Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In seara aceasta in drum spre casa, am intampinat un fenomen destul de straniu.. cu usile inchise din inchiderea centralizata, in mers, usa mea de la sofer s-a deschis din senin cu o pocnitura asa.. s-a aprins martorul din bord si a inceput sa bibaie(ceva in genul cand nu ai centura pusa). Am observat ca daca deschizi tu usa asa in mers nu bibaie ci doar se aprinde martorul din bord.

    A mai patit cineva asa ceva? Si daca da, de la ce poate fi?

    Comment


    • Eu am mers cu masina avand una din portiere intredeschisa, si a inceput sa bipae, nu mai tin minte, cred ca atunci cand am depasit o viteza anume.

      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Da si eu am pățit la fel.Rezolvarea a fost închiderea mai cu forta(a nu se înțelege trantit) a ușilor.

        Comment


        • Poate sa puna cineva poze cu carenaj scaune L/S2? As vrea sa vad cum sunt montate si daca sunt diferente fata de cele vechi. Pot sa pun de L1? Carenajele sunt in set de 2 buc/scaun? Cuprinde scaunul complet sau numai ext, spre portiera?

          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Oti si la mine e o singura bucata .. spre sofer si e Laureat..
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • La X52 ai doar pe scaunul șoferului extrior și interior(spre tunel) pe dreapta nu e pus decât dacă ai încălzire.

              La X52 Acces nu ai carenaje la scaune.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by plasStik3 View Post
                In seara aceasta in drum spre casa, am intampinat un fenomen destul de straniu.. cu usile inchise din inchiderea centralizata, in mers, usa mea de la sofer s-a deschis din senin cu o pocnitura asa.. s-a aprins martorul din bord si a inceput sa bibaie(ceva in genul cand nu ai centura pusa). Am observat ca daca deschizi tu usa asa in mers nu bibaie ci doar se aprinde martorul din bord.

                A mai patit cineva asa ceva? Si daca da, de la ce poate fi?
                Nu a fost inchisa usa, doar suficient cat sa fie blocata de inchiderea centralizata, si la un vreun soc a inceput sa se balanseze si a sesizat senzorul ca se misca usa. Dati mai tare cu ea, ca nu pateste nimic masina, ca sa se inchida.

                Comment


                • Am inteles, multumesc frumos pentru raspunsuri! O sa trag mai tare de ea ca se inchida cum trebuie.

                  Comment


                  • Se pot monta la Dacia senzori de parcare cu camera video conectata la navigatie ?

                    Comment


                    • nu cred ca mai au rost senzorii de parcare daca pui camera video
                      RTFM

                      Comment


                      • se pot monta si senzori si camera la dacia service dar te va costa destul
                        am mai vazut masini si cu senzori si cu camera, iti pot fi de folos ambele sisteme, depinde de fiecare

                        eu am montat senzorii intr un service specializat, si am iesit mult mai ieftin fata de reprezentanta, iar despre senzori sunt foarte multumit, plus au si afisaj spre deosebire de cei originali de la dacia

                        Comment


                        • Se poate monta acest kit senzori plus camera?uploadfromtaptalk1446060785253.jpeg

                          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Alt model...uploadfromtaptalk1446061061613.jpeg

                            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • În principiu da, dar dacă există Medianav e mai ușor să-i atașezi o cameră.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by dadan View Post
                                nu cred ca mai au rost senzorii de parcare daca pui camera video
                                Au foarte mare rost. Avand folie pe geamurile din spate ( cea mai intunecata ) si masina fiind inalta, senzorii completeaza unghiurile moarte din colturile spoilerului spate ( cam 10-15 cm )

                                @sorin74ivn

                                De ce nu cumperi o camera "dedicata" Dacia ( NTSC, de la chinezi ) care se monteaza in locul iluminarii numarului si care sa nu trebuiasca sa dai gauri sa o fixezi , precum cele de care ai zis tu ? ( doar inlocuiesti lampa de iluminare numar )
                                In plus, poti sa-ti iei de restul banilor Menavrus ( sa fie mai usor de instalat acea camera + multe alte beneficii )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google