Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta e o veste proasta!

    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • uploadfromtaptalk1444129029630.jpg
      Se pare ca 0.9 tce E 6 are 5Nm mai mult ca cel E5 si la turatii mai joase atinge cuplu maxim
      sigpic

      Comment


      • Au luat de la D4F si au pus la H4B.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Originally posted by stoicanu View Post
          [ATTACH]506890[/ATTACH]
          Se pare ca 0.9 tce E 6 are 5Nm mai mult ca cel E5 si la turatii mai joase atinge cuplu maxim
          Vorbeam de resoftare la un moment dat... O resoftare a vechiului 0.9tce cu ce are noul E6 fara sa pierd garantia ar fi minunat. Dacia ar castiga bani, clientii ar fi multumiti.

          Comment


          • Pacat ca ar fi in afara omologarii masinii....
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Pentru 5Nm si 0 Cp in Plus nu merita efortul


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Era frumos sa fie cu 105 Cp si 160nm


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Last edited by stoicanu; 6 October 2015, 18:01. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic

              Comment


              • Din pacate n-am avut timpul necesar pentru a face poze, sper ca maine sa fiu mai liber la munca si sa reusesc sa fac pozele promise.Oricum am vazut doua masini una albastra si una maro

                Comment


                • Scurt pe doi ... si-a montat cineva leduri la iluminarea climei? Mi s-a ars un bec acolo si daca tot desfac ...
                  Merci.

                  By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!

                  Am intrebat si eu acum ... pe surse ... intradevar va aparea echiparea prestige. Nu se stiu mai multe date, deocamdata dar cert este ca va fi asa ceva si pe romania.

                  By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                  Last edited by M.FLORIN; 7 October 2015, 10:56. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • A aparut pe site-ul dacia la configurator si logan varianta PRESTIGE

                    Comment


                    • Sandero Prestige doar TCe, TCe+ EasyR, dCi la 10590/11090/12390 euro

                      Sandero Stepway Prestige doar TCe, TCe+ EasyR, dCi la 11790/12290/13590 euro

                      MCV Prestige doar TCe, TCe+ EasyR, dCi la 12290/12790/14090 euro

                      Prestige = Laureate cu toate opționalele adică Pack look (jante aliaj, geamuri electrice spate), Medianav, Pack Securite (senzori de parcare, RVLV), clima e manuală, oglinzi exterioare în culoarea caroseriei

                      L.E. Ca de obicei pentru Romania Prestige înseamnă altceva, în cazul nostru Laureate + jante pe 16, climă automată, butoane pe uși și fără Medianav, în rest nimic.
                      Last edited by t0rquemada; 7 October 2015, 11:45.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • @M.FLORIN : am pus si eu LED-uri la panoul de climatizare, dar e mai complicat - trebuie impartite bine sa asigure iluminare uniforma. Nu merg inlocuite becurile cu unele cu LED si gata. Dar se face, banuiesc ca la fel de greu/usor ca la Logan Ph2.

                        Comment


                        • scrie clar in poza...Aer conditionat cu reglare automata
                          Attached Files

                          Comment


                          • Învață să citești :

                            " Prestige = Laureate cu toate opționalele adică Pack look (jante aliaj, geamuri electrice spate),Medianav, Pack Securite (senzori de parcare, RVLV), clima e manuală, oglinzi exterioare în culoarea caroseriei

                            L.E. Ca de obicei pentru Romania Prestige înseamnă altceva, în cazul nostru Laureate + jante pe 16, climă automată, butoane pe uși și fără Medianav, în rest nimic. "

                            Și dacă tot pui printscreen-uri pune și unul cu motorizările: doar D4F și K9K fără TCe și fără EasyR
                            Last edited by t0rquemada; 7 October 2015, 11:54.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • poate ar trebui sa fi mai civilizat..

                              Comment


                              • Scriu un post, îmi atragi atenția fără a citi primul post, îți atrag atenția si tot eu să fiu "mai" civilizat?!
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google