Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dealerul lui Doc din IASI: 0740-412.901 Andrei
    poate sa iti confirme si Doc

    Comment


    • Da asa este numarul afisat mai sus este al dealerului nostru din Iasi.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • @ solitto: Sunt buzoian ca si tine, am remapare facuta de Doc de vreo doua saptamani si cel putin pana acum totul e OK. Fum nu mi-a scos, pacanituri nu am auzit, nu mi-a batut avansul, cum au spus unii pe forum. In schimb masina se misca mai bine. Nu ceva de speriat, dar o diferenta se simte. Asa ca du-te la Doc cu toata increderea. Bafta!

        Comment


        • Din discutiile de pana acum am observat ca sunt doar avantaje privind rampararea, dar vreau o mai mare transparenta din partea lui Doc si sa-l intreb in acelasi timp care sunt si riscurile ori dezavantajele privind posibila aparitie a unor probleme nedorite la motor sau cutia de viteze, daca sunt fireste! De ce intreb, pentru ca teoretic, in marea lor majoritate fie ele marfuri, obiecte, produse alimentare/ nealimentare, medicamente etc., pe langa avantaje mai exista si probabilitati de atentionare cu privire la aparitia unor efecte nedorite noua. Prin urmare vrem sa stim cat mai exact care sunt si plusurile si minusurile rezultate din rampararea unei masini.

          http://img82.imageshack.us/img82/67/4744hy3.gif

          Comment


          • Eu nu prea as sti ce sa zic in locul lui Doc la dezavantaje , pentru ca NU SUNT! Eventual consumul mai mare daca ai piciorul greu.
            1 point 6 litre 8 vsigpic

            Comment


            • atata timp cat nu se iese din limita de toleranta a pieselor din care e facut motorul, ori asta nu se intampla printr-o simpla remapare la benzinar decat daca softul e praf (ceea ce nu intra in discutie in cazul de fata), motorul, ambreiajul si cutia, transmisia in general nu au de suferit. riscurile sa se defecteze ceva sunt aproape aceleasi ca si la un motor nsoftat. daca e sa crape ceva, crapa. poate mai repede, dar crapa, daca e prost facut, nu din cauza resoftarii. repet, poate crapa si din cauza unei resoftari aiurea, dar din cunostiintele mele, nu a fost cazul cu vreun soft de la doc sa faca motorul poc probabail ca pe termen lung, in loc sa tina motorul 400000km, tine 350000km, who knows, who gives a damn? nu avem cunostiinte sa fie cineva dintre noi cu resoftare la venerabilul kilometraj de 300000km la logan. nu avem cunostiinte sa fie printre noi vreunul cu kilometrajul la 300000 nici macar fara resoftare
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • La 1,6 8v nu are nici o treaba transmisia. De altfel este si logic. Aceeasi transmisie este si pe 1,6 16 v care are 105 CP. Adica rezista la 105 si nu rezista la 95.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • . daca e sa crape ceva, crapa. poate mai repede, dar crapa, daca e prost facut, nu din cauza resoftarii. repet, poate crapa si din cauza unei resoftari aiurea, dar din cunostiintele mele, nu a fost cazul cu vreun soft de la doc sa faca motorul poc

                  multumesc m-ai lamurit!

                  http://img82.imageshack.us/img82/67/4744hy3.gif

                  Comment


                  • @cristi_lcd: 16v are ambreiajul mai mare ca mpi-ul. dar cutia, da, e aceeasi.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • doc cat mai e valabila oferta??
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • Salut, remaparea se simte si pe gpl?Pana cand mai e valabila oferta si e valabila si pt dealerii din tara (mai exact din galati)?Multumesc

                        Comment


                        • Originally posted by B-64-MVP View Post
                          doc cat mai e valabila oferta??
                          Inca este valabil, posibil pana la sfarsitul lunii Martie, nu depinde chiar de noi.


                          Originally posted by ascona_77 View Post
                          Salut, remaparea se simte si pe gpl?Pana cand mai e valabila oferta si e valabila si pt dealerii din tara (mai exact din galati)?Multumesc
                          Asa cum am mai spus si mai sus, oferta este inca valabila. Ia legatura cu dealerul din Galati. Nu se simte decat pe benzina, insa daca pe gpl functioneaza cu valori din ecu benzina s-ar putea sa mearga mai bine si pe gaz.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • eu astept de 2 sapt sa vina colegul la SV. Cred ca pana la urma raman chel

                            Comment


                            • Salutare. eu am gasit in franta niste cipuri de tuning care zic ca maresc puterea cu aprox 50% pe un 1,5 dci de 70, adica l-ar duce la 105.... Si la fel, cica nu ar afecta garantia masinii si a motorului... Numai ca pretul era pe la 500 euro.... Bine, acolo nu zice nimic de consum, si de fiabilitate...

                              Comment


                              • lepi_liv: nu ai decat sa incerci, cine te retine?

                                Dealeri Satu Mare si Baia Mare:

                                Satu Mare: Mobil: 0740 005 595 / Adresa: Str. Careiului nr 165. Satu Mare / web: http://janta.biz/test/page/Despre-noi.html


                                Reprezentanta VW Robot Baia Mare

                                Informatii contact:
                                SC Robot SRL
                                Bd. Independentei nr. 59
                                430071 Baia Mare
                                Telefon: +40 262 223298
                                Fax: +40 262 220601 / web: http://www.robot.ro
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google