D A C I A S H O P - Magazin De Piese, Accesorii Si Tuning Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu exista asa ceva , punct. Orice piesa care este achizitionata de la orice magazin fie el si online trebuie predata cu factura.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Originally posted by dsign View Post
      Intrebarile voastre nu sunt absurde, insa abordarea voastra este de "maidan"

      Stimabile, vreau sa vad si io abordarea aia "de maidan", de pe topicu' asta, care te-a deranjat!
      Daca postul meu de mai sus ti s-a parut incomod si nu suporti critici, ma gandesc ca esti putin cam sensibil ptr. bransa asta de biznis.
      Stiu, poate ti-am alungat niste posibili clienti, asta e, are balta peste destul.
      Poate ca ar trebui sa mai umblati prin propria voastra ograda si sa va puneti putin la pct. cu mai multe treburii. Nu e cazu' sa le insir, daca esti curios, le gasesti pe topicul cu "planetarele".


      Nu este cazul sa va simtiti voi "asupritii" si vanzatorul sa fie "lupul cel rau"
      Suntem cu totii in aceeasi oala, se presupune ca ne ajutam unii pe altii.


      Oooo, da, unii mai mult decat altii, sau cum?


      Daca mai aveti si alte intrebari acide, va rog, postati, va raspund imediat ce am timp.

      "limbaj de maidan", "intrebari acide"....repet, e doar o mica "sensibilitate", sau putina aroganta? putin din amandoua?
      zece caractere
      Last edited by Kojak; 6 October 2014, 09:30.

      Comment


      • Prietene, masina meaa fost cobai pentru multe dintre piesele pe care le gasesti pe site. Intamplator, am fost cobai chiar si pentru NGH, pentru planetare. Stiti cu totii ce faceam cu masina mea veche... Au rezistat cu brio iar acum sunt pe un Sandero, merg binemersi, fara probleme.

        Din pacate, nu pot testa TOATE piesele de pe site, nu sunt chiar atat de bogat.

        Pana la urma, care este problema ta? Ai avut o problema concreta cu piesele comercializate de Sorin? (Apropo, intervin aici in calitate de prieten al lui Sorin, actiuni la Daciashop nu am). Problema ta este ca nu ai strans un teanc de hartii dupa ce ai cumparat niste piesulici? Pai chiar e problema ta atunci si rezolv-o amiabil, in mediu privat, nu arunca cu noroi in mod gratuit.

        Problema lui adytza se va rezolva, nu-i purta tu de grija.
        Nu e nevoie sa va angajati gratuit ca si avocatii lui.

        Trebuie sa acceptati ca exista situatii care
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by dsign View Post
          Pana la urma, care este problema ta? Ai avut o problema concreta cu piesele comercializate de Sorin? (Apropo, intervin aici in calitate de prieten al lui Sorin, actiuni la Daciashop nu am). Problema ta este ca nu ai strans un teanc de hartii dupa ce ai cumparat niste piesulici? Pai chiar e problema ta atunci si rezolv-o amiabil, in mediu privat, nu arunca cu noroi in mod gratuit.
          Pretenash, nu e de rezolvat nimic, mai ales pe privat.
          Din respect ptr. ceilalti membrii ai forumului, si ptr. transpareta discutiei consider de cuviinta sa port dialogul aici.
          Sa nu eliberezi bon fiscal. factura la achizitia de piese ti se pare ok?
          Asta inseamna dupa umila ta parere sa aruc cu noroi in mod gratuit?

          News flash: nu mai intereseaza ce ai testat sau ce faci tu cu masinile din dotare, aspectu' asta NU reprezinta o garantie a calitatii piesei.

          Comment


          • Trebuie sa acceptati ca exista situatii care nu va convin voua dar care nu au alta rezolvare ...


            Cat despre mine : nu e vorba de cat de mult suport eu sau nu critici. Nu pe mine ma criticati. Dsign (Dani Simion daca vrei) nu este egal cu Daciashop.
            Prin natura meseriei ma intilnesc cu situatii similare. Ai vrut lamuriri, le-ai primit.

            Originally posted by Kojak View Post
            Pretenash, nu e de rezolvat nimic, mai ales pe privat.
            Din respect ptr. ceilalti membrii ai forumului, si ptr. transpareta discutiei consider de cuviinta sa port dialogul aici.
            Sa nu eliberezi bon fiscal. factura la achizitia de piese ti se pare ok?
            Asta inseamna dupa umila ta parere sa aruc cu noroi in mod gratuit?

            News flash: nu mai intereseaza ce ai testat sau ce faci tu cu masinile din dotare, aspectu' asta NU reprezinta o garantie a calitatii piesei.

            Se elibereaza documente la vanzare, stai calm

            Pe celalalt topic spuneai ca vinde Daciashop produse netestate... Cum vede dl. Kojak o rezolvare la aceasta situatie?

            Sau dl. Kojak se asteapta ca piesele la sfert de pret sa fie la acelasi nivel calitativ cu cele OE? Nu se poate "pretenash". Si da, un magazin poate avea in lista de produse si unele mai ieftine.

