D A C I A S H O P - Magazin De Piese, Accesorii Si Tuning Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @cristi ccd - Franarea eficienta depinde si de starea discurilor si vechimea lichidului de frana. Ca placute recomand unul dintre cele doua modele Ferodo Premier:



    @Bodanel Filtre de aer recomand Febi, Mann, Mahle

    Filtru ulei recomand Mann / Mahle
    Filtre de ulei de cea mai buna calitate pentru Logan, Sandero, Duster

    Filtre originale Dacia instalatie gaz: (la comanda)
    faza gazoasa 225 ron
    faza lichida 55 ron
    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

    Comment


    • Salut, avelope de iarna aduceti doar ce e pe site?De ex eu vrea sa achizitionez in viitorul apropiat niste Debica Frigo 2 se pot aduce, ca am vazut ca aduceti unele modele de Debica.

      Comment


      • Exista disponibile si alte marci sau vor exista in viitorul apropiat cand se apropie sezonul rece. Momentan aceasta anvelopa nu o am in stoc. Cum in general 90% din clienti vor cele mai low cost anvelope de iarna stocurile se fac in acest sens.
        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

        Comment


        • Ceva faruri de tuning ( after market ....pt xenoane ) la ce pret aveti?

          Comment


          • Vezi aici: http://www.daciashop.ro/sisteme-alarma intra pe site-ul de acolo.
            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

            Comment


            • Discurile nu sunt foarte vechi... Masina are 80k si ele au fost shimbate la 50k... Deci maxim 30k au aceste discuri. Discurile sunt cele pline din pacate. Lichidul de frana a fost schimbat in vara cu Motul DOT4 achizitionat de la magazinul vostru. Deci... mai ramane sa ne decidem ce placute punem. Observ ca imi recomanzi gama Ferodo... Acum, as dori sa le iau pe cele care imi vor oferi o franare cat mai buna. Multumesc anticipat.

              Comment


              • Ferodo DS Performance - Daca treci peste faptul ca mai scartaie din cand in cand franarea si comportamentul acestora bat orice placuta de strada.

                Banuiesc ca nu vrei totusi sa faci o investitie de genul, asa ca urmatoarea varianta ca performante sunt aceste placute:


                Nu recomand Ferodo pentru ca am stoc sau ca primesc ceva de la ei, recomand din experienta anilor in care am tot testat si incercat toate combinatiile posibile si ieftine si scumpe si foarte scumpe
                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                Comment


                • Care e diferenta intre Ferodo Premier Sport (pe care le recomanzi mai sus) si cele Clasic? Pe site scrie ca se recomanda la discurile de 259 mm...sa inteleg ca la cele de 238mm nu merg? Sau ce s-ar potrivi de la voi din oferta? M-ar interesa si niste discuri de 238mm. Multumesc.
                  Last edited by misumisul; 8 September 2011, 11:16.

                  Comment


                  • Este diferenta de compozitie dupa cum este explicat si in textul care descrie produsele.
                    Pentru ce masina iti trebuie discurile de 238 mm? La Logan eu as fi tare curios sa vad un astfel de sistem de frana cu dimensiunea asta.
                    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                    Comment


                    • Exista suficiente Loganuri cu discuri pe 238mm.
                      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                      Comment


                      • Fa-mi si mie o poza si arata-mi o astfel de echipare disc etrier!
                        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                        Comment


                        • Nu stau acum sa caut Logan-uri pe strada, sa le dau roata jos si sa fac poza dar un simplu mail la VC o sa iti confirme ce zic eu - Logan-urile au si discuri de 238mm, de fapt in multe programe de piese iti apar discurile alea by default la echiparile fara abs, pe benzina gen 1.4 desi nu au fost echipate in exclusivitate cu asa ceva. De altfel, la unul din furnizorii de piese (de la fratii unguri) daca intri pe program la discuri de frana iti apar toate dimensiunile cu care a fost echipat Loganul, 238, 259, 260, plin/ventilat si iti alegi dupa cum ai masina.
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • Nu te-am pus pe tine sa dai roti jos, insa echiparile alea sunt extrem de rare; sunt multe lucruri in programe care sunt incluse preventiv si ulterior se renunta la echipari. Nu e cazul sa poluam topicul asta cu o discutie in contradictoriu care s-a consumat demult si pe topicul de discuri. Eu nu am gasit client pana acum care sa aiba masina echipata cu asa ceva chiar daca multi vin cu aceasta parere eronata dupa forum si ulterior se dovedeste ca nu au discuri de 238. Cu asta eu am incheiat explicatiile care nu isi au rostul aici.

                            Promotie esapament cat back complet pentru motorizarile 1.4 , 1.6 MPI valabil pentru doar doua seturi:
                            Last edited by Soran; 9 September 2011, 23:24. Reason: Automerged Doublepost
                            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                            Comment


                            • Salutare, as vrea si eu sa stiu daca faceti o distributie la un reno trafic plus cateva alte chestii multumesc anticipat.

                              Comment


                              • Cu piesele te putem ajuta sigur, discutam si despre manopera!
                                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google