Display Negativ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc de raspunsuri. Deci fara DRL n-am nici o sansa.

    Comment


    • ba da , desfaci ceasurile de bord si se pune un strap undeva pe niste trasee pe cablajul ceasurilor.. undeva sub led-urile de la display, stiu ca am facut asa ceva la cineva mai demult...

      Comment


      • Originally posted by terran75 View Post
        ba da , desfaci ceasurile de bord si se pune un strap undeva pe niste trasee pe cablajul ceasurilor.. undeva sub led-urile de la display, stiu ca am facut asa ceva la cineva mai demult...
        Vreo sansa de schema, ceva? Dau o bere.

        Comment


        • eu zic sa-ti vezi de treaba ta si sa nu faci modificari la instalatia electrica. Asta daca nu vrei sa-ti vezi masina inflacarata
          cea mi simpla, ieftina si usoara metoda este cu modulele DRL

          Comment


          • Originally posted by Razvy View Post
            eu zic sa-ti vezi de treaba ta si sa nu faci modificari la instalatia electrica. Asta daca nu vrei sa-ti vezi masina inflacarata
            cea mi simpla, ieftina si usoara metoda este cu modulele DRL
            Modificari am oricum incepand cu alarma, modul ridicat geamuri, semnalizare one touch, aprindere pozitii la deblocarea usilor, etc...

            Comment


            • O sa desfac maine un bord sa vad exact ce trebuie facut sa nu se mai diminueze lumina la dispay cand pui pozitia. Revin si cu poze si explicatii.
              GL-22-TOF

              Comment


              • Se pune o rezistenta, prin tatonare (eu am folosit de 30 ohm) de la pinul marcat in poza la masa si efectul de dimmare la aprinderea pozitiei e insesizabil.
                Attached Files
                INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                Comment


                • Va salut!

                  A facut pana acum cineva display-ul negativ la cd-player-ul Blaupunkt (poza mai jos), original de pe Logan? Sau macar aveti idee daca se poate face prin aceeasi metoda ca si display-ul de la ceasuri, prin intoarcerea foliei?

                  Va multumesc!
                  Attached Files

                  Comment


                  • Originally posted by Teo_730 View Post
                    Va salut!

                    A facut pana acum cineva display-ul negativ la cd-player-ul Blaupunkt (poza mai jos), original de pe Logan? Sau macar aveti idee daca se poate face prin aceeasi metoda ca si display-ul de la ceasuri, prin intoarcerea foliei?

                    Va multumesc!
                    Revin cu aceasta intrebare. Poate cineva sa ma ajute cu un raspuns? Nu intreb doar de curiozitate, chiar vreau sa fac aceasta modificare.

                    Comment


                    • Bineinteles ca merge principiul afisajului lcd este acelasi.
                      Captain of the black pearl

                      Comment


                      • Nu recomand dezlipirea foliei de pe display si intoarcerea acesteia pt obtinerea de negativitate, o sa vedeti iarna cand or sa fie temperaturi de -20°c iar in masina 30°c, dupa racirea masinii o sa se creeze condens iar cel mai bine o sa se vada in spatele display-ului care are folia intoarsa, o sa va afiseze si functia de umiditate a aerului ) inlocuiti display-ul cu unul negativ de fabrica. eu asta recomand..

                        Comment


                        • Am mers doua ierni cu folia dezlipita si intoarsa si nu a facut condens. Acum foloseste altcineva display-ul meu in acelasi mod si nu a avut nici o problema iarna trecuta.
                          Deci, nu e o regula.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • subscriu, nici eu n.am avut problema asta, acum am unu negativ de fabrica
                            sigpic

                            Comment


                            • Dupa ce am citit pe aici, am decis sa fac si eu schimbarea...
                              Am si eu display negativ pe Logan Laureat Plus... Chiar arata bine!

                              Comment


                              • Display negativ homemade.

                                Doua poze, cu "isprava" mea de astazi...
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google