Nt 06 Lxe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut cristi, foarte buna ideea! FELICITARI!
    Cu ce ai trai firele pt. plafoniera si ai tras de la cealalta plafoniera fir nu ?
    My Ride - Prestige 1.6 16v

    Comment


    • Cu o sarma...pentru ca spatiul e foarte stramt acolo,si nu am vrut sa trag foarte tare de cupola.E putin de munca acolo, pana gasesti exact spatiul sa treaca sarma.
      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

      Comment


      • Trecu-si azi si de revizia cu nr 3. Adica restul de revizie,din cauza fondurilor. Azi s-a schimbat la masina kitul de distributie...mi-am luat si grija asta de pe cap, in schimb am aflat ca ma cam lasa bucsele (ale dracului de drumuri cu gropi multe). Acu sper sa capat repede servici,sa ma apuc a pune la pusculita banii si pentru asa ceva....caci mai devreme sau mai tarziu,tot trebuie schimbate la masina.
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • Poze noi

          in seara asta, am spalat un pic masina, in ciuda conditiilor meteo, si a drumului destul de murdar...trebuia sa mai dau sarea jos de pe masina. saracuta, nu mai vazuse apa si sampon, cam de o luna si ceva. A primit "meniul" complet in acesta seara...
          Dupa, chederele de la portiere si portbagaj, au fost sterse cu un burete impregant cu spray siliconat, special pentu piele si cauciuc.
          Attached Files
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • frumos..sunt curios cum va arata cu jantele noi..oricum super

            Comment


            • Nu incerci si niste arcuri sport...

              Comment


              • Up-grade lumina

                Ieri, masina a primit cadou un kit bixenon de 35W, si 5000k. Azi, am trecut la montajul kitului xenon pe masina, neamaivand rabdare......precum un copil mic, care a primit o noua jucarie..:d
                Cateva poze cu noile lumini....nu se compara cu ce am avut inainte....
                Attached Files
                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                Comment


                • bun...dar jante.....jante cand ii pui
                  sigpic

                  Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                  Comment


                  • Off...jokere.......baniii pe jante, au fost .....da-ti pe la doctori, prin spital...cand s-a nascut "bijuteria" mica (Raisa Ioana). De acum, o perioada visam din nou la jante.
                    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                    Comment


                    • Frumos frumos.. hai si cu jantele alea...ca de cand tot plange masina.... arce nu primeste?
                      sigpic

                      Comment


                      • Pe drumurile noastre....se merita arcuri sport?!..sau jante de fitze?!....nu cred.....daor pe cei pe care ii dau banii afara din casa isi pot permite asa ceva, caci eu unul sigur nu.....mai ales pe drumurile pe care sunt nevoit,din pacate, sa circul.

                        Ca noutate, in aceasta seara....am lovit un caine (lua-lar dracu) in Buhusi. Eram in plimbare cu familia, la un test de consum. S-a dus dracului bara....numar inamatriculare,proiector dreapta si un tampon de la radiator. Maine,pe timp de zi,vom constata daca nu cumva,defectiunile cauzate,sunt mai de amploare. Cu ocazia asta, voi reveni la barele originale de fabrica, caci de acestea m-am cam saturat...sincer.
                        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                        Comment


                        • si eu care aveam in plan un chit de la pilot, hmmm. Asta e si cind vreo data vom avea si noi strazi ca in occident?
                          "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                          Comment


                          • Am facut actele de casco, si iata daunele rezultate dupa impactul de domnul patruped : bara fata,masca fata, suport proiector dreapta, proiector dreapta, carenaj plastic, tampon sustinere radiator.

                            Am fost la reprezentanta si am facut programare pentru reparatie, constat ca se va schimba radiatorul,din cauza acelui picior tampon, caci facea parte din componenta radiatorului.
                            As fi vrut sa montez bara de tuning inapoi pe masina,la fel cum are si sibianul.....dar m-am gandit mai bine...si prin locurile care merg eu....nu cred ca ar mai merge cineva cu aseamenenea spoilere. Am ales bara originala tip MCV,iar pe spate imi voi monta tot bara originala, dar de ph2. Raman cu pragurile,caci sunt incastrate in masina...deci mai raman un timp.
                            Azi, am scos aproape toate firele ce erau pe la motor....fire ce au fost la benzile de leduri, la neoane...la inst de spalat faruri.
                            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                            Comment


                            • Sincer, imi pare rau!
                              Imi placea masinuta ta!
                              Dar totusi... pana acum daca ai putut, de ce nu poti si de acum incolo? Sa inteleg ca va urma un set de arcuri + un set de jante? Altfel nu imi explic sa renunti la kit!
                              sigpic

                              Comment


                              • iamagi..esti turc...? tatar? n-auzi ce zice omu'? ca vrea confort si aliajele sunt prea scumpe ptr buzunarul lui ? Tu nu...batman batman.
                                Cristi, perioade de "bagat picioru" in tot, am avut si eu si pana la urma au trecut. bara se va repara , toate vor trece. stai chill, linisteste-te si pune totul inapoi!
                                sigpic

                                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google