Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Să foloseşti cu plăcere maşina îmbunătăţită.
    Am totuşi o nedumerire, de ce ţi-au trebuit mai bine de 6 ani, că să scrii abia acum 1 (primul) post?

    Comment


    • Poate pentru ca l-am rugat eu sa-mi lase un feedback. In general, nu toti utilizatorii de forumuri au timp sa scrie sau considera ca pot aduce ceva folositor forumului. Sunt multi care doar citesc mesajele scrise pe forum si nu posteaza deloc. Oricum, aceasta este o parere personala si va trebui luata ca atare. @Catalin08 poate avea cu totul alte motive sa nu posteze pe forum.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • @Ampt: M-am inregistrat pe forum, si la acel moment am crezut ca voi fi prezent cat mai des, insa nu am activat prea mult datorita simplului motiv ca job-ul meu nu-mi permite foarte mult sa "pierd" timp si ca masina a fost in posesia tatalui meu, ceea ce m-a "impiedicat" pana recent sa aduc anumite modificari/imbunatatiri, eu detinand un alt model auto, din alta marca, din "Vestul Europei".Oricum, asta nu este atat de relevant, insa am considerat sa-ti raspund concret la intrebare.

        @Doc: Corect! Asa cum ai mentionat dupa ce ne-am intalnit si am efectuat modificarea, am considerat ca e frumos sa revin cu un feedback, si am ales sa fac asta pe direct pe forum, pentru a impartasi experienta/opinia mea si pentru ceilalti forumisti, care ar putea fi interesati de serviciile tale.

        Asa ca, inca o data recomand cu incredere, atat eu, cat si sotia mea, cei care folosim aceasta masina acum, suntem pe deplin multumiti de comportamentul ei.

        Toate cele bune!
        Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

        Comment


        • Am înţeles despre ce este vorba, din punctul meu de vedere fost doar o nedumerire pe care am simţit nevoia să mi-o exprim la momentul respectiv.
          Nu sunt pasionat de Teoria Conspiraţiei şi nici de tehnica activării "conservelor".
          Toate cele bune şi din partea mea!

          P.S Despre Doc am auzit şi citit numai păreri şi comentarii pozitive (şi nu numai pe acest forum).

          Comment


          • Se poate face ceva si pentru un Ford Fusion benzina? 1.4 sau 1.6! Inca nu stiu ce-mi iau!

            Comment


            • Pentru un 1.4 cu gpl tomasetto proaspat montat,poti sa-l mai inviorezi umpic ?
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • Originally posted by misu78 View Post
                Se poate face ceva si pentru un Ford Fusion benzina? 1.4 sau 1.6! Inca nu stiu ce-mi iau!
                Sigur. Se pot modifica ambele variante de motorizare.


                Originally posted by Andrei.TMT View Post
                Pentru un 1.4 cu gpl tomasetto proaspat montat,poti sa-l mai inviorezi umpic ?
                Da. Te astept cu masina sa ii mai dam cativa ponei.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Weekendul ce tocmai vine (23-26 Mai), am sa ajung prin Buzau si Brasov. Cine mai vrea sa mai suplimenteze un pic calutii la Dacia Logan, ma poate contacta la 0751.194.100.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Dupa ce am facut ieri chipuirea, am fost foarte placut surprins sa vad ca trage mult mai bine masina (pe fiecare treapta), iar la mers constant a scazut consumul semnificativ (mai ales pe autostrada).
                    Tot respectul si recomandarea mea tuturor persoanelor care vor sa faca soft-ul. Big like!
                    Traim intr'o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia!

                    Comment


                    • Cat de semnificativ ?
                      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                      Comment


                      • @B-47-KisSMe: Ce variantă de 1,6 ai (8v sau 16v) şi ce normă de poluare are motorul?

                        Comment


                        • Consumul a scazut in oras cu 1%, iar motorizarea este 1.6 8v
                          Traim intr'o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia!

                          Comment


                          • cu un litru ?! imi vine greu sa cred. nu zic ca nu-ti arata asa, dar e greu de crezut. mai ales ca la un benzinar se adauga putini cai.
                            atunci, la diesel cu cat scade ?!

                            Comment


                            • dupa parerea mea, la diesel consumul e cam la fel... acum depinde si de bocancii care-i ai in picioare
                              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                atunci, la diesel cu cat scade ?!
                                Cu cat vrei tu. ;) Sau cel care pacaleste computerul de bord din soft.

                                Mie nu mi-a scazut consumul nici la benzina nici la diesel. Ba chiar a crescut calcand la fel pedala.
                                Last edited by madhorsefuzzy; 4 June 2014, 08:44.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google