Jante KINETIK CONCEPT-calitate-pret Decent-design Modern

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Multumesc! mai intai trebuie sa imi fac curaj sa vopsesc tamburii ca arata rau tare, apoi schimb si anvelopele de vara. Zilele astea mai si ploua

    Comment


    • #47
      Am si eu o intrebare, pe comanda speciala, cu avans platit, se poate face un set de jante pe culoare alba?
      Nu imi trebuie urgent, ci prin iulie-august cand incep un tur al tarii si voi ajunge si pe acolo.

      lord_wader sunt bestiale jantele. Iti doresc multi km cu ele

      Comment


      • #48
        informativ ce marime au cauciucurile din pozele trimise? sunt cumva 185/65 ?
        Attached Files

        Comment


        • #49
          Aceeasi nelamurire o am si eu, deoarece jantele "Gemini" au latime 7J anvelopele de 185mm merg pana la janta de 6,5j.

          Comment


          • #50
            cauciucurile mele marimea asta o au (185/65), si nu stiu ce sa fac, pe care sa le aleg am inteles de pe forum ca ar merge si 7j (valoarea maxima) pt aceste cauciucuri.

            Comment


            • #51
              salut

              ma intereseaza daca pentru dimensiunea 15 veti mai aduce/replica si alte modele, in primul rand ce ma face cel mai mult sa ezit in a comanda de la voi (pentru moment) este faptul ca jantele sunt in curs de omologare RAR. Dar asta se remediaza in momentul in care veti primi omologarea RAR.

              Comment


              • #52
                Am eu unele 7j si peretii laterali ai anvelopei de 185 sunt fortati , marginea lor ajungand sa faca parte din trenul de rulare.Mi-am bagat presiune in pneuri de 2.4 la sfatul celor de la vulcanizare pentru a mai atenua din solicitarea peretilor laterali, dar si asa exista pericolul sa sara anvelopa.Ma gandesc sa le schimb cu modelul Varan.Varanele nu au 6,5J? Arata superb.
                Last edited by karlos12; 27 March 2012, 22:20.

                Comment


                • #53
                  Jantele model "GEMINI". M-ar interesa un pret/set. Multumesc.
                  Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                  Comment


                  • #54
                    Buna seara

                    Sa o luam pe rand....

                    1.Anvelopele 185/65 R15(cu care este echipat si Loganul din imagine si cu care s a mers aprox. 25.000 km fara sa sara vreo anvelopa de pe janta sau sa se uzeze peretele anvelopei) merg pe jante cuprinse intre 4.5x15 si 7x15!
                    Noi va spunem ce spune "cartea" nu este o presupunere de a noastra.
                    Practic anvelopele recomandate sunt 195/60 R15 deoarece protejeaza mai bine janta!Sincer nu am auzit sa sara vreo anvelopa de pe janta...nu stiu cine v a spus treaba asta....si nici nu prea intelegem cum peretele jantei a ajuns cale de rulare..???!!!Doar in curbe stranse la viteze mari este posibil asa ceva si asta se intampla la toate anvelopele.....

                    Personal pe masina demo avem montat anvelopa de 225/30 R19 pe janta 9.5J!!!retineti va rog ca s au parcurs peste 30.000 de km cu aceasta masina fara sa se intample absolut nimic!Singura grija este la borduri....o sa va punem niste poze...

                    2.Certificarea RAR este necesara pentru a le putea vinde 100% in regula pe teritoriul Romaniei si nu este o decat o chestie birocratica pentru a mai plati niste taxe.....hartia cu pricina costa aprox. 10.000 ron pentru toate dimensiunile si se reanoieste odata la 2 ani.......
                    Jantele comercializate de noi au TUV-Germania si JWL,VIA Japonia(autoritate in domeniul sigurantei rutiere).Daca credeti ca toate aceste autoritati internationale sunt mai slabe decat RAR-ul.........atunci nu mai putem comenta nimic...

                    3.In legatura cu alte modele de jante este foarte dificil de adus o gramada de modele deoarece regula fabricii este de min 120 buc din fiecare model/prindere/finisaj.
                    O sa deschidem in curand o rubrica cu modele viitoare si atunci va puteti da cu parerea ce modele sa cumparam in functie de preferintele voastre.Daca exista totusi doritori care vor un anume model se va percepe avans pe baza de proforma dar comanda va dura intre 2-4 luni cu tot cu transport!


                    4.GEMINI 1.080 ron pret cu discount totul inclus(transport,prezoane,inele centrare,valve,logo)


                    Va dorim o seara placuta si daca mai aveti nelamuriri va rugam sa le postati aici!Vom oncerca sa va raspundem la toate!


                    Echipa Super_Jante

                    Originally posted by retro 590 View Post
                    Jantele model "GEMINI". M-ar interesa un pret/set. Multumesc.

                    Am raspuns mai sus. 1.080 ron

                    O seara placuta!

                    Buna seara

                    Da modelul VARAN este 6.5J.....dar nici cu 7J nu aveti nici o problema!
                    Last edited by super_jante; 27 March 2012, 23:38. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #55
                      M-am hotarat, am dat comanda astazi, am ales modelul VARAN pentru ca am cauciucrile 185/65 si nu vreau sa risc cu cele pe 7j.

                      Comment


                      • #56
                        Dupa ce le primesti si le montezi fa-i te rog o sedinta foto mai detailata ca eu inca nu m-am hotarat, am mai multe modele in vedere si vreau sa am o "imagine" clara atunci cand ma hotarasc definitiv asupra modelului.

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Cromatic View Post
                          Dupa ce le primesti si le montezi fa-i te rog o sedinta foto mai detailata ca eu inca nu m-am hotarat, am mai multe modele in vedere si vreau sa am o "imagine" clara atunci cand ma hotarasc definitiv asupra modelului.
                          eu am fost cumva constrans de bani sa aleg intre cele doua variante am cautat si eu multe modele dar nu mi.am permis sa dau mai mult, si dintre cele doua le.am ales pe cele mai ''safe'' o sa fac si poze si le pun aici.

                          Comment


                          • #58
                            Mersi.
                            In ceea ce priveste bugetul alocat sau dispus a fi dat pentru achizitionarea unui anumit lucru eu respect orice parere. Jantele "Varan" arata foarte bine iar oferta "all inclusive"(prezoane + inele centrare + transport) iarasi este una f.buna ca sa nu mai spun ca initiatorul topicului a dat dovada de transparenta si seriozitate in ceea ce a spus.
                            Am in vedere si modelul "Sparco Rally" fabricate in colaborare cu firma OZ insa sunt 588Ron buc. - se merita sa dai 1500 ron in plus fata de astea?

                            Comment


                            • #59
                              Super_jante : " Da modelul VARAN este 6.5J.....dar nici cu 7J nu aveti nici o problema!"

                              Le recomandati si pentru iarna?

                              Comment


                              • #60
                                Nici-o janta de aliaj indiferent de marca nu e recomandata iarna dar asta nu inseamna ca nu poti sa circuli si iarna cu aceste jante.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google