Montare Contactori Usi Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Stiti careva sa-mi spuneti cum sa fac sa pot scoate firele cu pinii din capat de la mufa contactorului?
    Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

    Comment


    • #62
      Nu stie nimeni ?
      Va rog daca stie cineva gum se scot firele din mufa contactorului ?
      Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

      Comment


      • #63
        in mod normal ar trebui sa ai o clema pe pin, o lamela care se agata in carcasa de plastic a mufei si daca introduci un ac in interrios si impingi lamela ar trebui sa iasa. nu stiu sigur daca merge la acea mufa dar la multe asa se procedeaza. eu mi-am tras fire de la contactorii fata la cei din spate (montati de mine) - am dezizolat putin cablul fara sa-l tai si m-am legat acolo cu cablurile pentru contactorii spate apoi am izolat cu banda. am modificarea facuta de aproximativ 2 ani si nu am avut probleme
        My ride

        Comment


        • #64
          Da ,asa ar trebui sa iasa,am incercat cu acul si prin fata si prin spate si sus si jos dar tot nu a iesit.Mi-e sa nu-l stric, de aia am zis mai bine sa intreb.
          Vreau sa leg firele la pini.Trebuie sa rezolv misterul inainte sa ma apuc de treaba.Am nevoie de contactori la usile din spate ca mi-am activat alarma interna a masinii.Mai incerc si maine,daca reusesc revin cu explicatii.
          Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

          Comment


          • #65
            AM REUSIT!
            Ca sa scoatem firul se foloseste o surubelnita mica si declipsam de pe lateralul mufei.Se deschide ca o usita iar in interior sunt pinii.Pentru a scoate pinul trebuie declipsata o clema micuta din plastic ce tine pinul fix.Iata cateva poze sper sa fie de ajutor:
            Attached Files
            Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

            Comment


            • #66
              poze in continuarea celor de ieri:
              Attached Files
              Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

              Comment


              • #67
                Arata bine, dar sa stii ca NU se cositoresc firele pe masina. Se decaleste curpul si re rupe de langa lipitura (de la vibratii). Poate totusi sa-l tina mai bine varnisul in acest caz.
                Recomandat sunt papuci electrici.
                GL-22-TOF

                Comment


                • #68
                  Sa nu cumparati de la bestautovest contactori deoarece intr-un an se rupe cauciucul si apoi se rup de tot !
                  sigpic
                  Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

                  Comment


                  • #69
                    -S-a notat- in caz ca apar probleme voi trece pe papuci.Recomand sa se faca legatura firelor cu papucisi nu uitati sa izolati.
                    P.S.Multumesc pentru sfat dani.
                    Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                    Comment


                    • #70
                      fratilor eu am luat contactori de la clio si i-am pus la portierele din spate la loganul meu,,,sunt identice cu cele de logan...si tin mai mult si sunt foarte rezistenti fata de cele din comert

                      Comment


                      • #71
                        Ce culoare au firele la care se face legatura pentru usile din spate?
                        Stie cineva?
                        Niciodata sa nu te certi cu un idiot deoarece te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta!!!!

                        Comment


                        • #72
                          Te-ai uitat la pozele din topic?
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            M-am uitat la poze dar plafoniera din spate vreau sa functioneze doar cand se deschid usile din spate,eu mai mult pentru asta am pus intrebarea.
                            Niciodata sa nu te certi cu un idiot deoarece te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta!!!!

                            Comment


                            • #74
                              Salut, am umblat si eu la mine azi ca erau vai mama lor,si am gasit un singur fir acolo nu 2 fire,se potrivesc si contactori de la postul 1?

                              Comment


                              • #75
                                Fratilor am incercat si eu astazi dar cu usile inchise plafoniera tot statea aprinsa cand am scos firele care duc la contactoru din spate a revenit totu la normal.Care este problema?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google