Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Navigare - Avertismente - Avertizare depasire viteza - Oprit

    Comment


    • Salut.
      Medianav-ul de pe Prestige nu ar fi trebuit sa aiba radio DAB si functia Eco2?
      Desi masina a fost "facuta" anul asta, cred ca Medianav-ul este o versiune mai veche. Soft-ul este 8.0.5 dar hartile sunt din 2015.
      Mentionez ca, desi am comandat-o in Germania, a fost facuta pentru Romania (masina este versiunea E2, nu E3).
      Multumesc.

      Comment


      • Ok, am reverificat acum:
        Daca intru pe navigatie, am in stanga sus un buton cu setari, dar acolo (sunt niste pictograme) pot seta doar harta (3D, 2D etc), mai e ceva, iar pe al 3-lea rand am pictogramele cu Volum, On si Off
        In partea de jos am doar Home si Destinatie..

        Deci tot nu gasesc optiunea asta..

        Comment


        • Originally posted by icss_ro View Post
          Salut.
          Medianav-ul de pe Prestige nu ar fi trebuit sa aiba radio DAB si functia Eco2?
          Desi masina a fost "facuta" anul asta, cred ca Medianav-ul este o versiune mai veche. Soft-ul este 8.0.5 dar hartile sunt din 2015.
          Mentionez ca, desi am comandat-o in Germania, a fost facuta pentru Romania (masina este versiunea E2, nu E3).
          Multumesc.
          Nu, MediaNav-ul de pe Prestige sau orice fel de MediaNav de la Dacia este la fel (mici diferente, la unii aparand Aha, la altii nu). Cum s-a mai spus, ca sa ai DAB iti trebuie antena dedicata pentru DAB + modul in MediaNav. Pentru Eco2Drive iti trebuie multiplexor, lucru care nu exista la Dacia, dar poate fi adaugat ulterior, de catre persoana.

          LE: Acum am vazut ca ai comandat-o in Germania, acolo nu stiu care e treaba cu DAB, dar meniul Eco2Drive nu exista la nicio Dacie, ea existand la Renault

          Comment


          • Originally posted by RadrianO View Post
            Ok, am reverificat acum:
            Daca intru pe navigatie, am in stanga sus un buton cu setari, dar acolo (sunt niste pictograme) pot seta doar harta (3D, 2D etc), mai e ceva, iar pe al 3-lea rand am pictogramele cu Volum, On si Off
            In partea de jos am doar Home si Destinatie..

            Deci tot nu gasesc optiunea asta..
            Am gasiiit!
            Trebuia sa merg mai departe de prima pagina din navigatie, sa intru pe Destinatie, apoi apare si butonul Optiuni...

            Rezolvat!
            Multumesc

            Comment


            • Navigatie

              Salut! Sunt proaspatul posesor al unui Renault Clio IV 2014 cu MediaNav 4.0.6(upgradata de mine de la 4.0.2).Am instalate hartile Frantei si a catorva tari vorbitoare de franceza. Care sunt optiunile pentru a face functionala optiunea de GPS evident cu harti ale romaniei/europei ? Ce variante i-mi propune pentru a ma folosi de sistemul de navigatie al masinii? Multumesc!

              Comment


              • Stie cineva daca se poate pune stik 3g sau stik wireless pe media nav?
                Sau vre-o metoda de a avea internet pe navigatie?

                Comment


                • Da, doar via Menavrus/Menaco și doar pentru radio online și navitel cu trafic online(cu licență)
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Deci este vorba doar de soft pana la urma....

                    Comment


                    • Exista vreo posibilitate de a modifica interfata media-player-ului MP3 astfel incat sa afiseze 4-5 randuri de piese (in loc de 3)?
                      Am incercat sa folosesc mediaplayer-ul care vine cu Medi@Update (similar cu cel din Menavrus, probabil), dar nu m-a convins (informatia e scrisa prea marunt pe ecran).

                      Comment


                      • Originally posted by citronelu View Post
                        Exista vreo posibilitate de a modifica interfata media-player-ului MP3 astfel incat sa afiseze 4-5 randuri de piese (in loc de 3)?
                        Am incercat sa folosesc mediaplayer-ul care vine cu Medi@Update (similar cu cel din Menavrus, probabil), dar nu m-a convins (informatia e scrisa prea marunt pe ecran).
                        Prea mult trebuie modificat softul si nu cred ca cineva se va ocupa numai pentru acest mic detaliu (nu se cere) . Cererea mare este pentru actualizarea hartilor gratuit .

                        Comment


                        • Salut, de cateva zile a apartu aceaste eroare pe MediaNav Evo.
                          A mai intampinat cineva aceasta problema?
                          Multumesc mult!
                          29527059_1742922599064101_2040589891_o.jpg
                          Last edited by wabogdan; 26 March 2018, 21:03.

                          Comment


                          • Nu. Dar nu ar fi exclus să începi să dezvolți erori la memoriile flash din MediaNav.

                            Comment


                            • Salut. Iar am pierdut favoritele. Am sunat la vocea Clientului si m-au sunat inapoi ca sa ma duc la service sa imi faca o resoftare... ma duc sambata sa vad cu ce rezultat.

                              Comment


                              • Se mai aude ceva cu vers. 9.0.1 ? Adica exista.pe vreo Dacie?

                                Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google