Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da,se merita.
    1 point 6 litre 8 vsigpic

    Comment


    • Da. Se merita. Practic, la cei 90 de cai, pare prea pputin 8 cai. Dar, cu chiptuning, motorul pleaca altfel de pe loc, sunetul scos de el este mai 'grav', iar diferenta de cuplu se simte inca de la prima apasare de acceleratie.

      recomand.
      sigpic

      Comment


      • pt SANDERO tot 150 ron ??
        http://www.loganclub.ro/forum/vand_j...00-t25449.html

        Comment


        • In caz ca motorul nu merge bine ...am vazut un caz la un membru LogaClub ...se poate reserie softul ..adica sa se revina la cel care era initial pe masina????Ce costuri mai implica in caz de asa ceva...multumesc
          In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
          sigpic

          Comment


          • Aham asta ma descurajeaza pe mine putin ca la dci se castiga 20 iar la benzina mult mai putin abia 8. Si ma gandesc sa nu se observe. la consum daca apar modificari nu are importanta ca oricum consuma mult. Sun cam tot timpul in buc am vb cu tine doc la tel dar mai sunt un pic in dubii. Sper sa dorm bine si sa ma trezesc hotarat sa fac asta. Am inteles ca dai si garantie la chiptunning doc? Mai e faza ca la masina mea eu am dat cu ea deja 180-185 oare dupa ce fac chestia asta sa mearga mai mult?

            Comment


            • remaparea ... consta in imbunatatirea softului ... nu in degradarea lui ... citeste toate paginile acestui thread si vei vedea ca nu se strica absolut nimic ... poate doar stilul tau de a conduce sa se modifice din punct de vedere psihologic ca ai mai castigat niste cai ... dar in rest nimic ...

              nu s-a plans nimeni de probleme dupa remapare

              te salut
              sigpicMy ride

              Comment


              • am observat asta. Mai sunt cate unii care mai zic ca se aude un pacanit ca scoate ai mult fum .... Pana la urma o fac si eu ce sa mai. Saptamana viitoare ma prezint la Doc si o fac. Sper sa fie bine )

                Comment


                • N-ar de ce sa nu fie bine. Te astept saptamana viitoare cu un telefon inainte si rezolvam totul in 20-30 minute.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • @sollito: Fum nu scoate(ca am vazut ca ai benzinar) pacanituri nu prea are de la ce. Si daca faci la dimsport nu cred ca o sa-ti bata nici avansul.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • Da ce sa mai sunt hotarat numai sa vad macar o diferenta daca tot fac. Am incredere in Doc ca am vazut ca multi au facut la el si e bine. Nu prea sunt eu asa cu tunningul dar sunt curios de faza asta. Poate o sa ajung sa ma dau cu seria 5 )

                      Cristi_LCD Tu la a ta i-ai facut? Ca vad ca ai tot 1.6?
                      Last edited by solitto; 18 March 2009, 16:56. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • @sollito: stai linistit ca se simte o astfel de modificare.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • salut!!!
                          am auzit la cineva ca se poate duce si la mai mult dar pe riscul tau.e adevarat??
                          se poate asta la 1.4??la cat se poate duce?
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...am-t11058.html

                          Comment


                          • @solitto: Da am remapare facuta. Nu la DOC personal la reprezentantul DIMSPORT din Galati(Andrei mi se pare ca-l cheama).
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • Salutare !!! In iasi stie careva care se ocupa de remapat "golani" ?! / Eventual un yd sau un nr. de tel. - daca stie cineva . Multumesc :-)
                              http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                              Comment


                              • doc vreau remapareeee si am ramas fara cash pana pe 27 martie, mai e valabil atunci???
                                sigpic
                                The MVP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google