Scurt Tutorial Ddt2000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • În primul rând că nu știu ce sunt „adaptivii” ăia iar în al doilea, nu mai merg cu ea până nu schimb galeria fiindcă pârâie rău.
    sigpic

    Comment


    • Salut!
      Va rog sa ma ajutati cu un raspuns: am un clio din 2005 benzina BVA si vreau sa intru si eu in randul celor cu DDT2000.
      Am incercat pe el un ELM327 si aplicatiile instalate pe tableta( 4 la numar) nu se conecteaza la interfata. Chiar se aprinde becul din bord pt cutie automata cind ELM este in mufa.
      Vreau sa trec la DDT2000 si stiu ca trebuie o interfata kkl. Numai ca vazatorii o recomanda pentru renaulturile pina in 2004. Este posibil sa nu mearga la mine?
      Presupun ca Dacia si Renault au cam aceleasi calculatoare...
      Multumesc anticipat!

      Comment


      • Presupui, elm327 nu merge cu ddt.
        Verifici mufa OBD și dacă, în afară de 16, 1, 4 și 5, ai:
        - pini în 15 și 7 poți folosi o interfață kkl(albastră)
        - pini în 14 și 6 trebuie interfață CAN
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • salutare, la supernova cum vad uce ul?

          Comment


          • Mufa are pinii 1,4,5,6,7,14,15,16. Deci merge pe kkl?
            Multumesc!
            Attached Files

            Comment


            • Deci mașina are K/L și CAN, rămâne de văzut ce are pe K/L și ce are pe CAN
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Salut!
                Am instalat versiunea 2.6.0.0. pe un win 7 star. Am incercat sa suprascriu in dll si nu mergea. Zicea ceva de device enumerating. Atunci am redenumit acel dll si am copiat dll cu pricina in folderul dll. Dupa instalare nu nu avea folderul cu data base. Asa ca am copiat data base in folderul creat dupa instalare - are 855 mega. Cu numele DDT2000data.
                Si nu pot vedea masinile.Programul se deschide si in rest nu pot accesa nimic.
                Nu am facut proba pe masina deoarece inca nu am interfata.
                Multumesc!

                Comment


                • Am reusit sa vad si masinile. Fara interfata (inca nu a sosit) nu pot deschide nimic prin program? In fara de binoclu nu se apasa nimic.... Vreau sa ma obisnuiesc putin cu el..
                  Mersi!

                  Am reusit cred! Nu selectam sus in stanga data base.Credeam ca intra automat baza de date.
                  Asa este corect? Selectez eu din baza de date ECU?
                  Daca dau pe masina nu apare nimic.
                  Last edited by gerula2006; 23 March 2016, 15:28. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Trebuie selectat manual folder-ul ecu pentru a se incarca baza de date,pentru a se activa si celelalte pictograme trebuie selectat un ecu din baza de date

                    Comment


                    • Multumesc. Acum am vazut cum se face.

                      Comment


                      • Salut!
                        A venit si interfata si am reusit sa ma conectez la masina.Dar din pacate nu vede decit UCH ul.... In rest nimic.... Citeste VIN ul.... Cred ca restul sunt pe CAN. Sau sa fie din alta cauza?

                        Comment


                        • Trebuia sa mai vada ceva. Sub APC ai incercat ?

                          Comment


                          • Imi cer scuze ca raspund asa tarziu. Nu stiu ce este APC...
                            Cum sa fac?

                            Comment


                            • cu ddt 2000 se poate verifica daca ecu este functional? ma refer daca are erori de soft ! am un logan diesel din 2006, din sutele de pagini citite am intalnit cateva postari in care am regasit si problema mea. ideea este ca masina se opreste in mers sau la relanti, dupa zecile de testere si inlocuit multi multi senzori si verificat pompa+injectoare, concluzia ecu defect dar nu stiu daca fizic sau de soft!
                              se poate rescrie ecu cu acest ddt?

                              ma bag la orice chestie pt ca oricum este stricat ) asa ca nu-mi pare rau !

                              Comment


                              • Se poate rescrie soft cu DDT ,dar numai un electronist poate sa i-ti spuna daca problema este de natura fizica sau de soft si tot el poate sa o si programeze .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google