Tutorial montat telescop capota fata

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    care e rostul aceste modificari? maine poimaine vedem capota cu deschidere electrica din telecomanda care se deschide singura

    sigpic

    Comment


    • #32
      Corect!
      Dar, pana vor fi acele deschideri din telecomanda, pentru cei care mesteresc intr-una la masini ( cum nu sunt eu singurul), e foarte utila!
      Plus ca nu mai ai grija acelei tije metalice!
      Parerea mea!
      aham......Restul e LOGAN


      http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

      Comment


      • #33
        nu vreau sa ne certam dar de cate ori pe saptamana deschizi tu capota???de e util? tia dat dumnezeu 2 maini ca sa stai cu ele legate la spate , sau ce???

        sigpic

        Comment


        • #34
          sony...acu scuze ca o zic dar tu esti oricum gica contra aproape la orice...asta nu e pentru cei care nu au maini sau sa mai si pui telecomanda si sa se deschida electric...apropo la faza asta am ras si cu c..u...
          asta e o chestie de tuning, nu ca majoritatea masinilor straine nu ar avea asta din fabrica...
          se pune de show, dar si sa nu mai pui tija aia si alte motive practice si de show...ok?
          Life is short...play more!
          http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

          Comment


          • #35
            Eu unul , deschid capota de cel putin 3-4 ori pe saptamana, plus ca de ex. cand lucrez la masina, ( depinde ce) de 5-6 ori!
            Incearca si tu, si ai sa vezi comoditatea situatiei!
            Sincer, pana sa pun telescoape, nici eu nu vedeam utilitatea!
            Si atunci, de ce alegem geamuri electrice? sau, telecomanda pe volan? sau, deschidere portbagaj din telecomanda?...ca doar avem 2 maini...nu?
            aham......Restul e LOGAN


            http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

            Comment


            • #36
              io cred ca tu lucrezi prea mult la masina. mai lasa mesteritul si mai si cara-te cu ea.

              telescoape la capota nu sunt asa un must-have ca si telescoape la portbagaj, pe care-l deschide/inchide lumea mult mai des. iar geamuri electrice, telecomanda pe volan? sunt lucruri care sunt utile zilnic, de mai multe ori pe minut, nu pe saptamana. eu cam asa vad prioritatile.

              intradevar la Logan tabla e subtire. la portbagaj daca sari cu telescopul de 300Nm iti sta tabla ridicata cum a patit si Streulea. la fel patesti si la capota, desi asta din urma e mai grea, poate ajungi la 350Nm.

              Comment


              • #37
                ce e aici ? si un telescop isca polemici ? Puneti-va si la portbagaj si la capota si terminati balciul sau nu mai puneti deloc
                eu am si asa si asa...de fitze..na
                Attached Files
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • #38
                  aha deci e de show , nu ca sunt gica contra , dar iarna deschid capota saptamanal sau mai des ca sa pun solutie de parbriz asta in cele mai dese cazuri , iar in rest o mai deschid doar cu o mana si o tin cu mana sa arunc un ochi de soacra numar valvele fac prezenta la lichide si in 15sec am inchis-o la loc. si e o diferenta in utilitatea unui portbagaj cu telescoape si capota cu telescoape ca doar nu vi la capota cu mainile pline de sacosi si porcu in spinare si ai doar un deget liber sa apesi butonu de pe telecomanda. sau voi asa va duceti la capota? pac intro mana turbina si intro mana tubu de nos , in spinare niste tubulatura de intercooler

                  si geamurile electrice sunt utile ca si comanda pe volan , oricat ai incerca sa compari utilitatea lor cu utilitatea capotei cu amortizoare nu vei reusi.
                  da in general multe masini au asa ceva , dar cu zicea cineva mai sus , a-ti incercat sa ridicati una fara amortizoare? a-ti vazut cat de grea e?

                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    bro, te rog sa ai grija la modul de exprimare si la limbaj!
                    Iar o discutie, chiar daca e in contradictoriu, nu trebuie sa aiba exprimari de genul...!
                    Aici se discuta daca se poate pune telescop la capota motor sau nu!
                    Eu mi-am expus parerea in ceea ce priveste utilitatea si comoditatea acelor telescoape din punctul meu de vedere!
                    aham......Restul e LOGAN


                    http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                    Comment


                    • #40
                      precene , te-ai simtit jignit? exprimari de genul , de genul care???

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        @sibianu: tot ce am spus am spus prieteneste, nu cu rautate. n-am cautat sa jignesc catusi de putin. daca te-ai atacat, imi cer scuze, poate am uitat cate un zambaret ici-colo, pe post de punctuatie

                        Comment


                        • #42
                          Tocmai mi-am montat si eu un telescop la capota motor, pe spate aveam deja. Piesa folosita: un telescop hayon dacia break.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #43
                            spunei si la alexutu de unde l-ai luat ca el cauta pentru portbagaz si nu gasea
                            si eu am la amandoua si fata si spate, dar pe fata la mine si la sibianu sunt mai finute, mai orighinel prinse in piulitele la aripa si capota fara nici o modificare.
                            Arata mai altfel la noi mai "de fabrica"
                            Last edited by vyp75; 25 January 2010, 15:31.
                            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                            Comment


                            • #44
                              Pai oricum nici eu n-am modificat nimic, se poate reveni oricand la setarea stock fara sa se vada ceva, n-am gaurit nimic. Ce mai trebuie finisat e piesa de prindere dupa aripa, o sa o fac mai finuta si o sa o vopsesc in culoarea masinii.
                              @alexutzu:telescopul e luat de pe dumbravei, e de break si costa 20 lei.

                              Comment


                              • #45
                                ce dimensiuni si se putere are?si daca nu te deranjez poate imi spui celasi lucru si la cel din portbagaj.multumesc anticipat
                                Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google