Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 0740409631-sergiu (tvstar1)
    Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

    Comment


    • Sal Doc. Mai am o intrebare. Am un prieten cu o Skoda Fabia 1.6 de 75CP din 2011. Se poate remapa?intreb pt. ca pe Dimsport nu am gasit nimic. Daca da este si el interesat atunci cand vii in Tg.Mures.

      Comment


      • Daca este vorba de 1.6i benzina, in lista mea de aplicatii cu modele Skoda Fabia nu am aceasta motorizare. Se poate face doar modelul de 1.4i 16v sau 1.6TDi.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Este un 1.6 TDI din 2011 de 75CP.

          Scuze pentru ca nu am precizat daca este benzina sau motorina.
          Last edited by xanax; 28 August 2012, 16:46. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • 1.6TDi se poate face, insa numai daca ajunge cu masina la Bucuresti.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Doc, prin Constanta cand ajungi? ca am un vecin care ar dori sa faca o remapare la un logan 1.6 8v din 2009, sau daca cunosti pe cineva de aici care face remapare in conditii sigure.
              Traim in Romania iar asta ne ocupa tot timpul.

              Comment


              • La adresa aceasta gasesti si pt. orasul tau dealer-ul respectiv : http://www.dimsport.ro/ro/contact-di.../retea-dealeri
                P.S. : daca am gresit Doc prin ajutorul meu, imi cer scuze si o zi buna :-)
                Last edited by cat_alex52; 29 August 2012, 16:44. Reason: ?!
                http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                Comment


                • o nelamurire pt mine. reprezentatii practica pretul de 350 lei iar dimsport practica 150 lei pentru 1.4 mpi in speta? daca e asa, cand ai drum prin braila?

                  rectific: 388 lei in loc de 350 lei
                  Last edited by bogdan_1984; 30 August 2012, 14:13. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic

                  Comment


                  • am discutat cu Rares Petre, baiatul din Constanta, si mi-a spus sa vorbesc cu un baiat Alexandru, iar pretul este de 200RON, insa de ce aici se spune un pret iar la telefon altul?
                    Traim in Romania iar asta ne ocupa tot timpul.

                    Comment


                    • Lamuriri resoftare ...

                      Originally posted by Doc View Post
                      Oferta de preturi pentru membri loganclub.ro:

                      Chiptuning Dacia Motorizari benzina:

                      Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
                      Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
                      Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

                      Chiptuning Dacia Motorizari diesel:

                      Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
                      Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
                      Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

                      New Logan 1.5 dCi 75CP - 650 RON
                      New Logan 1.5 dCi 90CP - 650 RON


                      Duster 1.5dCi 90CP - 650 RON
                      Duster 1.5dCi 110CP - 650 RON

                      Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
                      Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON

                      Pentru programari va rog sa ma contactati telefonic la 0751.194.100. Durata de lucru - 20-30 minute si modificarea de soft se face direct prin mufa de diagnoza a masinii. Operatiunea este perfect reversibila si se poate reveni in orice moment la setarile de fabrica.
                      Modelul de 1.6i 85CP EURO 5 nu poate fi resoftat momentan.
                      P.S. : Sunati-l pe Doc mai intai si apoi mergeti la modificari ... succes
                      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                      Comment


                      • Originally posted by deditzu View Post
                        Doc, prin Constanta cand ajungi? ca am un vecin care ar dori sa faca o remapare la un logan 1.6 8v din 2009, sau daca cunosti pe cineva de aici care face remapare in conditii sigure.
                        motoarele euro 5 s-au fabricat din toamna 2010, deci este euro 4.

                        mersi ca mi-ai spus cum merge sistemul, il voi cauta pe doc pt o programare.
                        Traim in Romania iar asta ne ocupa tot timpul.

                        Comment


                        • Preturile valabile pe forumul loganclub.ro nu sunt valabile la toti dealerii Dimsport. Va trebuie sa sunati inainte dealerul si sa il intrebati daca acorda reduceri membrilor.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Salut. Daca ai cumva drum prin Alexandria sa faci un anunt. Sunt si eu interesat (poate si altii citind aici)

                            Comment


                            • salut,

                              a fost totul ok, s-au schimbat total feelingul si reprizele ... s-a echilibrat aproape perfect down low/top end

                              nu s-au aprins beculete

                              multumesc frumos
                              sigpicMy ride

                              Comment


                              • @nicu: nu am drum prin Alexandria dar ma poti vizita la Bucuresti.

                                @Deluxe: ma bucur sa aud ca totul s-a rezolvat.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google