D A C I A S H O P - Magazin De Piese, Accesorii Si Tuning Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai sigure la ce Te dai extrem?
    Esti constient ca te costa de la 480 ron treaba cu distantierele per punte? Daca da ne dai un telefon si te sfatuim ce sa alegi.

    Last edited by Soran; 3 March 2014, 23:44.
    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

    Comment


    • Salut baieti,
      Pentru un logan 1.4 ambiance,mers linistit si destul de rar forja si chestii,ce placute de frana si ce discuri imi recomandati ?
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • Salut Andrei,

        TRW + Ferodo Premier + lichid inlocuit la 2 ani:

        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

        Comment


        • Confirm ca aceasta e combinatia ideala pentru scopurile precizate de Andrei.TMT. Eu sunt foarte multumit.
          I don't ride low, I fly high...

          Comment


          • La inceputul verii am sa schimb placute+discuri. Am sa merg pe mana voastra. Multumesc pentru sfat.

            Dar pentru puntea spate...am 95.ooo km. Pana in vara trec de sută. Nu am schimbat tamburii pana acum. Imi recomandati sa-i schimb,sau sa-i mai las?

            Sent from my Samsung Galaxy Ace+ using Forum Runner
            My Ride ! B - 29 - TmT

            Comment


            • Iti recomand sa ii verifici si probabil se vor si schimba. Probabil te referi la saboti nu la tamburi. Tamburii pana la km astia trebuiau demontati si desprafuiti de vreo 2 ori, iar mecanismele de autoreglare unse.
              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

              Comment


              • Urmeaza demontarea lor si ungerea mecanismelor. Multumesc
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • Originally posted by buji_mada View Post
                  as dori o recomandare dintre Distantiere H&R20mm sau SPARCO20mm care sunt mai sigure si de calitate?aveti pe stoc?

                  Uite poate iti plac astea:
                  Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                  Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                  Comment


                  • Buna ziua, am achizitionat de la dumneavoastra doua capete de bara marca Lemforder, unul pentru stanga si unul pentru dreapta, dar nu imi dau seama cum sa le diferentiez.Ambalajele sunt identice doar codurile sunt diferite, o alta diferenta ar fi faptul ca unul din ele este marcat cu vopsea verde.Ma puteti ajuta va rog?

                    Comment


                    • Originally posted by bogdabo View Post
                      Buna ziua, am achizitionat de la dumneavoastra doua capete de bara marca Lemforder, unul pentru stanga si unul pentru dreapta, dar nu imi dau seama cum sa le diferentiez.Ambalajele sunt identice doar codurile sunt diferite, o alta diferenta ar fi faptul ca unul din ele este marcat cu vopsea verde.Ma puteti ajuta va rog?
                      era de ajutor sa pui o poza cu ele.
                      avand coduri diferite, sunt sigur ca nu sunt identice
                      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                      Comment


                      • Am rezolvat problema, am primit de la daciashop codul pentru capatul din dreapta. Pe aceasta cale va multumesc pentru promptitudine.

                        Comment


                        • Am găsit pe site-ul Daciashop jante OEM Dacia Renault cu ET50!
                          Aveţi jante OEM şi cu ET43 pentru Logan ph2?

                          Comment


                          • Avem ORICE a facut Dacia pentru aceste masini. Daca vreti ceva anume ne furnizati o serie de caroserie de la o masina echipata de fabrica cu reperul care il doriti sau codul OE al acestui reper!
                            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                            Comment


                            • Mulţumesc pentru răspuns, atunci ţinem sigur legătura!
                              P.S Momentan "lucrez" la bugetul pe care am să-l aloc maşinii în primăvara aceasta!

                              Comment


                              • Daca tot e vorba de un "buget" de investit, mai bine gasim niste roti mai interesante decat cele facute de fabrica. Unele mai usoare, mai late sau poate de ce nu unele mai rezistente asociate cu un set de anvelope pe masura.
                                In scurt timp o sa primim stocurile de anvelope de vara super sport
                                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google