Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare.Maneta(frana de mana)cand este lasata in jos de tot si misti de ea pe verticala nu are joc?!Mersi

    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      ....
      Eu tot nu sunt lamurit de ce exista diferente de conicitate intre cele doua modele de suruburi? Difera si gaurile din janta sau sunt la fel?
      Pentru ca daca saiba aia conica nu are contact pe toata suprafata iti garantez eu ca se va invarti pana strangi complet surubul!
      P.S. As aprecia daca ai putea sa renunti totusi, la tonul asta iritat-superior! Chiar daca ai evidente cunostinte tehnice, nu inseamna ca toti ceilalti sunt prosti sau "technologically challenged".
      Last edited by DannyMC; 21 October 2015, 23:27.

      Comment


      • Pe vremea când unii dintre voi nu aveați mașinile actuale eu m-am lovit de problemele apărute de câteva zile în actualitate: ce tip de șurub pe care jantă.

        Ca să nu existe dubii, mașina din semnătură are pack look(adică geamuri spate electrice și jante de aliaje Empreinte) a venit cu șuruburi cu șaibă și un set suplimentar de 4 șuruburi fără șaibă pentru roata de rezervă - majoritatatea mașinilor X52 Laureate + pack look vin așa, dacă la livrare nu ai verificat... ghinion.

        Cine vrea să înteleagă bine, cine nu... asta e.
        Last edited by t0rquemada; 21 October 2015, 23:37.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • nu mi se pare ca are un ton superior, pur si simplu raspunde si ofera foarte multe detalii ... Eu cred ca este evident ce job are torque, omul si-a dedicat viata automobilelor si bine a facut

          Comment


          • De 10 ani am suruburi cu con fix pe jante de aliaj sinaia si nu au patit nimic gaurile din janta. Mai rau s-au oxidat suruburile pe muchiile hexagonului de la chei necalibrate....
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Ati vazut noul logan prestige?, este un logan 10 ani fara acele abtipilde cu 10 ani, in rest la fel de scump, cu 500 e mai mult decat un laureat, si tot doar cu 2 motorizari, si aceleasi dotari suplimentare, pe care se pare ca si le doresc romanii

              Comment


              • E SL10 fără ecusoane iar butoanele geamurile spate nu sunt pe portiere ci între scaune ca la un Laureate Normal, în rest aceleași probleme:
                -doar 75CP diesel S&S sau 73 CP benzină E6(ăla nou cu GEPDA și fluctuații de încărcare);
                -doar 195/55R16 91H;
                -spațiu depozitare pe bord în funcție de stocul de borduri;
                etc.

                E pe configurator de 10 zile.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Ok multumesc torq, se pare ca am ramas in urma cu info , stiam de ceva timp ca va aparea dar nu m am mai uitat pe site ul dacia
                  Naspa zic este ca au doar un set de dimensiuni la anvelope, acel 195-55-r16, poate era mai bine daca erau mai flexibili si admiteau mai multe dimensiuni

                  Comment


                  • Deci aveam dreptate.................

                    Comment


                    • Oare or fi stocuri de SL10 ramase nevandute? Mi se pare aberant sa oferi o versiune de varf cu motorizarile cele mai slabe din gama...
                      Torq, ce inseamna GEPDA?

                      Comment


                      • "Geamuri electrice spate (comenzi pe portiere uşi spate şi consola centrala)"
                        Si
                        "Spaţiu documente deschis pe planşă de bord deasupra consolei centrale"

                        GEPDA- Pompa servo electrica
                        Totusi cred ca o sa fie omologate si jantele pe 15 pentru prestige.
                        Last edited by Bizo; 23 October 2015, 00:15.

                        Comment


                        • Asa e.aveai dreptate

                          Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Poate mă înșel dar comenzile pentru geamuri sunt ca la Laureate între scaune pentru pasagerii spate și sunt dublate pe consola centrală.

                            Lipsesc senzorii de parcare din orice pachet.
                            Attached Files
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Dupa aia m-am luat si eu prima oara dar astia asta au scris pe site la versiunea de echipare prestige
                              Descoperă lista de prețuri pentru varianta ta preferată al modelului Dacia Logan ESSENTIAL și toate datele tehnice.

                              Apoi pe FB cei de la Dacia Ro au confirmat pozitia comenzilor pentru geamuri pe portiere..
                              Last edited by Bizo; 23 October 2015, 01:07.

                              Comment


                              • Pe FB sunt paraleli.

                                Apropo, acum un an a apărut
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google