Schimbare capete de bară

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu are voie sa aibe asa ceva pentru ca asta inseamna uzura, dupa ce strangi bine piulita capul de bara trebuie sa fie foarte apropiat de fuzeta nicidecum sa aibe vreun joc.
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • pe vertical nici inainte nici dupa nu am avut joc pe verticala.la mine era pa orizontala .jocul pe verticala poate sa fie de la rulment sau pivot.piesele le-am schimbat pe aceeasi parte.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • Defineste acest joc pe verticala de care zici tu ... cum il detectezi?
        sigpic

        Comment


        • 827sam: Totuşi, la al treilea film de aici, te-ai uitat ?
          yrman: idem

          Nu este un joc de uzură propriu-zis ci un joc controlat de arcul de sub bucşa de teflon.
          Last edited by ibuzescu; 4 March 2013, 14:46.
          sigpic

          Comment


          • eu va zic ce era la mine.nu am nici un fel de joc pe verticala.nici usor, nici controlat,nici nimic.o tras 'frizerul' ..pardon mecanicul de roata si o zis ca nu are nici un fel de joc pe verticala.masina a verificato si pe canal si pe elevator sa vada de unde zdrangane.
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • Ok, deci TRW nu are arc.
              sigpic

              Comment


              • eu am avut TRW originale.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • Jocul vertical e normal. In lungul bieletei nu are voie sa joace.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • A venit vremea să schimb şi eu capetele de bară. După 73500 km şi câteva drumuri prin hârtoapele patriei (de exemplu, numai drumul prin Ojdula, făcut de vreo 3 ori), le-a venit rândul. N-au joc foarte mare, dar se-apropie ITP-ul şi vreau să fie OK.
                    Ce opţiuni am (exclus originalele din cauza preţului nesimţit)?
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Eu am ales Lemforder, 95 lei bucata acum un an. Cred ca tot pe acolo se invarte pretul si acum.
                      Cand le schimbi, roaga mecanicul sa verifice temeinic si bieletele, sa nu fie nevoie sa desfaci iar dupa un numar de km, sa faci iar geometria...

                      Comment


                      • OK, am înţeles.
                        Asta sau asta? E diferenţă cam mare de preţ...
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • Pe ambalaj la mine scria: Made in Romania!?!!

                          As alege fara stres si Made in Turcia.

                          Comment


                          • Eu am luat Lemforder Made in turcia, inca e nici-o problema cu el, iar pe ce drumuri ruleaza masina ar cam trebui deja sa cedeze
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • va salut. am descoperit ca troncane pe dreapta, si am decis sa schimb capetele de bara. M-am decis asupra http://www.daciashop.ro/mecanica/cap...ara-Lemforderd , atat dreapta cat si stanga. Ce pareri aveti?

                              Comment


                              • Te-ai decis cel mai bine. Sunt cele mai bune capete de bara de pe piata.
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google