Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Super!

    Mulțumesc frumos, T0rquemada!
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • .....

      la felul cum pui intrebarile trebuie sa te hotarasti daca te pricepi sau nu te pricepi la achizitia de piese si accesorii.
      In caz ca nu cunosti, am piese si accesorii after market .
      Dar la unele repere chiar nu se merita , din cauza ca e diferenta mica de pret.

      Comment


      • Originally posted by Midnighte View Post
        Porcariile care seamana cu astea.
        Nu, sunt asa ca astea https://accesorii.dacia.ro/#!/detail...1-eedb6b94944e

        Originally posted by crisalex View Post
        Buna. Sunt interesat sa achizitionez huse scaune pt un logan 2017... Imi poate face cineva niste recomandari la preturi rezonabile? Ms.
        Incearca https://www.huse.ro/

        Originally posted by Catalin S. View Post
        Aveți idee ce trebuie să știu când cumpăr prezoane antifurt?
        Vezi la Norauto ca au mai multe modele/preturi

        Comment


        • Am vazut ca se discuta despre covorase. Asa arata covorasul din dreapta venit odata cu masina. Cel de la sofer are sistemul de prindere pe podea. Cele din fata vin destul de bine iar cele din spate sunt ceva mai scurte dar totusi nu aluneca sub scaune.
          Attached Files

          Comment


          • Hmm, ce v-a venit să vă puneți cratițe pe post de covorașe? Nu este mult mai simplu să scuturi de două ori picioarele pline de zăpadă în afara mașinii? Chiar să îmi pun ligheane la picioare nu voi face. Aș pune pentru copii că ar ajuta și atunci când se mai scapă pe ei.

            Comment


            • @catalin...planetara e un caracter puternic insa ca și torque sunt oameni care știu ce vorbesc. Nu am nimic de câștigat insa eu iti recomand sa apelezi la el....

              @ceilalți eu nu inteleg de ce huliți asa de mult covorasele de origine.
              Sunt scumpe dar sunt super ok. La L1 am fost smecher și am luat ceva din supermarket... La l2 am luat de origine și nu au nimic de aface cu centre din supermarket.

              Comment


              • Originally posted by sebibv View Post
                @catalin...planetara e un caracter puternic insa ca și torque sunt oameni care știu ce vorbesc. Nu am nimic de câștigat insa eu iti recomand sa apelezi la el....
                Nici măcar o secundă nu am contestat caracterul cuiva de pe acest forum, cum recomand și altora la rându-mi, care dacă nu mă cunosc, ar face bine să tacă.

                Problema de fapt pare a fi în altă parte... felul în care chipurile pun întrebările. WTF?

                Vezi mai jos:

                Originally posted by planetara View Post
                la felul cum pui intrebarile trebuie sa te hotarasti daca te pricepi sau nu te pricepi la achizitia de piese si accesorii.
                Sebibv, înțelegi acum?

                Originally posted by planetara View Post
                In caz ca nu cunosti, am piese si accesorii after market .
                Dar la unele repere chiar nu se merita , din cauza ca e diferenta mica de pret.
                Uite, domnule planetara, când ți-am spus că ești subiectiv și faci reclamă produselor tale, probabil că te-ai supărat pe mine.

                Crede-mă că am observat și eu ce merită și ce nu merită, dar îți readuc aminte o discuție ceva mai veche (că tot le ții minte) unde spuneam că fiecare știe mai bine ce face cu banii.

                Întradevăr, ce este de origine, este ok, da, așa este... dar când pot găsi piese la prețuri ceva mai mici (cum au fost jantele de Rusia), nu văd unde e problema ta. Am învățat să nu mă mai arunc la prima ofertă și pare că ultima dată bine am făcut.

                Cât despre felul în care pun întrebările, că să mă decid dacă mă pricep sau nu... Hmmm, păi mă scuzați! Nu am afirmat niciodată că sunt un guru în materie de Dacia. Dacă aș fi fost, nu-mi mai făceam cont aici...

                Iar în legătură cu piesele pe care le ai la vânzare, voi cumpăra bucuros atunci când mă voi încadra în buget. Până atunci îmi permit din cănd în cănd să mai fac mici glume în genul aceleia cu "licitația de bandouri". Domnule, era o glumă nevnovată, ok? Și culmea de pe urma acesteia am primit câteva mesaje private care m-au ajutat ulterior la achiziționarea lor.

