Remapare Logan 1.4i 8v 75CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kojak
    replied
    Intre timp am scapat in totalitate si de detonatii! Cam de la inceputu' verii.
    Cum? Mai simplu decat ma asteptam...intamplator, fara sa bnuiesc ca ele ar fi cauza zgomotelor, am schimbat bujiile de origine cu unele denso cu iridium.

    Deci eram intr-o mare eroare, nu era din cauza benzinei sau a softului, etc.
    Nu ma asteptam sa fie din cauza bujiilor, mai ales ca n-am tinut niciodata un set mai mult de 15-20mii km in motor si aproape intotdeauna le-am luat din reprezentante.

    Doc, de cand mi-ai facut repaparea am schimabt de 2 ori distributia. De fiecare data la Serus. Ma indrept spre 165 mii de km.
    Last edited by Kojak; 26 September 2014, 10:45.

    Leave a comment:


  • ursamajor
    replied
    Pe site scrie altceva. Nu e o contradicție?

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    150 lei mai costa o remapare pentru 1.4i si 1.6i Logan 1.

    Leave a comment:


  • ursamajor
    replied
    Cât mai costă o remapare?

    Leave a comment:


  • einstein1984
    replied
    La vreo 150000 km cat are cred ca da, cel putin odata ca remapare are de 100 000 km.

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    Originally posted by dezeubby View Post
    Pe un 1.4 2006 se poate face remapare daca am GPL ?
    Da. Se face remapare fara probleme.


    Originally posted by einstein1984 View Post
    Kojak are detonatii si cu CO 100.
    A schimbat distributia?

    Leave a comment:


  • einstein1984
    replied
    Originally posted by Doc View Post
    Poti merge linistit pe 95. Eu nu recomand 98 decat in cazuri exceptionale. Cine iti spune ca trebuie sa pui numai 98 inseamna ca ti-a modificat mapa de avans cu valori foarte mari.
    Kojak are detonatii si cu CO 100.

    Leave a comment:


  • dezeubby
    replied
    Pe un 1.4 2006 se poate face remapare daca am GPL ?

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    Poti merge linistit pe 95. Eu nu recomand 98 decat in cazuri exceptionale. Cine iti spune ca trebuie sa pui numai 98 inseamna ca ti-a modificat mapa de avans cu valori foarte mari.

    Leave a comment:


  • mumus
    replied
    Ti se va recomanda sa pui 98... Da merge ai cu 95.

    Leave a comment:


  • ludovic6
    replied
    Salut Doc
    Am cititit aproape tot topicul si nu-mi dau seama daca tu scoti si limitarea aia default la 6000rpm sau nu. Personal ma intereseaza coborarea curbei de cuplu, limitarea as vrea sa ramana ca o protectie suplimentara pt motor si din cate am inteles nu ajuta la nimic supra-turarea.
    Eu alimentez doar cu omv de 95, mapa pe care vei pune imi va permite sa merg bine in continuare cu aceiasi benzina?

    Leave a comment:


  • mumus
    replied
    Lasa ma sa fie fericit omul...


    Eu la 1.4 simteam doar la urcari de vreo 10 grade ca urca un pic mai usor, in rest... ZERO.

    Si la consum un pic.

    Leave a comment:


  • Niki
    replied
    Treișpe cai doar dân "cip", la o mașină de 87. Superb!

    Leave a comment:


  • Zamolx
    replied
    Originally posted by tirum76 View Post
    cu cat la % ?
    Logan 1.6: la 90 CP aveam consum mediu 8-8.1%. Acum, la 100 CP, cu acelasi stil de condus, am 7.6%. Satisfacator, nu? La un concediu de 2500 de km pot sa recuperez costul chiptunning-ului ...

    Leave a comment:


  • mumus
    replied
    vreo 3-400 ml eu in brasov, (naveta sacele- brasov + drumuri scurte in oras, cu loganul remapat am avut zilele astea consum de 7.1 dupa 3-4 zile de folosire,
    Last edited by mumus; 11 July 2014, 22:25.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google