Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pana la urma ai reusit sa tunezi si motorul de 1.6 mpi euro 5? Cu vreo cateva pagini in urma spuneai ca este in teste si chip tuningul ptr acest motor.

    Comment


    • Originally posted by Alin0007 View Post
      Am resoftat si eu astazi meganul meu 1,5 dci 82 hp. Ca prima impresie, e clar ca masina e mai elastica si urca mai repede in ture. Momentan sunt multumit. Singura problema ar fi ca daca o turez maxim in treapta a 2 a imi apare injection fault. Dar doar in treapta a 2 a.
      asa apare la toate , e o problema de la renault.Apare la unele si cu softul de fabrica cand tragi mai tare de masina.Din ce am citit problema vine de la presiunea in rampa ca citeste el ceva ciudat pe acolo...
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • Salut, am si eu un logan 1,4mpi + GPL aftermarket, 2006, se poate face ceva ptr cresterea puterii? Cat ar costa si creste consumul de combustibil daca se mentine stilul de mers? Multumesc anticipat.
        Last edited by Khaymera; 4 April 2013, 21:58.

        Comment


        • Originally posted by KillerRapid View Post
          Pana la urma ai reusit sa tunezi si motorul de 1.6 mpi euro 5? Cu vreo cateva pagini in urma spuneai ca este in teste si chip tuningul ptr acest motor.
          N-am avut timp atunci de teste, dar intre timp s-a achizitionat un ECU de la sh si vom face teste pe el. Daca totul este ok, o sa anuntam si modificarea la aceasta motorizare.

          Originally posted by Khaymera View Post
          Salut, am si eu un logan 1,4mpi + GPL aftermarket, 2006, se poate face ceva ptr cresterea puterii? Cat ar costa si creste consumul de combustibil daca se mentine stilul de mers? Multumesc anticipat.
          Te costa 150 RON si se poate obtine o crestere de putere si cuplu. Consumul la mers normal se mentine cam acelasi.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • @Doc iti pot face o vizita in seara asta cu Loganul 0.9 tce sa vedem daca putem face ceva?
            sigpic

            Comment


            • Hai. Vino sa vedem despre ce este vorba.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • Ok.
                O se revin cu un telefon scurt timp.
                sigpic

                Comment


                • Azi mi-am facut resoftarea la Doc , si dupa vreo 160 de km rezulta :
                  - masina trage mai bine, se simte si pe gpl (landi renzo)
                  - zgomotul de motor mi se pare putin mai agresiv
                  - nu prea se mai simte acel tremurat de masina subturata.
                  - consumul sa zic ca a crescut putin, dar de ... asa este in perioada de teste
                  Eu unul sunt multumit de cum merge acum fata de cum mergea inainte. Parerea mea este ca se merita resoftarea.
                  Multumesc!

                  Comment


                  • Iti multumesc si eu pentru review. Ma bucur sa aud ca esti multumit de resoftare la motorul de 1.4i. Foarte multi posesori de Logan 1.4i sunt reticenti la modificarile de putere pe acest motor dupa resoftare.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • Eu sunt cam reticent la motorul de 1.6 16v...chiar nu știu ce sa fac... Daca ar exista și o proba ))

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                      sigpic

                      Comment


                      • Cine stie, o fi mai special motorul acesta de 1.6i 16v. )
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • Sal.
                          Ai vesti in legatura cu resoftarea la 0.9 Tce?

                          150 ron resoftare 1.6 16V este valabil si pentru motoarele de pe Renault(Scenic an 2002)?
                          Last edited by stoicanu; 11 April 2013, 11:25. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic

                          Comment


                          • Da. Trebuie sa vii cu masina si sa dam ecu jos.

                            Nu. Pretul de 150 RON este doar pentru Logan I, DSN sau Solenza. Iti trimit in PM costul unei modificari de soft la Scenic.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Cred ca sunt peste 3 ani de cand am facut resoftarea. Nu am avut nici o problema cu masina. Apelati cu incredere!

                              Comment


                              • Salut DOC. Am facut cu Dim Sport in 2008 remaparea Loganului meu 1.5 dci si am fost foarte multumit de rezultatele imediate(plus de putere + scadere a consumului cu 0,4 -0,5litri/100 de km) Acum posed un Renault Megane 1.5 dci 110 cv data de fabricatie oct. 2010 si as dori ca sa-i fac remaparea. In jurul carei valori se vor duce calutii si un pret daca se poate. Cu stima, Viorel
                                METABOND RULES

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google