D A C I A S H O P - Magazin De Piese, Accesorii Si Tuning Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mi-a venit si mie comanda super ok totul , super rapizi baieti.
    becurile de pozitie ma asteptam sa fie mai difuze/ne-focalizate.
    becu` de masalier e nota 20 , insa am o problema cu un bec de ceata/al3lea stop nu vrea sa mearga in al3lea stop. are cineva idee? e vreo shmecherie la mcv??? acum am luat stopu in casa si am masurat cu multimetru , am testat continuitatea etc , am alimentat de la o sursa e totul ok dar pe masina nu vrea sa se aprinda beco-ledu , dece nu pricep. PS. pe masina becul normal se aprinde , o sa cobor mai pe seara la masina din nou acum dupa ce am reusit sa-l aprind cu sursa , si sa vad care e situatia. dar pana atunci imi zice cineva daca a mai intampinat problema asta la MCV , e ceva ritual , dansu ploii???
    becul normal se aprinde , daca pun in alta parte beco-ledu se aprinde doar in al3lea stop nu vrea
    PS. dupa ce testez si lanterna revin cu pareri...


    referitor la ce discutati mai sus , si cele cu ABS au repartitor dar e electric acum nu stiu modul lui de functionare dar in principiu face acelasi lucru , in functie de gradul de incarcare pe puntea spate , dozeaza franare. deci nu stiu daca se poate bloca sau nu.
    Last edited by SoNyKeL; 15 October 2010, 17:26.

    sigpic

    Comment


    • soran display pe negativ ai pentru logan?vreau pret cu montaj

      1.6 MPI 8Vsigpic

      Comment


      • Sonykel cat de multa lumina face becul pentru mers inapoi fata de becul stoc?

        Comment


        • fff multa. in procentaje nu stiu , dar e extrem de mult , e util si seara in oras cand stai la semafor e cocalaru cu xenoane dereglate in fipt in retina ta... pfuuu , bagi masalier si imediat se calmeaza si lasa distanta...

          alea de stop si ceata nu mau convins inca , dar cel de masalier e de nota 20. o sa incerc sa pun mcv-urile unul langa altu sa fac 2poze ziua 2 seara etc.

          pana la urma nu imi raspunde si mie dece nu mi berce becoledu pe al3lea stop??? desi un bec normal merge acolo , si becoledu testat in soclu similar merge...

          PS. becurile de pe masina cel de ceata sau cel de masalier ? au polaritate???

          sigpic

          Comment


          • ps. becu normal nu tine cont de polaritate, becoledu da + -, ai incercat sa il pui si invers?
            sigpicMy ride

            Comment


            • ti-am explicat pe mess... nu ai cum sa-l inversezi ca are un ``pol`` jos si unu pe lateral... si dece merge in locu la becu de ceata si la al3lea stop nu , e acelasi bec , nu are logica.

              sigpic

              Comment


              • D-nu soran as avea si eu nevoie de o oferta de pret pentru urmatoarele:
                -capat de bara dreapta
                -pompa de apa logan 1.6 (a.f.2005)
                -curea distributie 1.6
                -curea accesorii.
                Mersi anticipat!

                Comment


                • @ Ionut ai PM.

                  @ sonykel
                  Verifica polaritatea la soclul becului sa ai plusul pe pin ul din coada becului, daca te-ai asigurat ca polaritatea este ok si exista tensiune inseamna ca ceva nu e in regula, nu face contact.

                  Legat de "repartitorul electric" - daca zici ca e asa cine dicteaza incarcarea puntii spate?
                  Last edited by Soran; 17 October 2010, 15:12.
                  Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                  Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                  Comment


                  • Originally posted by Soran View Post

                    @ sonykel
                    Verifica polaritatea la soclul becului sa ai plusul pe pin ul din coada becului, daca te-ai asigurat ca polaritatea este ok si exista tensiune inseamna ca ceva nu e in regula, nu face contact.

                    Legat de "repartitorul electric" - daca zici ca e asa cine dicteaza incarcarea puntii spate?
                    soran nu stiu nu ma pricep , asa ca nu incerca sa ma inchizi cu intrebari capcana...stiu ca la alea fara abs comanda se face hidraulica adica un bat impinge un robinet... la alea electrice un ``electric`` impinge robinetu deci am dat cei mai bun din mine...

                    legat de bec , problema am rezolvato in weekend inversand pini in mufa. am verificat si la celalat mcv si tot asa trebuiau inversati pini.
                    deci prin concluzie mcv-u e mai special , probabil o sa revin cu poze cu mufa etc , ca sa vada mcv-isti ce si cum trebuie modificat , oricum e fff simplu

                    sigpic

                    Comment


                    • Nu vroiam sa te "inchid" - ma gandeam ca sti ceva, ca nu am studiat dar pe puntea spate nu are nimic care sa dicteze incarcarea. Oricum se blocheaza, intervine ABS-ul deci mare lucru nu se intampla

                      Legat de problema de la MCV cred ca ne-am lovit si noi odata de ea cand am montat, dar abia acum cand am citi mi-am amintit vag asa, deci asa cred ca e la toate.

                      IN STOC: KIT Starter antifonare audio 65 ron, Set 8 coli Silent Coat polimer vascoelastic+aluminiu pentru antifonare 110 ron, discuri pline sport 520 ron/set, uleiuri Motul normale sau pentru competitie, ulei de motor Fuchs la cel mai bun pret.

                      021/324.04.44
                      0723.823.679
                      office@daciashop.ro
                      Attached Files
                      Last edited by Soran; 18 October 2010, 19:17.
                      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                      Comment


                      • soran , piese de dacia papuc din `99 aduceti? ma interesa arcuri+amortizoare fata si arcuri foaie ptr spate...

                        si fa-mi si mie o oferta ptr placute si discuri ptr mcv 1.6 16v , am discuri ventilate si etrieri daia mari...

                        sigpic

                        Comment


                        • Ma intereseaza daca poti aduce conducte de aer pentru incalzirea din spate la berlina. codurile ar fi : 6001 547 204 si 6001 547 203 . Daca da la ce pret si in cat timp in caz ca nu sunt pe stoc. Mersi

                          Comment


                          • Aveti PM!

                            Anvelope pentru iarna grea care vine in stoc!
                            ANVELOPE - Pentru comenzi jante + anvelope va oferim servicii de montare si echilibrare foarte avantajoase in Bucuresti; Anvelope de vara, de iarna sau in
                            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                            Comment


                            • revin cu cererea obsesiva de sticle oglinzi duster. va pot furniza codurile de pe ele daca este nevoie...

                              Comment


                              • ma intereseaza si pe mine butoane geamuri electrice fata logan ph2 si cablaj daca ai la ce pret

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google