valpo.....o sa folosesc tot led-uri blue ice.....si nu am chef sa se arda...si oricum am numai 2 butoane ( nu am geamuri el.)
                            D-FENS merci...in realitate arata mai bine...acele fiind de prestige, nu stiu cum se impaca blue ice-ul cu back-light-ul rosu al acelor....oricum e ok si asa.
                            Numai bine.

                            Comment


                            • foarte frumos
                              sunt bucuros ca sunt in logan club targoviste

                              Comment


                              • salut, am o intrebare pentru cei care au montat display pe negativ. ziua cand aprindeti farurile, vedeti ceva afisat pe display?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google