Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Varianta Race la oricare din motorizările 1.5dCi aduce un plus de 6-7CP peste varianta de chiptuning normală (20CP) și schimbă răspunsul la pedală. Motorul răspunde mult mai repede și violent la apăsarea pedalei de accelerație.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Discutii despre 1.6 vs 16v, 1.4 sau altele, pe thread-ul special dedicat.
      Multumesc pt intelegere.

      Comment


      • In weekend-ul ce vine (25-26-27 Septembrie) sunt la Cluj. In drum meu trec prin Brasov - Sighisoara - Tg. Mures - Cluj, daca mai sunt doritori de chiptuning la Logan sa ma contacteze la 0751.194.100.

        Motorizari benzina:

        Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
        Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
        Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

        Motorizari diesel:

        Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
        Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
        Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

        Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
        Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • este varianta race si pt 1.5 dci 70 cp?

          Comment


          • Salutare,

            Am un laureate 1,4 cu 5500km la bord, si ma gandeam sa apelez la DOC pentru ceva caluti in plus.
            Credeti ca o sa existe probleme la revizii???.......

            Comment


            • Originally posted by demonhunter View Post
              este varianta race si pt 1.5 dci 70 cp?

              Da exista varianta Race si pentru modelul de 1.5dCi 70CP si 85CP.


              Originally posted by dbalaban View Post
              Salutare,

              Am un laureate 1,4 cu 5500km la bord, si ma gandeam sa apelez la DOC pentru ceva caluti in plus.
              Credeti ca o sa existe probleme la revizii???.......
              Nu sunt probleme la revizii poti face linistit modificarea.

              Pentru programari 0751.194.100 sau YM: obdtuning
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • Nu sunt probleme la revizii, eu am facut 2 intretimp, si am cip de la 5000 km

                Doc, zi-mi si mie, cati CP si NM, castig pt 1.5 dci 70 cp la varianta RACE? (eu am cip pe ea, cel pt 90 cp)

                Comment


                • 25CP si 45-50Nm, insa raspunsul motorul este ceva mai violent decat modificarea normala.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • in weekend faceti sau doar in timpul saptamanii ?

                    Comment


                    • DOC impreuna cu un coleg de servici am vrea sa venim pe data de 09.10.2009 . si el are tot 1,4. Crezi ca putem sa venim dupa ora 17? noi venim din pipera si putem ajunge la sediul din pantelimon

                      Comment


                      • Originally posted by brinco218 View Post
                        in weekend faceti sau doar in timpul saptamanii ?
                        În weekend doar cu telefon în cursul săptămânii pentru confirmare. Deobicei nu sunt în București sâmbăta și duminica.

                        Originally posted by dbalaban View Post
                        DOC impreuna cu un coleg de servici am vrea sa venim pe data de 09.10.2009 . si el are tot 1,4. Crezi ca putem sa venim dupa ora 17? noi venim din pipera si putem ajunge la sediul din pantelimon
                        Nicio problemă, numărul meu de telefon este 0751.194.100. Când vă hotărâți să veniți vă aștept cu un telefon.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • Thx Doc. Cu siguranta venim, oricum o sa sunam cu 2-3 zile inainte

                          Comment


                          • Azi am facut si eu resoftarea la Doc.
                            Am ales varianta race de care am ramas foarte impresionat.
                            Multumesc Doc, motorul merge bestial dupa resoftare.
                            Bafa la concurs!!!!!
                            sigpicFast&Furious
                            Team CSR
                            Logan Club CLUJ

                            Comment


                            • Doc,vreau sa mai vin si eu pentru alte mici ajustari,se poate?

                              Comment


                              • Originally posted by FastFurious View Post
                                Azi am facut si eu resoftarea la Doc.
                                Am ales varianta race de care am ramas foarte impresionat.
                                Multumesc Doc, motorul merge bestial dupa resoftare.
                                Bafa la concurs!!!!!
                                Multumesc. Maine la ora 10:00 se da startul la tura de 50Km. Sper sa termin traseul intr-un timp onorabil si sa ma clasez cat mai sus in clasament.

                                Originally posted by alin2009 View Post
                                Doc,vreau sa mai vin si eu pentru alte mici ajustari,se poate?
                                Ce ajustari?

                                Imi pare rau ca nu am ajuns la intalnirea din Cluj astazi dar nu am reusit sa vin la punctul de intalnire de la OMV.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google