Display Negativ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ba eu zic ca se vede chiar foarte bine
    ps: daca nu pun pozitia si bate soarele in el are tenta aia de clipire ca la stopurile cu led (gen passat, sper sa iti dai seama ce vreau sa zic)
    sigpic

    Comment


    • am si eu LCD negativ dar ziua daca aprind luminile nu prea se mai vad cifrele. a iesit identic ca in pozele lui bogdan nr2000. daca pun inapoi smd-urile portocalii se vede oare mai bine?

      Comment


      • a iesit bine. al meu e mult mai stins si sincer cred ca din cauza ledurilor. eventual poti sa imi spui de unde ai luat???? vreau si eu 6 bucati. multumesc mult

        Comment


        • cand ajung acasa o sa pun niste poze cu lcd pe negativ cu ledurile portocali, pe mn ma bate gandu sa il fac albu pe negativ sau albastru
          andraghici e leduri ai cumparat? sunt smduri sau leduri obisnuite de 3mm ???
          loganist fara permis

          Comment


          • eu am cumparat smd.uri de la zextar, cele de intensitate mare, sunt cam scumpe, peste 5 lei bucata
            ps: de fapt altcineva le.a cumparat si eu le.am luat de la el
            ps2: daca nu ma insel astea sunt, dar culoarea albastru
            sigpic

            Comment


            • cn ti le-a pus ? eu nu stiu ce sa iau albastru sau albu k imi plac amandoua, ma gandesc sa fac si acele albe
              offtopic: cat ai dat pe faruri ?
              loganist fara permis

              Comment


              • on topic: ledurile eu le.am pus, e frumos si alb
                off topic: farurile sunt cumparate de mai bine de 2 ani dar au fost reconditionate, pretul nu il mai spun ca erau scumpe pe atunci
                sigpic

                Comment


                • eu am smd nu led de 3 sau 5 mm. nu stiu ce sa zic sunt cica osram dar voi pune ceva poze diseara si cu albastru cum am avut si cu alb cum am acum. mersi mult

                  Comment


                  • revin cu poze (in sfarsit) sa imi spuneti ce pareri aveti.....desi eu zic ca se stinge prea mult cu pozitile puse
                    Attached Files

                    Comment


                    • mie imi place cum se vede fara poziti insa cu pozitiile e destul de slab pt zi dar pt noapte e ok . Cat de mult folosesti farurile ziua de nu se vede ce scrie pe display ???
                      loganist fara permis

                      Comment


                      • Originally posted by adraghici View Post
                        revin cu poze (in sfarsit) sa imi spuneti ce pareri aveti.....desi eu zic ca se stinge prea mult cu pozitile puse
                        eu zic sa incerci pe cele pe care ti le.am recomandat eu sa vezi daca mai intampini aceeasi problema, din cate imi dau seama (daca compari pozele tale cu ale mele) al tau cu pozitia nepusa e ca al meu cu pozitia pusa, deci, cred eu, ledurile sunt slabe
                        sigpic

                        Comment


                        • dar intrebarea mea este.... daca se creste intensitatea luminii, nu apare pe ecran si ce nu ar trebui sa se vada ???

                          Comment


                          • Ar mai fi o posibila cauza a luminii slabe pentru ledurile smd - supraincalzirea lor in momentul lipirii. Le scurteeaza dramatic durata de viata si luminozitatea. E posibil....mai ales la ledurile ''no name''
                            Last edited by danielliviu; 6 June 2011, 13:57.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • tot asa se vedea si la mine. le-am scos pe cele albastre si le-am lipit inapoi pe cele stock, portocalii. sunt o tenta mai puternice cand aprind pozitiile

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google