Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • are dreptate Doc. Consumul se regleaza din piciorul drept. De ex eu cu un DCI in oras scoatem intre 6.2-6.7 dar azi am mers cat de economic se putea... accelerati lente... motor mult sub 2000 rpm si am facut un consum de 4.2 dar ma depasit si daciile din epoca de piatra...Si cand ai mai multi cai atunci e foarte tentant sal si folosesti...

    Comment


    • daca esti un om normal....intelegi ca daca ai dai cox va consuma mai mult...sau cel putin la fel ca inainte...azi maine o sa o compar in sfarsit si cu un 1.4 standard..si am sa vad daca e sau nu mai rapida decat una obisnuita...(eu numai consumul inbunatatit lam simtit pana acum)
      Doc la ph2 euro 4 daca faci remaparea...ramane tot euro 4...se va vedea la itp?
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Astazi am facut si eu ciptuning si o prima inpresie, nu garanez ca e chiar corecta dar...
        cred ca stilul de condus trebuie schimbat in sensul ca daca vrei consum mai mic trebuie sa apesi mai usor pe acceleratie! E si normal la o apasare ca si inainte ai mai mult cuplu si mai multa forta si consumul ar putea creste. Miine mai ma plimb ca sa vad cum e.

        Comment


        • Eu cred ca treaba cu scazutul consumului este doar o BARBA LUNGA...cel putin la motoarele aspirate.
          Nu are de unde sa apara acea scadere de consum...mai ales ca valorile obtinute strict din remapare nu sunt atat de extraordinare pe cat s-ar crede...
          LOGAN AMBITION 1.6 MPI ... putin nervozat ...sigpic

          Comment


          • Originally posted by Doc View Post
            @cipry263: nu scade consumul in oras.

            @phonyx: da exista si in Oradea un dealer Dimsport.
            Ms dar pretul de pe site ma cam sperie pretul de 150 euro :-O ma intereseaza o pemapare daca ma poti cumva ajuta.O zi buna

            Comment


            • In semnatura lui DOC gasesti pretul pentru membrii logan club in functie de motorizare. Pentru un benzinar ca asa vad la profilul tau e 150 lei

              Comment


              • Originally posted by sdc290605 View Post
                Eu cred ca treaba cu scazutul consumului este doar o BARBA LUNGA...cel putin la motoarele aspirate.
                Nu are de unde sa apara acea scadere de consum...mai ales ca valorile obtinute strict din remapare nu sunt atat de extraordinare pe cat s-ar crede...
                depinde de stilul de mers...stiu persoane care ziceau ca a crescut o idee,altii ca a scazut ... insa la diesel se observa mult mai bine scaderea consumului,si castigarea puterii in plus.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Originally posted by alex86 View Post
                  In semnatura lui DOC gasesti pretul pentru membrii logan club in functie de motorizare. Pentru un benzinar ca asa vad la profilul tau e 150 lei
                  Asai dar daca Doc nu are drum prin zona nu prea as da 150 de euroi,o sa il contactez sa ma lamureasca.O seara placuta

                  Comment


                  • Daca DOC are reprezentant in zona ta si din cate vad are faci resoftare tot cu 150 lei.

                    Comment


                    • la mine dupa resoftare la 1.6 8v consumul este de 7.2 in oras si 5.9 in afara , condus linistit dar totusi calcata atunci cand este nevoie. din pacate nu stiu consumul exact inainte pt ca nu aveam nici CP sa-mi arate
                      PREFERENCE 1.6

                      Comment


                      • Se poate face remapare daca nu am computer de bord e varianta preferance, si am vazut pe forum ca se poate pune un Kit Computer Bord se poate face in fata blocului,sau e nevoie de experti,as dori sa cumpar dar am nelamuriri in privinta de montare.

                        Comment


                        • Remaparea se face la calculatorul de injectie nu conteaza daca ai sau nu computer de bord

                          Comment


                          • Originally posted by sdc290605 View Post
                            Eu cred ca treaba cu scazutul consumului este doar o BARBA LUNGA...cel putin la motoarele aspirate.
                            Nu are de unde sa apara acea scadere de consum...mai ales ca valorile obtinute strict din remapare nu sunt atat de extraordinare pe cat s-ar crede...
                            Sa stii ca am trecut de mult de pubertate si de mult nu mai am motive sa mint.
                            Consumul scade daca mergi corect cu masina...ptr ca ai un cuplu usor marit...mai pe romaneste...ca sa mergi ca inainte de remapare apesi o idee mai putin acceleratia...de aici si scaderea consumului...dar la mine e mai mult valabil in oras...in afara nu ma pot abtine si merg si cu 120-130-140...si consumul urca...
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • treaba cu consumul in oras la mine s-a simtit, in bucuresti unde inainte de remapare aveam pe bord numai 9.9 - 10.1 acum s-a retras la 9.4 - 9.5 la un mers normal cu schimbat vitezele pana in 2500 rpm, si afara a ramas cam la fel.
                              sigpic
                              The MVP

                              Comment


                              • la brasov aveti reprezentant?
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google