D A C I A S H O P - Magazin De Piese, Accesorii Si Tuning Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut, caut maneta de la stergatoare cu buton CB. Masina: Dacia Logan 2008.
    Merci

    Comment


    • Nu exista nici o diferenta intre placute. Se fac intr-adevar pe 2 coduri diferite, insa sunt cu sau fara senzori de uzura
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Am parcurs 3000 km dupa ce am pus ulei Motul 8100 Xcess (5W40)
        In primul week-end am parcurs traseul Bucuresti - TransFagarasan - Sibiu - Valea Oltului - Ramnicu Valcea - Slatina si am avut un consum de 4,4 , nu stiu daca este efectul uleiului dar nu mi-a consumat niciodata asa si am 102.000 km
        Deci RECOMAND!
        sigpic

        Comment


        • Interesanta constatare, e posibil sa fie si alti factori care sa fi ajutat acest consum, favorizeaza si o ungere buna, mai putine pierderi datorate frecarii - atentie la cei care nu schimbati niciodata uleiul in cutie de exemplu
          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

          Comment


          • azi am ridicat coletul cu arcurile H&R..marfa este ok...RECOMAND...
            multumesc
            *****
            sigpic
            http://www.loganclub.ro/forum/masina...3.html?t=16273

            Comment


            • Originally posted by Soran View Post
              Interesanta constatare, e posibil sa fie si alti factori care sa fi ajutat acest consum, favorizeaza si o ungere buna, mai putine pierderi datorate frecarii - atentie la cei care nu schimbati niciodata uleiul in cutie de exemplu
              vrei sa zici ca recomanzi sa schimbam uleiul din cutie? la cati km?
              sigpic

              Comment


              • Eu zic cam la 4 ani uleiul de la cutie ar trebui schimbat. Masina vine din fabrica cu un amarat de ulei mineral de 2 lei care sufera multe modificari in timp, de la ger, de la canicula, de la caldura emanata de motor. Pe cei pe care ii cunosc ca si-au schimbat uleiul la cutie, toti spun ca au scos "namol" din cutie. Maine ii schimb si eu la a mea uleiul la cutie, pun un Valvoline 75w90 sintetic.

                Comment


                • Achizitioant azi pachetul cu piese ...acum urmeaza montajul.....multumesc mult Sorine
                  In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                  sigpic

                  Comment


                  • Multumim tuturor pentru incredere si feedback pozitiv
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • aveti mastic ce se pune pe marginea fetelor de usi
                      gen ala negru pe care il au baieti in service
                      Dacia Logan Prestige 1.5DCI cu 85 CP Albastru Mineral

                      Comment


                      • Salut baieti,caut si eu 4 jenti de logan 185/65/15 de tabla si ma intereseaza sa fie aproape noi si la ce pret?

                        Comment


                        • Am noi daca vrei, aproape noi nu am. Sunt vreo 280 ron bucata.

                          @ Marcy mastic de genu iei de la orice magazin cu produse pentru vopsitorie tinichigerie.
                          Last edited by Soran; 10 September 2010, 13:23. Reason: Automerged Doublepost
                          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                          Comment


                          • Un pret te rog pt contactor marsarier Logan 1.6 8v 2005?Merci

                            Comment


                            • Buna ziua. Ce program aveti la sediu, pe bd Basarabia, sambata? Multumesc.

                              Comment


                              • Nu avem program sambata, mai ales in acest weekend cand este evenimentul de la Afi Palace Cotroceni. Daca ne spui ce ai nevoie incercam sa iti aducem acolo la eveniment.
                                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google