Masina Mea B 555 PCH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Roy, mai scump imi pare OMV cu toate ca sunt putine pe aici...Aral, Esso si Schell sunt mai scumpicele. Dar pretul este in scadere de vreo luna, in Iunie alimentam cu 1,47-1,5 chiar si 1,56. Acum am vazut si la sub 1,3€ pe litru )

    Comment


    • Si la noi la fel. Azi am vazut 5,48 diesel.

      Bafta la kilometri si take care.
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • Sa-ti spun ca motorina este 1.15 euro, adica 5,12 ron?

        Comment


        • Ceva normal. Doar ca mai bine 5,48 decat 6,3 in vara, nu?
          Attached Files
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Eu4yas View Post
            Azi am vazut 5,48 diesel.
            Originally posted by PCH View Post
            Sa-ti spun ca motorina este 1.15 euro, adica 5,12 ron?
            Diferenţa între cele două preţuri este dată de taxa Ponta de 7 Eurocenţi.

            Comment


            • Da. La noi zici ca esti precum reclama de la digi cu Belgravistan. Cum sa-mi permit sa dau eu 5,12 ron pe litru. E inuman asa ceva.
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • Mama ce de timp a trecut de la ultimul post!

                Intre timp masina a primit, poate cel mai de pret upgrade, numerele de inmatriculare germane. Am ajuns la 110.000 km si pentru ca ma aflu cu dânsa in Romania pentru a o radia de aici, am profitat de ocazie si i-am facut si revizia plus schimbul de distributie, preturile aici fiind foarte mici!

                A trecut cu brio testele de la Tüv Süd in München, fiind in stare excelenta, pana si discurile de frana fiind cele de fabrica si fara prea multa uzura! In weekend plecam inapoi, asta fiind al 5 lea drum dus-intors Romania-Germania.

                O masina care m-a servit si ma serveste excelent, o alegere perfecta la momentul respectiv insa simt ca a venit momentul sa-i ofer putin ajutor! Deja ma gandesc la un 2.0 sau 3.0 pentru drumurile prin Europa noastra frumoasa!

                O seara buna tuturor!
                Attached Files

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google