D A C I A S H O P - Magazin De Piese, Accesorii Si Tuning Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kojak
    replied
    eu zic sa nu cedezi asa usor, e vb. de banii tai...in fine, e optiunea ta.

    Leave a comment:


  • adyta
    replied
    Poate nu au avut net' sau mai stii ) in fine o sa ma consolez cu ideea si ma apuc de treaba ca de, marii "injineri" de la ngh autotechnik "jermania" au considerat ca nu e necesara contragreutatea pentru echilibrare , materiale ca si calitate si rezistenta mai bune recte tripoda / oala posibil si burdufuri care sigur dupa prima iarna crapa ))

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    deci in 4 zile lucratoare (29.09-02.10) asta e tot ce au miscat ei?

    Leave a comment:


  • adyta
    replied
    Da, pai se putea altfel )))

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Inteleg ca ti-au raspuns cu o serie de intrebari?

    Leave a comment:


  • adyta
    replied
    Raspund pe forum la mesajul dv pt ca lucreaza yahoo vietii :
    1 motajul a fost facut in service nu stiu daca autorizat Dacia .....
    2 inginerul ala vorbeste balarii lispa acelei contragreutati duce la vibratii dupa 4500 -5000 rpm inclusiv jocul in tripoda/lalea/oala duce la vibratii care se simt in volan , planseu pedalier si implicit in tot cotetul ,,,
    3 planetara are deja joc in ansamblu tripoda/oala/lalea care duce la acele zgomote "zdup - zdup"
    4 planetara se misca haotic sus jos , stanga - dreapta provocand acel zgomot cand tragi cu mana de ea ,
    5 in general nu stiu cati taximetristi folosesc plaja de turatie 4500-limitare
    6 ngh asam connex praf ca si calitate si fiabilitate ....................

    Leave a comment:


  • adyta
    replied
    Despre contragreutatea din poza este vorba , planetara tot NGH este .
    Attached Files

    Leave a comment:


  • adyta
    replied
    Buna ziua , referitor la planetarele Ngh achizitionate de la dumneavostra , planetara lunga din dreapta nu are contragreutatea din cauciuc ceea ce duce la un zgomot/trepidatie dupa 4500rpm , se poate achizitiona separat?
    Contragreutatea dp planetara originala nu se potriveste deoarece este mai larga respectiv planetara mai groasa .

    Leave a comment:


  • Soran
    replied
    Multumim pentru comanda si sa le montezi / folosesti cu succes la masina!

    Leave a comment:


  • adyta
    replied
    Colet ridicat
    Attached Files

    Leave a comment:


  • adyta
    replied
    Multumesc mult DaciaShop si domnului Soran pentru promptitudine , comunicare si seriozitate !

    Leave a comment:


  • G0mez
    replied
    Salutam, las si eu un feedback pentru prima experienta cu DaciaShop :
    Am facut cont pe site (fain site), mi-am adaugat produsele dupa cum m-a taiat pe mine capul (revizie) si apoi am sunat sa imi confirme cineva ca sunt si ok, unele erau, altele nu prea. Mi-a placut faptul ca am fost avertizat ca eu la masina mea nu am filtru de habitaclu din fabrica si ca este nevoie de o modificare. Am avut ceva emotii cand a sosit comanda ca nu cumva sa fie cea initiala insa nu s-a intamplat asa. Foarte amabili, seriosi, profesionisti. Multumesc si pe curand !
    Last edited by G0mez; 25 September 2014, 12:16.

    Leave a comment:


  • Soran
    replied
    Salut, Am vazut emailul, am raspuns acolo! ;)

    Leave a comment:


  • adyta
    replied
    Buna seara ce planetare recomadati pentru logan 1.4 fab 2006 abs : ngh sau eai ?

    Leave a comment:


  • Soran
    replied
    Ixell

    Solutii profesionale pentru tratarea, protejarea si infrumusetarea caroseriilor


    Produse pentru repararea si intretinerea caroseriilor de la Ixell, 3M, Teroson, Henkel, ARS, Ucic, Sonax PRO etc

    Pentru produse profesionale care nu sunt prezentate pe site solicitati oferta pe email.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google