Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Doc View Post
    Sigur. Te costa 200 RON un test dyno. Include test inainte si dupa tuning.
    deci resoftarea include si testul in pret sau trebuie sa mai platesc 200 separat ?

    Comment


    • Se plateste separat.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • Revin cu anuntul de mai jos:

        ANUNT IMPORTANT

        Am nevoie de un Logan 1.6i 85CP EURO 5 pentru cateva teste in Bucuresti. De asemenea, ma intereseaza daca este cineva in stare sa codeze cu DDT-ul sau CLIP un ECU virgin (nou) pe un Logan 1.6i 85CP EURO 5.

        Va rog sa ma contactati in PM pentru mai multe detalii.

        Cu stima,
        Doc
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Doritori la 1.6i EURO 5?
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • ce rezultate ai obtinut?

            Comment


            • Am facut si eu resoftare ieri la Doc si am niste prime impresii.
              Masina merge "mai rotund" sa zic asa....eu parcurg zilnic 34 km pe ruta Bucuresti-Popesti cu 4 persoane in masina , pana la resoftare masina se cam chinuia la turatii mici ( multele semafoare si traficul infernal 8:30 / 17:30 ). Acum trage mult mai bine la turatii mici 1700-2200 rpm. Ce am observat este ca in treapta a 4 a la 60 km/h masina nu mai pare "gatuita" ca inainte, merge mult mai "curat".
              Consumul inainte de resoftare pe parcursul de mai sus cu 4 persoane si cam aceleasi conditii de trafic era de 5-5.5% pe ultimele 4 luni.
              Ca dezavantaj ( odata la 2 ani ) este fumul, mult mai mult , testat pe loc 3-4 talpi pana la 5000rpm cu nor in spate. Inainte de resoftare scoteam fum doar la primele 2 talpi...dupa era mult mai "senin" ) si nu voi umbla la tija wastegate, poate doar inainte de ITP.
              Revin cu concluzii despre noul consum.
              Ms Doc, masina se conporta exact cum ma asteptam.

              Comment


              • Nu se testeaza masina pe loc. E normal sa scoata fum pentru ca nu face presiune in turbo si nu arde motorina injectata. Spune-mi daca scoate fum in mers mai mult decat normal, acolo conteaza.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Am ratat un "m" la comporta mai sus ) . Ok Doc o sa testez atent in sarcina , cred ca daca scotea fum in mers as fi observat ieri cand am plecat de la tine.
                  O sa revin cu mai multe impresii dupa ce fac macar 200-300 km.

                  Comment


                  • Doc, ai mai reusit ceva pentru motorul 1.6 mpi Euro 5 de 85 CP?

                    Comment


                    • Originally posted by adema1981 View Post
                      Am ratat un "m" la comporta mai sus ) . Ok Doc o sa testez atent in sarcina , cred ca daca scotea fum in mers as fi observat ieri cand am plecat de la tine.
                      O sa revin cu mai multe impresii dupa ce fac macar 200-300 km.
                      Eu asta spuneam. Pe loc daca o turezi in blana toate scot fum, iar cu tuning valorile pe injectie sunt mai mari. Cand nu se afla in sarcina, turbina face presiune de 0.2-0.4bari fata de 1.2-1.3bari cat este in mers.

                      Te astept cu impresii si aici: http://www.chiptuninglogan.ro/opinia-clientilor/

                      Originally posted by KillerRapid View Post
                      Doc, ai mai reusit ceva pentru motorul 1.6 mpi Euro 5 de 85 CP?
                      Am o masina de test, dar nu am avut timp sa ma ocup de ea. Cand e gata am sa anunt pe forum.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Salut.
                        As vrea sa imi resoftez si eu loganul si intrebarea mea este: ai vreodata drum prin Brasov sau exista un punct de lucru si aici?
                        Multumesc.
                        Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                        My ride

                        Comment


                        • Doc, m-ar interesa o remapare la un Logan PH2 1.6 16v Euro4 la dealerul din GL(nu mai stiu numarul de telefon). Am vazut ca ai reducere 41% pe site, cat ar fi pretul final daca sunt membru Loganclub? Mersi anticipat.

                          Comment


                          • Am deja 81.000 km. Remapare pe la vreo 20.000 km. Masina merge foarte bine, nicio problema.
                            RECOMAND!!!
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Punk View Post
                              Salut.
                              As vrea sa imi resoftez si eu loganul si intrebarea mea este: ai vreodata drum prin Brasov sau exista un punct de lucru si aici?
                              Multumesc.
                              Punct de lucru nu am la Brasov, dar mai ajung prin zona. De fapt, daca se face o lista cu doritori de remapare pentru Logan sau orice alt model de masina, atunci fac eu o deplasare la Brasov.

                              Originally posted by andreyi View Post
                              Doc, m-ar interesa o remapare la un Logan PH2 1.6 16v Euro4 la dealerul din GL(nu mai stiu numarul de telefon). Am vazut ca ai reducere 41% pe site, cat ar fi pretul final daca sunt membru Loganclub? Mersi anticipat.
                              Incerca sa iei legatura cu dealerul din Galati si discuta cu el.


                              Originally posted by Pacco View Post
                              Am deja 81.000 km. Remapare pe la vreo 20.000 km. Masina merge foarte bine, nicio problema.
                              RECOMAND!!!
                              Multumesc. In continuare astept impresii si pe site dedicat Logan la adresa: http://www.chiptuninglogan.ro/opinia-clientilor/
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • in final ))).... sunt curios ce valori ies

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google