Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc Doc ! Cu ocazia intalnirii de la Polivalenta,am facut si eu remaparea.Cu toate ca eram sceptic in privinta performantelor ulterioare,am ramas placut surprins sa constat ca masina trage mai bine in viteza a 3a si a4a,are mai multa viata.La consum nu am constatat o crestere sau o scadere,este in limitele normale,cat despre mult discutatele pacanituri,nici vorba,eu avand in masina benzina EFIX de 95.Pot spune ca si la mine mai caraia cand mergeam subturat dar acum are zvacul ala si nu mai are timp sa caraie .Inca o data multumesc Doc si recomand sa apelati cu incredere,mai ales ca 150 de roni este o suma modica.
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • mda...irelevant..eu ceream niste explicatii mai concrete de la doc...
      sigpic

      Comment


      • Daca bagi benzina buna n-o sa ai preaprinderi...dupa cum vezi 99% din cei care si-au facut resoftari la Doc sunt foarte multumiti, restul de 1% e riscul desi inca nu am citit de acel 1 % concret deci si ala e mai mult subiectivism...in orice exista un grad de risc, oricare ar fi el, iar daca vrei mai multe lamuriri referitor la acele "pacanituri" citeste thread-ul dedicat
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Salut Doc...in Cluj cum beneficiam de serviciile tale??

          Comment


          • @patrick: sincer eu nu am auzit niciun pacanit la masinile pe care le-am facut, 1.4i sau 1.6i. Totusi sa nu subestimam inventivitatea romanului, de a pune benzina de oriunde si cat mai ieftin posibil. Eu am recomandat benzina 95 sau 98 numai de la statii de carburant cunoscute (Petrom, OMV, Rompetrol, Mol etc).

            @marco: din pacate nu avem reprezentant in Cluj, ne dorim acest lucru insa nu am gasit firma care sa corespunda cerintelor noastre. Mai cautam si daca gasim vom anunta cu siguranta aici.

            Pana atunci poti sa vii la intalnirea din Brasov pe 1 Martie si rezolvam acolo. Eu voi fi prezent alaturi de grupul celor din Bucuresti.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • mai am o intrebare : softul vechi de pe masina mi-l poti pune la fata locului pe un cd sau stick de 1 giga ? ?
              Last edited by seiko; 23 February 2009, 14:34. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Eu ti-l pot da pe orice mediu de stocare, insa nu stiu cat iti va folosi pentru ca datele citite sunt criptate. Dar dorinta iti va fi indeplinita!
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • ideea era ca daca cumva nu sunt multumit sa revin la setarea initiala(originala)
                  Last edited by seiko; 23 February 2009, 16:08. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Oricand se poate revenii la setarea originala, indiferent de modificare.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • pai si setarea originala nu trebuie sa o pastrez eu pe ceva???

                      Comment


                      • Nu cred ca este nevoie, eu poti sa-ti aduc masina in starea initiala indiferent unde ai facut modificarea. Nu am nevoie de salvarile initiale.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • Noua lista de preturi cu reducere pentru membrii acestui forum cuprinde:

                          Motorizari benzina:


                          Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
                          Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
                          Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

                          Motorizari diesel:


                          Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
                          Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
                          Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

                          Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
                          Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON

                          Durata de lucru - 15-30 minute si se face prin mufa de diagnoza a masinii. De asemenea pot face aceaste modificari si la intalnirile Logan Club pe 1 Martie din Brasov.

                          Pentru programari va rog sa ma contactati telefonic la numarul afisat mai jos.

                          Date contact: 0751.194.100 | YM: obdtuning
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Te asteptam la Brasov, deabia astept sa-i dai masinii mele "incredere in sine", Ne vedem la Brasov, salutare la toti

                            Comment


                            • Pai Duminica la ora 10:00 voi fi prezent impreuna cu grupul din Bucuresti, in parcarea de la METRO.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • salut doc as dori sa stiu daca mai este deschis centrul din galati pentru ca eu sunt din focsani si fac drumuri mai dese la gl.eu am un 1.6 8v pe un logan mcv

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google