D A C I A S H O P - Magazin De Piese, Accesorii Si Tuning Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Produsele au preturi si descrieri pe site-ul www.daciashop.ro:
    Curea distributie Contitech http://www.daciashop.ro/mecanica/dis...strib-conti16v
    Rola intinzatoare INA http://www.daciashop.ro/mecanica/dis...zator%20INA16V
    Rola ghidaj INA: http://www.daciashop.ro/mecanica/dis...la-ghidare-16v
    Pompa apa Hepu: http://www.daciashop.ro/mecanica/dis...pa-apa-Hepu16v

    Exista kit complet Contitech cu cele doua role, curea, suruburi si capace pentru etansare la pretul de 480 ron - mai avantajos.
    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

    Comment


    • Astea le-am vazut,dar nu am vazut curea de accesorii+rolele aferente.
      Multumesc de raspunsuri.

      Comment


      • Pentru transmisie va rog sa imi furnizati seria de caroserie intr-un email pe office@daciashop.ro
        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

        Comment


        • Grile plastic

          Cele doua grilaje din plastic din dreptul numarului pentru o bara fata logan ph1 aveti si daca da la ce pret.
          Attached Files

          Comment


          • 55 ron / buc originale

            Pachet schimb ulei de origine filtre+ulei+garnitura buson + instructiuni tehnice doar 185 ron
            Oferta limitata!
            Last edited by Soran; 28 November 2011, 17:43. Reason: Automerged Doublepost
            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

            Comment


            • salut

              M-ar interesa cochilie volan ph2 cu gaura pentru comanda audio
              live to ride

              Comment


              • Nu am asa ceva momentan in stoc.

                Pe data de 1 si 2 decembrie la Daciashop nu se vor livra comenzi. Programul revine la normal de luni 5 decembrie !
                Last edited by Soran; 29 November 2011, 16:08. Reason: Automerged Doublepost
                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                Comment


                • Am purtat si o discutie pe PM, insa nu sunt lamurit. Placutele de pe site, Ferodo Premier Sport si Ferodo Premier Clasic ce cod au fiecare? Cele sport sunt cumva FDB 845 iar cele Clasic FDB 1781? Corectati-ma daca gresesc.
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • Va astept la birou sa ne lamurim daca sunt alte nelamuriri de ordin tehnic. Imi plac discutiile constructive in care lumea accepta sfaturile nuastre nu in care se foloseste de ce stim ca sa afle coduri ;) eu am explicat foarte clar acolo care este diferenta intre acele placute mai departe daca vreti sa cumparati de la noi trebuie sa alegeti daca vreti sa cumparati din alta parte cereti sfaturi la ceilalti furnizori poate stiu ei mai bine. Restul discutiilor si parerilor personale care vreti sa ni le adresati va rog pe PM sau pe email ca sa nu poluam topicul aici. Multumesc!
                    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                    Comment


                    • PLACUTE FERODO PREMIER CLASIC

                      Placute de frana FERODO gama Premier, model mai moale, pentru utilizare indelungata impreuna cu discuri de origine;

                      Ferodo este una dintre cele mai cunoscute mărci, un lider în domeniul elementelor de fricţiune pentru sisteme de frânare, care este integrat acum în grupul de renume mondial, Federal-Mogul, producător de elemente de fricţiune. Dezvoltând tehnologii la scară cu adevărat globală, atât pentru clienţii OE cât şi Aftermarket, renumitele mărci Federal-Mogul, care includ Ferodo, Abex, Beral şi Necto, oferă soluţii de frânare pentru pretenţioşii specialişti auto din ziua de azi;

                      Material de frictiune de foarte buna calitate cu care se obtin performante optime la franare atat cu discuri obisnuite cat si cu discuri sport striate sau perforate;

                      Aceste placute pot fi folosite pentru modelul LOGAN echipat cu discuri de frana pline sau ventilate de 259 mm.

                      Gama Premier de la Ferodo contine placute de frana de calitate foarte buna, concepute strict in conformitate cu aplicatiile lor, placute care sunt gandite sa inlocuiasca placutele de fabrica si sa le si depaseasca ca performante. Materialele de frictiune sunt alese in functie de sistemul de franare pentru care sunt utilizate;

                      Uzura redusa pentru discuri si timp minim de rodaj;

                      Zone de atac cu tesituri pentru verificarea uzurii si pentru preluarea gradului discului de frana;

                      Nu produc zgomot la franare;

                      Compatibilitate 100% cu sistemele ABS (TCS, EBD sau ASC)





                      Scrie clar?

