Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • resoftarea stiu ca se face doar la mers pe benzina nu stiu dc pe gaz simt vre-o diferenta fata de mersul de dinainte de resoftare,cine a facut resoftarea si are si gpl sa ne spune impresii,parerii,dc se merita banii

    Comment


    • se simte si pe gpl ... dar mai putin !
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • daca faci recalibrarea corect, se simte la fel. ai nevoie de injectoare gpl cu diametru ceva mai mare, preferabil.

        Comment


        • sal, am stage 2 facut de un an si la 4700-4800 rpm da in nas, chiar daca am pedala de acceleratie in podea !!si in mers si in gol!!, e vre-o problema cu motorul?, dci 70cp remapat la stage2 ?
          Last edited by yotataee; 4 June 2012, 22:19.

          Comment


          • ce mama dracului sa cauti cu turatia la diesel acolo ?
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Cam la turatia aia se "taie" alimentarea,de-aia iti da "in nas".
              ubi concordia ibi victoria

              Comment


              • Omu" poate nu stie ca are diesel!!! De ce va luati de el!! Ii trimitem abecedarul sa invete si pe urma sa puna intrebari!!!

                Originally posted by yotataee View Post
                sal, am stage 2 facut de un an si la 4700-4800 rpm da in nas, chiar daca am pedala de acceleratie in podea !!si in mers si in gol!!, e vre-o problema cu motorul?, dci 70cp remapat la stage2 ?
                Pune benzina pe el si da-i foc..vezi ce iasa!~!!
                Last edited by Daniel 67; 5 June 2012, 16:12. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • multumesc de sfaturi si pareri, traiam cu impresia ca facand remaparea nu mai taie nimeni nimik,
                  http://www.tutorialelogan.ro/inainte si dupa remapare.stock 1.5dci 65cai euro 3muzica asigurata de System of a down - Chop suey

                  nu este nici un trucaj. ideea acestui film nu este cea de a arata cat de bine accelereaza sau care e viteza maxima.si fiindca sunt o gramada de idioti care n...

                  Comment


                  • pai asta e Streulea ! el face diverse experimente si multe demne de lauda. dupa mine unul singur e "Streulea" pe forum. el e Aurel Vlaicu al Loganului. il gasesti aici, user crististreulea. intreaba-l pe el ce avea pe masina dar sigur situatia era mult mai complexa.

                    @crististreulea
                    cusatura aia de pe volan, in ultimul clip, face toti banii.

                    Comment


                    • Da. Se face fara probleme remapare la motor de 1.4l sau 1.6l cu GPL. Nu este obligatoriu sa faceti dupa remapare, recalibrarea calculatorului de GPL.

                      De ce vrei sa duci motorul de 1.5dCi peste 5000RPM? Cand el de fapt are puterea maxima intre 3800-4000RPM. Ce trece peste aceasta turatie este pierdere de timp si putere. Ne mai mira faptul ca toata lumea se plange de injectoare infundate si pompe de motorina stricate. Pai daca toti incearca astfel de reprize frecvent mi se pare si normal sa apara pilitura.

                      Vineri plec spre Brasov si stau pana duminica. Pana acum am primit in PM doua contacte pentru remapare. Daca mai este cineva interesat de chiptuning Logan sau alte modele, sa-mi lase PM cu numarul de contact sau ma poate suna direct la 0751.194.100.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Salut, am si eu o intrebare cati cai si Nm poate primi un megane 1 classic 1.9 dTi 72kw 98cp si cat ar costa acesta remapare? mersi

                        Comment


                        • Din ce an este masina? Fiind un model mai vechi, o modificare de putere safe ar aduce un plus de 18-22CP si cuplu 45-50nm. Costul operatiunii, daca se poate citi prin OBD este 650 RON. Daca insa este prea vechi si se face cu chiptuning clasic atunci te costa 900 ron.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • este megane 1.2 din anul 2000

                            Comment


                            • Atunci cu siguranta este modelul care se face prin chiptuning clasic si costul este de 900ron.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • ok iti multumesc pentru informatii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google