Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fii serios domn'le, la 75 mii inca nici nu si-a trait prima tinerete.
    Cat despre consum, ti-am zis, nu-ti face probleme.
    Sa faca "bum ceva"?... ce dracu, aveam pretentii de la tine.

    Comment


    • Salut Doc, am remapare facuta la tine (si refacuta) si as vrea daca se poate o rescrie a harti originale sa vad cum trage si apoi refacut softul de remapare....daca se poate sa imi spui ce ma costa...si inca ceva? Se poate face un soft custom pentru masina mea de ex. ceva care sa aduca ceva imbunatatiri suplimentare?

      Multumesc!
      Un om cand vorbeste cu Dumnezeu se numeste rugaciune;Dumnezeu cand vorbeste cu un om se numeste Schizofrenie

      Comment


      • Originally posted by Kojak View Post
        Fii serios domn'le, la 75 mii inca nici nu si-a trait prima tinerete.
        Cat despre consum, ti-am zis, nu-ti face probleme.
        Sa faca "bum ceva"?... ce dracu, aveam pretentii de la tine.
        ma refeream la tubulatura pentru aer, fiindca banuiesc ca presiunea va creste destul de mult.
        dieselul primeste cai mai multi, avand turbina, dar si aceasta e suprasolicitata.
        nu stiu cati bari are normal si cati dupa resoftare.

        Comment


        • ...pai, stai la o palavra cu Doc, sigur te poate lamuri.

          Comment


          • pai mai mult pe el il intrebam. poate intra, citeste postul meu si ma lamureste care sunt riscurile.

            Comment


            • Din ce am vorbit eu cu el nu este niciun risc, mai ales că tu nu ai nici DPF.

              P.S Oricum tot de la el am înţeles că nu sunt probleme nici la motoarele Diesel cu DPF, a făcut deja câteva modificări la Duster dCi 110 Cp.

              Comment


              • Am facut remapare la un diesel de 70cp si sunt multumit de modul in care trage masina, este cum a spus lumea pe aici e schimbata sensitivitatea pedalei, masina parca cere sa te dai la ea. Ramane sa revin cu un consum calculat pe aceeasi distanta / conditii fata de inainte de remapare.

                Comment


                • Eu am remapare la Diesel facuta cam de 60000Km.
                  Consumul la mers in acelasi stil ca inainte a scazut, dar neglijabil.
                  Consumul la un mers agresiv a crescut, dar dinou neglijabil.

                  Comment


                  • Originally posted by puimik View Post
                    Am facut remapare la un diesel de 70cp si sunt multumit de modul in care trage masina, este cum a spus lumea pe aici e schimbata sensitivitatea pedalei, masina parca cere sa te dai la ea. Ramane sa revin cu un consum calculat pe aceeasi distanta / conditii fata de inainte de remapare.
                    ai facut remaparea la Doc ? e stage1 sau stage2 ?

                    Comment


                    • Motorul este Euro4, varianta de 70 Cp sau cea de 85Cp?

                      Comment


                      • Stage 1, motorizare de 70 cai (50kw)

                        Comment


                        • de ce n-ai facut direct stage 2 ? ti-a fost teama de ceva ?

                          Comment


                          • Scz pentru offtopic Doc;
                            Ndl, la ce mai intrebi mai nene??? oricum tu nu vei face resoftare la masina
                            Daca citesti topicul asta gasesti raspunsuri la absolut toate intrebarile tale despre fiabilitate, putere, noxe ...
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Din cate m-a sfatuit si Doc, stage 1 este suficient pentru mine.

                              Comment


                              • Originally posted by 827sam View Post
                                Scz pentru offtopic Doc;
                                Ndl, la ce mai intrebi mai nene??? oricum tu nu vei face resoftare la masina
                                Daca citesti topicul asta gasesti raspunsuri la absolut toate intrebarile tale despre fiabilitate, putere, noxe ...
                                fii sigur ca o sa fac, doar ca deocamdata nu am 500 de dat pe stage2. stage1 nu ma intereseaza, fiindca la fel scoate si power box-ul pe care il am.
                                daca fac resoftare, fac pentru putere. singura mea grija e cum se comporta motorul cu stage2, daca nu creste prea mult presiunea si ce fiabilitate va mai avea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google