Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da. Remapare se poate face la modelul Euro 5, insa momentan dezactivarea FAP/DPF-ului inca nu este disponibila.

    Variante de putere pentru 1.5dCi 90CP sunt de 18-20CP cu Stage 1 si undeva la 25-26CP cu Stage 2.

    Stage 1 Logan 1.5 dCi 90CP Euro 5 - 650 RON
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Salut Doc.

      Sunt interesat de o remapare si am cateva intrebari despre resoftarea pt 1.4MPI


      1.intainte de respftare se poate face o diagnoza la masina ?
      2.softul de pe masina mea se poate face backup in cazul in care am probleme cu resoftarea sa il pun la loc?
      3.daca motorul se afla in alti parametrii se poate modifica harta sau pune alta harta optima pt motor ?
      4.benzina trebuie sa fie minim de 98 sau poate sa mearga si cu 95 dupa resoftare? tu ce recomanzi?
      5.limitarea se scoate sau poate sa ramana pana la 6000?

      Multumesc anticipat
      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

      Comment


      • 1.trebuie o scula de diagnoza pentru asta
        2.softul se salveaza exact atunci cand se trimite la modificat,daca sunt probleme se pune inapoi bkp salvat.
        3.in cazul asta , se face soft custom pentru ca vorbim de o masina care nu mai merge cum trebuie sau merge mai bine decat trebuie...in ambele cazuri variantele de soft nu au nicio treaba cu masina.Dar nu cred ca este cazul daca nu sunt modificari asupra masinii.
        4.Se poate 95, dar ca sa obtii maximul din resoftare e bine 98.
        5.Limitarea nu se scoate,se modifica in functie de dorintele clientului.Poate ramane si la 6000 daca asa vrea clientul,sau poate fi chiar coborata nu neaparat urcata
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • Cred ca diagnoza se refera la verificarea softului existent in sensul ca masina este deja resoftata si vrea sa stie care e mai bun respectiv cel de pe masina sau cel de DIMSPORT.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • Asta se poate verifica numai daca vine cu masina si vad despre ce este vorba.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • salut doc

              multumesc pt detalii iar prin diagnoza ma refer la verificarea softului masinii. citisem pe acest thread ca parametrii se pot modifica in functie de mersul cu masina. Eu sincer nu consideram ca am nevoie de resoftare fiindca eu ma dau la ea frecvent si nu e puturoasa dar din cauza jantelor mai mari( 17) masina cu aer merge un pic greu.

              masina nu a avut nici un fel de soft pe ea tocmai a iesit din garantie iar resoftarea vreau sa incerc si eu nu sa citesc doar pareril pro sau contra resoftarii


              P.S ca sa nu mai poluez threadul omului in weekendul 12-13 mai sau 19-20 mai esti in Bucuresti? si in ce zona te gasesc ?
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • Liber sunt pe 12 Mai si te pot ajuta cu placere. Duminica insa trebuie sa ajung la un concurs de mtb.

                Da-mi un telefon vineri, cu o zi inainte sa stabilim ora de intalnire pentru sambata.

                Numarul meu este 0751.194.100.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Astazi s-a modificat softul de la masina si sunt fericit ! Multumesc si dealer-ului de la Iasi, de asemenea :-)
                  http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                  Comment


                  • Cu placere. Ma bucur sa aud ca esti multumit.

                    Motorizari benzina:

                    Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
                    Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
                    Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

                    Motorizari diesel:

                    Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
                    Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
                    Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

                    New Logan 1.5 dCi 75CP - 650 RON
                    New Logan 1.5 dCi 90CP - 650 RON


                    Duster 1.5dCi 90CP - 650 RON
                    Duster 1.5dCi 110CP - 650 RON

                    Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
                    Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON

                    Pentru programari va rog sa ma contactati telefonic la 0751.194.100. Durata de lucru - 20-30 minute si modificarea de soft se face direct prin mufa de diagnoza a masinii. Operatiunea este perfect reversibila si se poate reveni in orice moment la setarile de fabrica.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • acum am vb cu baiatu DOC! ABIA ASTEPT SA AIBE UN DRUM IN BRASOV SA MA REZOLVE CU remaparea! :-)

                      Comment


                      • cand ai drum inspre ploiesti sa ma anunti si pe mine,te rog frumos
                        Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                        Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                        sigpic

                        Comment


                        • Lasa-mi numar de telefon in PM ca sa te pot anunta repede.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • dar sa ma anunti si pe mn cu o zi innainte sa treci sa stiu sa ma pregatesc cu $$$
                            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                            sigpic

                            Comment


                            • Sigur. Te sunt inainte sa ajung prin zona.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • Salut Doc!
                                Te rog spune-mi daca ai pe cineva .(de incredere) in Galati sau cand ajungi pe aici. As vrea sa fac si eu chiptuning la Loganul meu de 1.4
                                Mutumesc
                                Logan 1.4 benzina Tel: 0746068107 YM: sorin.siman

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google