Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dai mai multa si mai des talpa, sa vezi cum incepe sa ii placa masinii. Daca mergi numai sub 3000 RPM nu stiu ce vei obtine de la un motor aspirat. De altfel daca ne luam dupa carte cred ca la 3000RPM de abia mergi cu 35-40CP, cred ca si tico te face grav la turatia asta.

    Motoarele benzina aspirat sunt facute sa mearga in ture, puterea max o au la 5500-5800RPM si cuplu dupa 3500RPM.
    Last edited by Doc; 1 March 2009, 23:27.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • salut doc
      ideea e ca sunt un pic panicat de sunnetl ala de la 3000 nu mai sus nu mai jos...nu ma intelege gresit merge ok masina si imi place si sunetul ala grav dar.. inainte nu facea asa ai vreo explicatie ptr sunetu ala mai de diesel pe la 3000?

      Comment


      • Avans si injectie modificate, normal sa schimbe putin sunetul la un motor aspirat.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment



        • oki mai linistit...altfel sunt multumit e ok

          deabea astept sa o probez cu una stock

          sa stii ca a prins usor 150 in a 4-a si bagata in a 5-a viteza sa mentinut
          probabil daca mai aveam 10 km mai crestea

          Comment


          • Ti-am scris si pe topicul deschis de tine, incearca sa mergi pe toata plaja de turatie ca doar de asta ti-ai luat motorul benzina aspirat. Daca aveai diesel intelegeam sa mergi sub 3000RPM, dar la benzina chiar nu ii vad rostul mai ales ca 1.4i nu este nici V6 nic V8 sa-ti furnizeze cuplu suficient la turatia asta.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • nu am sa o urc mereu pana la 5500 orice ai zice..hai un 3500 mereu poate ...dar....5000-5500 doar cand merg in poiana...si nici atunci mereu doar in 7-8 locuri

              Comment


              • Seiko, tie iti era bun un diesel de 85 de cai si iti satisfaceai toate dorintele: cuplu bun la turatii mici si cai frumosi

                Comment


                • da...asa este dar...vezi..bani astia

                  si din cate am vazut 1.4 si 1.6 sunt muult mai fiabile si tin mai bine la forja... deci : am ales totusi bine.... si hai sa ai dau dreptate si lui octavian 30
                  DA ma asteptam sa traga muult mai bine

                  Comment


                  • Am fct si eu remaparea la loganel si parca m am suit in alta masina....daca inainte dupa 3000 de ture murea acum trege de rupe pana la limitare.am iesit cu ea putin pe autostrada si daca inainte pe ceas abia atingea 165 acum am reusit un 180 fara prea mari greutati.Multumesc Doc!!!

                    Comment


                    • am avut si eu un 1.4 , care dupa remapare scotea acelasi sunet diesel la turatie 3000, oare la 1.6 face la fel?

                      Comment


                      • Multumesc Dimsport si reprezentantului pe zona de vest "Alexandru" de la Timisoara pentru profesionalismul si experienta de care ati dat dovada.
                        Loganul meu se misca mult mai bine ca inainte, de la prima pedala am simtit efectele resoftarii, se merita din plin remaparea cu Dimsport.

                        Comment


                        • Cu placere.

                          Pentru ca am tot auzit voci ca sunt unii care se dau drept dealerii nostri am sa postez o poza cu consola de tuning Genius FlashPoint. Cu ocazia oricine incearca sa va faca tuning si aparatul cu care lucreaza nu seamana cu cel din poza este rugat sa ne sune.

                          Doar dealerii si colaboratorii nostri detin astfel de console.
                          Attached Files
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Am facut si eu resoftare la un diesel , la Doc , este altceva, trage altfel si ca viteza m-am dus aproape de 170 si cred ca mai putea. Consumul inca nu am observat daca s-a modificat ,dar inafara am avut 4.7 si am mers cat de cat tare. Si in depasiri este altceva lucru care ma interesa pe mine.
                            Cu tractorul pe ogoarele (strazile) patriei

                            Comment


                            • poate sa mi de si mie cineva tel.celor de la dim sau dak pierd garantia sau dak se prid la revizia de un an.

                              Comment


                              • 0751 194 100 - Doc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google