Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am facut si eu resoftarea .... masina s-a schimbat ..... dar am observat si o chestie .... sper sa fie de la benzina de proasta calitate pe care am bagat-o de la LUkoil ...... in mers .... 60km/h tr 4 2000 ture masina vibreaza ....... abea astept sa schimb benzina sa vad rezultatele oricum buna treaba Doc
    Interactive Design Lights & Sound <- click

    Comment


    • La 2000 RPM esti undeva la limita, adica motor subturat. Insa totusi fa un test si cu alta benzina sa-mi spui daca se manifesta acelasi fenomen.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • doc pai o sa vad daca mai doreste careva o resoftare daca nu sper sa ajung eu la buc si o sa te contactez....

        Comment


        • am facut si eu o resoftare la dci ul meu 85cp la dinsport la dealerul din oradea...prima impresie se simte diferenta masina urca bine in ture,sunt curios la roata cati cp rezulta amu.

          am facut si eu o Resoftare la ICD ul meu 85cp la dinsport la dealerul din Oradea ... la prima impresie Se simte bine diferenta Masina urca în ture, sunt curios La Roata cati CP rezulta acum.
          Last edited by FLR; 13 January 2010, 17:10. Reason: Automerged Doublepost
          http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

          Comment


          • Off...ai scris de doua ori dar tot cu greseli. Oricum cat mai multi km fara probleme cu noua jucarie, sa ne tii la curent cu impresii noi.

            O modificare normala aduce la motorul de 1.5dCi 85CP un plus de 20CP s 45Nm.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • DOC zicea baiatu ca harta veche e salvata si la el si la voi la buc..imi cer scz pt greseli sper sa fie km fara probleme;) o sa va tin la curent.sper ca am ales cel mai bun mod de resoft.initial vroiam sa l fac la tine dar ai zis ca e tot aceasi treaba s la tine s la dealerul din oradea.pt ca am auzit multi baietii la coltu strazi care fac resoft...cu scule bune sau mai putin bune.masina are 20.000km s simte diferenta;)numai bene
              Last edited by Cristi_Xp; 13 January 2010, 22:38. Reason: Automerged Doublepost
              http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

              Comment


              • Si eu am facut resoftare la Doc, la dealeru din timisoara, super multumit, e umpic diferit acuma!
                @FLR - si mie mi-a zis acelasi lucru, deci nu cred ca are rost sa te indoiesti. Oricum nu cred ca o sa apara probleme!
                MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                Comment


                • au aparut si alte softuri mai agresive pentru logan 1,4 ; 1.6 fata de cel vechi
                  drive with speed than you die fast

                  Comment


                  • Din pacate nu cred ca o sa apara un alt soft cu un castig mai mare. Se stie ca la aspitare cresterea de putere doar din soft e de maxim 8-10%.

                    Comment


                    • Mai agresiv inseamna mai prost, cu cat urci avansul cu atat mai usor apar detonatii pe care le detecteaza sensorul de detonatii si decaleaza. Masina va trage mai prost decat o varianta corecta de tuning.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Pentru ca mai nou, un anumit individ din Pitesti se recomanda ca fiind dealerul direct Dimspot Italia, am sa postez inca o data imagini cu interfata Genius pe care o folosim noi si dealerii nostri din tara pentru a fi pacaliti de un fals tuner.

                        genius_01.jpg genius_03.jpg genius_04.jpg genius_05.jpg

                        Aveti grija la imitatii si falsuri!

                        Niciun dealer sau colaborator al firmei Dimsport nu lucreaza cu alta interfata decat cea prezentata mai sus. De asemenea aveti la dispozitie lista noastre de dealeri Dimport direct pe site: http://www.dimsport.ro/ro/contact-di.../retea-dealeri.

                        Site-ul nostru il puteti gasi la adresa: www.dimsport.ro si va poate oferii mai multe informatii despre noi.

                        Cu respect,
                        Doc
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • sal pt un logan 1,6 16 valve pret?cai in plus?

                          Comment


                          • Pentru 1.6 16V cresterea este de 9-10CP max : http://www.dimsport.ro/ro/chiptuning...stage-normal-6

                            Pretul cu reducere de forum este 150 RON.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • si unde am putea sa ne int sa faci?motoru are ceva de suferit?pe termen lung

                              Comment


                              • si te mai deranjez cu o intrebare daca se poate pe site scrie cel putin 100 euro u ai zis 150 de lei.sper ca nam citit eu gresit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google