                      PLACUTE FERODO PREMIER SPORT

                      Placute de frana FERODO gama Premier, franare excelenta pentru automobilistii mai pretentiosi;

                      Ferodo este una dintre cele mai cunoscute mărci, un lider în domeniul elementelor de fricţiune pentru sisteme de frânare, care este integrat acum în grupul de renume mondial, Federal-Mogul, producător de elemente de fricţiune. Dezvoltând tehnologii la scară cu adevărat globală, atât pentru clienţii OE cât şi Aftermarket, renumitele mărci Federal-Mogul, care includ Ferodo, Abex, Beral şi Necto, oferă soluţii de frânare pentru pretenţioşii specialişti auto din ziua de azi;

                      Material de frictiune de foarte buna calitate cu care se obtin performante optime la franare atat cu discuri obisnuite cat si cu discuri sport striate sau perforate;

                      Aceste placute pot fi folosite pentru modelul LOGAN echipat cu discuri de frana pline sau ventilate de 259 mm.

                      Gama Premier de la Ferodo contine placute de frana de calitate foarte buna, concepute strict in conformitate cu aplicatiile lor, placute care sunt gandite sa inlocuiasca placutele de fabrica si sa le si depaseasca ca performante. Materialele de frictiune sunt alese in functie de sistemul de franare pentru care sunt utilizate;

                      Uzura redusa pentru discuri si timp minim de rodaj;

                      Nu produc zgomot la franare;

                      Compatibilitate 100% cu sistemele ABS (TCS, EBD sau ASC);

                      EDIT :

                      Site-ul este actualizat zi de zi cu informatii noi, cat mai detaliate, despre fiecare produs in parte.

                      Asa cum spuneam la inceputuri (vezi primul post din topic), incercam sa impartasim cat mai mult din experienta noastra, astfel incat voi, clientii nostri, sa nu va loviti de problemele de care ne-am lovit noi (produse fara descrieri, fara fise tehnice, neconforme sau de calitate indoielnica)

                      Sunt foarte putini cei care aloca timp pentru a scrie 2 vorbe despre fiecare produs in parte. Uneori nu gasesti decat denumirile produselor, copiate in mod barbar din programele de piese, sau din programele furnizorilor.


                      In cazul celor 2 produse (placutele de frana Ferodo Premier) conteaza mult prea putin codificarea, conteaza ceea ce reprezinta.

                      Totusi, multumim celor ca Bossake deoarece ne ajuta sa fim la inaltime
                      Last edited by dsign; 30 November 2011, 13:22. Reason: Automerged Doublepost
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • Am intrebat de cod pentru ca inainte sa le cumpar as fi vrut sa citesc niste pareri si sa mai intreb pe la cei care au folosit asa ceva.
                        iar de ferodo premier clasic si ferodo premier sport nu a mai pomenit nimeni,toata lumea stie de fdb 845 si 1781, de asta eram interesat de o diferentiere a celor 2 din oferta dvs pe baza de coduri . Imi cer scuze daca intrebarea mea a deranjat.
                        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                        Comment


                        • Oferta Pachet schimb ulei original Dacia - lubrifiant cu vascozitate redusa pentru vreme rece si consum redus: http://www.daciashop.ro/dacia-pack
                          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                          Comment


                          • @bossake, da este vorba despre cele 2 coduri.

                            Repet, nu este atat de interesant codul, ci ceea ce face produsul.

                            Ceea ce face produsul este descris in amanunt pe site
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by bossake View Post
                              Am intrebat de cod pentru ca inainte sa le cumpar as fi vrut sa citesc niste pareri si sa mai intreb pe la cei care au folosit asa ceva.
                              iar de ferodo premier clasic si ferodo premier sport nu a mai pomenit nimeni,toata lumea stie de fdb 845 si 1781, de asta eram interesat de o diferentiere a celor 2 din oferta dvs pe baza de coduri . Imi cer scuze daca intrebarea mea a deranjat.
                              puteai sa ma intrebi si de coduri si denumiri ca le stiu pe din afara la Ferodo. eu tot de la Sorin am luat si sunt foarte multumit. asa ca recomand

                              FDB 845 Ferodo Premier Sport le recomand
                              FDB 1781 Ferodo Premier Clasic

                              si iti zic si cum se comporta. 845 trebuie incalzite riscret si abia atunci incep sa aibe eficienta maxima. 1781 franeaza bine de la rece dar pierd sus in temperatura
                              845 scartaie discret la parcari si cand sunt foarte incinse. nu este deranjant
                              Last edited by alessandro; 1 December 2011, 11:51.

                              Comment


                              • termostat pentru 1.4 aveti?
                                cat antigel se pierde si cat costa litrul?
                                Mulumesc!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google