            In cazul de fata clientul a solicitat produse ieftine. Care sunt supuse garantiei, respectand prevederile legale. Asadar, unde e problema? Ca s-a raspuns unui mail in 4 zile???
            Last edited by dsign; 6 October 2014, 11:49. Reason: Automerged Doublepost
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Conform cu primul post din topic as fi inteles ca Dsign are de a face cu Daciashop. Daca s-a modificat situatia, nu o stie toata lumea.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Originally posted by dsign View Post
                (Apropo, intervin aici in calitate de prieten al lui Sorin, actiuni la Daciashop nu am).
                da mah...si marmota
                Aviz amatorilor, s-ar putea sa te mai si creada unii!

                Comment


                • Sigur ca se mai schimba unele chestiuni, nu e nevoie sa trambitam pe forumuri. Sunt aspecte personale.
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by dsign View Post

                    Se elibereaza documente la vanzare, stai calm
                    Da, preferential!

                    Pe celalalt topic spuneai ca vinde Daciashop produse netestate... Cum vede dl. Kojak o rezolvare la aceasta situatie?

                    Vezi ca nu esti atent?
                    Sau intelegi din nou ce vrei tu, nu ce am spus eu.
                    REPET, asa cum i-am repetat si prietenului tau, Soran (apropos, daca nu mai ai relatii contractuale cu daciashopu, respectiv cu el, acum te-ai transformat in purtatorul lui de cuvant sau "avocat"?), am afirmat ca vindeti (si) gunoaie de piese pe care le recomandati ca marfa buna.
                    Ce testezi tu sau nu pe masinile tale, e de multe ori irelevant ptr. un cumparator. Nu detii "adevaru' absolut" in domeniu.


                    Sau dl. Kojak se asteapta ca piesele la sfert de pret sa fie la acelasi nivel calitativ cu cele OE? Nu se poate "pretenash". Si da, un magazin poate avea in lista de produse si unele mai ieftine.

                    Nu m-am legat de preturile practicate de voi, fiecare umbla cu ce adaosuri doreste.
                    Atat am subliniat doar, ca nu sunteti singurul magazin de profil care vinde piese O.E.M. (aici v-ati laudat de multe ori - e adevarat, in trecut - ca detineti exclusivitatea comercializarii pieselor O.E.M. dacia-reno, in afara retelei autorizate) si preturile practicate de voi sunt printre cele mai mari.
                    Incet dar sigur se apropie de cele din reteaua Dacia.
                    Si da, nu ma feresc sa o spun public.


                    In cazul de fata clientul a solicitat produse ieftine. Care sunt supuse garantiei, respectand prevederile legale. Asadar, unde e problema? Ca s-a raspuns unui mail in 4 zile???
                    Daca oferiti si rezolvare "satisfacatoare" ptr. client, nu doar o formulare de amarat de raspuns in alea 4 zile, eu unu' nu mai comentez nimic referitor la subiect!
                    Last edited by Kojak; 6 October 2014, 14:13.

                    Comment


                    • Mai frate, de unde mama ciorii vrei sa stim de ce nu mai apare cauciucul X pe planetara Y?
                      Nu ti se pare normal sa intrebam si noi la producatori? Si nu ti se pare normal sa aibe si aia de la ofiice@.....com un anumit timp de raspuns?

                      Vorbesc la plural pt ca fix zilele astea ma lovesc de o problema asemanatoare la mine la birou. Am receptionat problema clientului, n-am stiut a raspunde, am intrebat mai departe si astept un raspuns. Mi s-a promis ca voi primi acel raspuns in aprox 48 ore. In timpul asta ma ocup si de alte acareturi, asa ca omul meu va avea un raspuns in aprox 4 zile. In cazul meu vorbesc de echipament de cateva mii de euro + constructor japonez de la care nu te astepti sa lipseasca componente din cutie sigilata.


                      Ce ti se pare atat de absurd? Crezi ca a stat Soran in fabrica sa vada de ce nu se monteaza cauciucul pe planetara?

                      Ah, si tot "experimentind" - bine ca a fost eu sa testez o multime de solutii, ca sa aibe tot forumul ce copia - am ajutat un coleg de forum de departe (Cluj) sa-si rezolve vibratiile pe care le simtea in podea de la 100km/h incolo. Mecanicii de la Renault ii montasera gresit planetara dupa schimbul de burduf. Vorbim de Megane Coach 1.6e, o masina similara dpdv transmisie cu Logan.
                      Daca mecanicul lui Adytza a gresit? Te intrebi asta? Tu cum ai proceda in astfel de situatii?
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • Filtre de habitaclu Motrio (sub grila) la reducere in limita stocului:
                        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                        Comment


                        • Anvelope de iarna partial cu livrare din stoc pe dimensiunile de Logan sau la comanda pentru alte dimensiuni:


                          Pentru dimensiuni care nu se regasesc pe site asteptam cerere de oferta pe office@daciashop.ro
                          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                          Comment


                          • plafoniera tripla, gasim?

                            Comment


                            • Doar varianta gata echipata LED, pret 100 ron
                              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                              Comment


                              • multumesc frumos

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google