Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut DOC. Am un dci 70 cp si 108000 km fara niciun fel de probleme tehnice. M-ar interesa daca la km astia se poate face o remapare stg1. Recunosc ca sunt cam greu la picior si imi place sa o calc. Ce ma enerveaza e ca am intarzierea aia la pedala de acceleratie si ca, daca vreau sa depasesc la 100km/h, vara trebuie sa opresc AC-ul. Mai avem in Cluj reprezentat Dimsport?

    Comment


    • Pana iti va raspunde Doc, iti confirm ca am acelasi motor ca si tine, resoftat tot de Doc la 72.000km; acum am 153.000km. Fara probleme (stage 2).
      Daca partea financiara nu este o problema iti sugerez sa faci stage 2.
      Cainele care latra nu musca!

      Comment


      • 1.5 dci 70 cp , remapat la 88.000 km la Doc , stage 1 , acum am 144.000 km fara nicio problema.
        Stil de condus linistit, nu batranesc, doar linistit.
        In plus eu am mai dat si 3-4 spire la wastegate si am scos mufa de alimentare de la EGR
        Masina are un raspuns mult mai bun la pedala.

        Comment


        • Intrebare de incepator

          Salut!
          Am un logan 1.4 MPI cu instalatie de gaz Tomasetto si vreau sa stiu daca ciparea , respectiv marirea cu 8% a performantelor motorului va implica si modificarea softului pentru gaz si care sa aduca aceeasi crestere de performanta . O alta intrebare ar fi ,daca modificarile aduse nu modifica si valorile noxelor, a oxigenului la verificarile ITP si daca voi avea probleme la inspectie . Va multumesc si astept cu interes raspunsul dumneavoastra

          Comment


          • Nu sunt probleme la ITP dupa remapare. Cel putin pana acum nu am intalnit niciun model Dacia care sa fii picat inspectia tehnica din cauza noxelor.

            Modificarile de putere se aplica direct pe calculatorul de injectie pentru benzina. Daca instalatia este setata sa lucreze cu valorile din ecu, atunci este posibil sa se simte modificarea de putere si pe gaz.

            Stickere ‪Obdtuning‬.ro acum pentru toata lumea! Acum puteti recunoaste masinile powered by obdtuning.ro in trafic.
            Attached Files
            Last edited by Doc; 5 June 2015, 19:49.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • o harta ceva pt clio rs gasim?
              Can't touch this !

              Comment


              • Avem si pentru Clio RS.

                Pentru Bucuresti lista noastra s-a completat cu inca un colaborator. Cand eu voi fi plecat din zona puteti apela la ei pentru remapari Dacia.

                Lista completa de colaboratori o gasiti aici: http://www.obdtuning.ro/ro/contact-o.../retea-dealeri

                Incerc sa acopar toate orasele mari din Romania. Orasele prioritare pentru care inca mai caut dealeri/colaboratori Obdtuning sunt Sibiu si Cluj.

                Obdtuning in zona Moldovei este acoperita de urmatorii parteneri:

                Nicolau N.Gheorghe P.F.A
                Botosani, Romania
                Telefon: (0746) 991 417

                Orepan AutoCREW SRL
                Iasi, Romania
                Telefon: 0743 450 276

                ARCTURUS STAR PROFESIONAL SRL
                Bacau, Romania
                Telefon: 0747 477 233

                Nu trebuie sa-l uitam si pe CristiXP (administratorul acestui forum) cu care colaborez de foarte multa vreme si acopera zona de vest.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • un pret pentru 0.9 tce daca se poate? multumesc
                  Semințele acelaș gust are.

                  Comment


                  • In zona Covasna cand ajungeti ??

                    Comment


                    • La 1.4mpi 2006 exista si posibilitatea remaparii cu ecu demontat?

                      Comment


                      • Este, dar nu la banii aia, pentru ca e mai mult de lucru.
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Merci cristi_xp. Mai asteptam poate ajunge vreun reprezentant dimsport prin zona mea.

                          Comment


                          • Salut Doc,

                            Pentru Opel Astra H 1.4 16v 90CP, 125Nm, benzina, care ar fi pretul ?
                            Logan GPL 1.4

                            Comment


                            • In Sibiu mai resofteaza cineva sau poate ajunge?
                              Ma intereseaza pt un logan dci euro3 din 2006 - 65 cp si unul euro 4 din 2008 de 68 cp
                              Care e pretul pt fiecare? Daca sunt doua masini deodata e mai ieftin?
                              Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                              http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                              Comment


                              • salut. un telefon de contact pentru reprezentantul din iasi si un pret pentru chip la un logan 1.4 mpi din 2006 se poate?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google