                Originally posted by sadicu View Post
                Vezi la Norauto ca au mai multe modele/preturi
                Dap, știu de Norauto, ba chiar cred că le știu produsele pe de rost, dar aș vrea totuși ceva de origine (nu neapărat Renault, dar care să aibă aceleași caracteristici tehnice), ceva care să mă țină, să nu mă lase după o scurtă perioadă, așa cum am înțeles că au pățit alții (au ruginit, s-au rupt, etc).

                Originally posted by gecmc94 View Post
                Hmm, ce v-a venit să vă puneți cratițe pe post de covorașe? Nu este mult mai simplu să scuturi de două ori picioarele pline de zăpadă în afara mașinii? Chiar să îmi pun ligheane la picioare nu voi face. Aș pune pentru copii că ar ajuta și atunci când se mai scapă pe ei.
                Știi ce e mișto la ele? faptul că acestea rețin zăpada topită sau posibile noroaie... mocheta având o viatâ mai lungă și fără să necesite insistență la curățare.

                Peace everybody!
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Am covoare clasice, originale, din acelea cu margine decentă, de covor, nu de lighean. Și rețin apă de la zăpada topită, dacă nu te urci cu un kil de zăpadă pe ghete. N-am pătat niciodată mocheta. Sincer să fiu, decât să pun hidoșeniile alea, în caz de zăpadă excesivă, în acele zile pun o lavetă de microfibră pe covor să absoarbă și cu asta basta. În restul timpului voi avea niște covoare super, nu cratițe. Dar au și acestea un merit: pentru șoferii curieri care urcă și coboară de multe ori pe zi sau vatmanii, de ex, care se dau jos în zăpadă să schimbe macazurile.
                  Last edited by gecmc94; 24 March 2018, 22:32.

                  Comment


                  • Originally posted by gecmc94 View Post
                    Am covoare clasice, originale, din acelea cu margine decent, de covor, nu de lighean. i rein ap de la zpada topit, dac nu te urci cu un kil de zpad pe ghete. N-am ptat niciodat mocheta. Sincer s fiu, decât s pun hidoeniile alea, în caz de zpad excesiv, în acele zile pun o lavet de microfibr pe covor s absoarb i cu asta basta. În restul timpului voi avea nite covoare super, nu cratie. Dar au i acestea un merit: pentru oferii curieri care urc i coboar de multe ori pe zi sau vatmanii, de ex, care se dau jos în zpad s schimbe macazurile.
                    Poze!?multumim!

                    Comment


                    • Eu am de la Gledring si sunt foarte multumit de ele! Au cam doi ani si jumatate si singurul semn de uzura e acolo unde sta calcaiul drept. Le-am ales pe astea pentru ca acopera si zona din stanga unde tii piciorul atunci cand nu folosesti ambreiajul!
                      https://www.auto100.ro/images/products/img_15194_3.jpg
                      P.S. Nici eu n-am udat niciodata mocheta desi covorasele au doar o mica buza!

                      Comment


                      • Felicitări. Super idee cu acoperirea suportului pentru piciorul stâng.
                        Last edited by gecmc94; 25 March 2018, 12:38.

                        Comment


                        • Originally posted by DannyMC View Post
                          Eu am de la Gledring si sunt foarte multumit de ele! Au cam doi ani si jumatate si singurul semn de uzura e acolo unde sta calcaiul drept. Le-am ales pe astea pentru ca acopera si zona din stanga unde tii piciorul atunci cand nu folosesti ambreiajul!
                          https://www.auto100.ro/images/products/img_15194_3.jpg
                          P.S. Nici eu n-am udat niciodata mocheta desi covorasele au doar o mica buza!
                          Confirm! Si eu le am. Aceeasi "mica toceala" in zona calcaiului drept. Din 2013 le am. 30 000 km parcursi. Mai tine inca pe atat (ma refer la covorasul de la sofer). Restul sunt impecabile

                          Comment


                          • Pai asa sunt si cele standard cu care vine Loganul. Cu margine mai inalta si acopera si partea stanga langa ambreiaj

                            Comment


                            • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                              Restul sunt impecabile
                              Dap, restul zici ca nici nu au fost atinse!

                              Comment


                              • Gledring am si eu de cateva luni, comandate de la BestAuto Vest. Sunt ok si mai au si miros de vanilie )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google