Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Valorile la cuplu sunt invers, posibil sa fie o greseala atunci cand au fost adaugate seturile de tuning. Cu noul site pe care urmeaza sa il lansam, sper sa rezolvam si astfel de probleme. Oricum sesizarile voastre ne ajuta sa facem un site mai bun.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Doc, sa nu te superi pe mine, eu doar intreb , dar la 1.5 - 65 la varianta de 84 cp are 200 Nm, iar varianta Race are 92 cp si 220 Nm, cum se face ca oricare din variante au mai multi Nm decat varianta Race 1.5 - 98 CP si 198 Nm
      M-a cam dat peste cap graficul de Dino a lui FastFurious, ma asteptam la mai multi Nm
      Last edited by demonhunter; 9 November 2009, 22:19.

      Comment


      • în București,unde trebuie să ajung pt. o remapare la un 1,6mpi? aș dori să m-i se activeze și funcția de blocare a ușilor la 10km/h!!! se poate?(ce preț?)
        sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

        Comment


        • eu nu inteleg alceva ... de ce asa mare diferenta de pret intre mpi si dci ???? si totusi de ce nu au mai scazut preturile de la inceputul acestui tread ?
          Last edited by geooox; 18 November 2009, 02:49.
          logan 1,5'DCI /85cp.

          Comment


          • @emyemanuel datele de contact ar fi, dar e mai simplu de postat decat sa stai sa cauti chiar si pe pagina asta la postul #661 s-a postat nr. de tel.
            Doc (Alex Stancu)
            Telefon: 0751.194.100 / 0788.194.100
            Email: obdtuning@gmail.com
            Web: www.obdtuning.ro | www.dimsport.ro
            ID Yahoo Messenger: obdtuning
            @geooox la dci sunt ceva mai multe harti de modificat decat la un motor aspirat (daca gresesc sa ma corecteze DOC)... si asa sunt preturi de criza... daca foloseai si tu google sa vezi ce preturi folosesc alti nu ai mai fii asa de mirat
            Last edited by GGI78; 18 November 2009, 09:40.

            Comment


            • Originally posted by emyemanuel View Post
              în București,unde trebuie să ajung pt. o remapare la un 1,6mpi? aș dori să m-i se activeze și funcția de blocare a ușilor la 10km/h!!! se poate?(ce preț?)

              Pentru inceput trebuie sa iei legatura cu mine telefonic la 0751 194 100 si apoi daca vrei unde se afla locatia noastra intra pe site: www.dimsport.ro.

              NE OCUPAM STRIC DE CHIPTUNING, NU FACEM ALTE MODIFICARI LA LOGAN.

              Originally posted by geooox View Post
              eu nu inteleg alceva ... de ce asa mare diferenta de pret intre mpi si dci ???? si totusi de ce nu au mai scazut preturile de la inceputul acestui tread ?
              Daca pui o astfel de intrebare inseamna ca nu ai nici cea mai mica idee ca cele doua modele de Logan functioneaza cu calculatoare diferite. Diferenta de pret vine din complexitatea calculatorului mult mai mare la dCi decat la MPI.


              Preturile pentru chiptuning sunt cele de mai jos:


              Motorizari benzina:

              Logan 1.4i 8v de la 75CP la 82CP - 150 RON
              Logan 1.6i 8v de la 90CP la 98CP - 150 RON
              Logan 1.6i 16v de la 105CP la 115CP - 150 RON

              Motorizari diesel:

              Logan 1.5 dCi de la 65CP la 85CP - 350 RON
              Logan 1.5 dCi de la 70CP la 90CP - 350 RON
              Logan 1.5 dCi de la 85CP la 105CP - 350 RON

              Dacia Solenza de la 1.4i 75CP la 82CP - 150 RON
              Dacia SuperNova de la 1.4i 75CP la 82CP - 150 RON


              Contact: 0751.194.100
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • Am facut si eu asta vara soft la 1.6 8v si sincer e total alta masina.Limitarea am mutat-o in 6800 si trage pana la capat.Va sfatuiesc sincer sa va resoftati masina.Masina mea e un pick up si baiatu a venit pana la metro in parcare sa imi faca soft-ul,iar cand am condus masina avea 1500kg numai marfa si mi as parut ca e goala la cum tragea.Pun si un filmulet cam slab calitativ si era si deal.

                Comment


                • Si totusi ce legatura are cu acest topic?
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Pai are legatura pentru ca soft-ul e facut la voi.Eu sunt multumit de soft-ul vostru si imi exprimam parerea aici .Am gresit cu ceva?

                    Comment


                    • Mea culpa. Am inteles eu gresit. Ma bucur ca esti multumit de masina.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • sal

                        prin brasov cand mai treci?
                        sigpic

                        Comment


                        • N-am nici cea mai mica idee, momentan nu am planuit nicio iesire in zona Brasovului. Astazi vine un client din Brasov cu Logan 1.5dCi la mine in Bucuresti, dar intamplarea a facut ca el sa aiba drum prin zona.

                          Daca apare vreo ocazie sa ajung la Brasov, dar ai fi bine sa imi lasati mesaje in PM cu numarul de telefon si locatia ca sa va anunt din timp.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Avem un nou site dimsport.ro

                            Am reproiectat site-ul www.dimsport.ro. Ati vazut noua fata. In spatele ei, munceste o alta platforma, o baza de date altfel construita. Credem ca va fi mai usor pentru voi, clientii nostri, sa gasiti din prima exact ceea ce va intereseaza, sa configurati modelul de masina pentru a ajunge la seturile de tuning, sa aflati mai usor ce putem face pentru motorul dvs, sa localizati mai usor dealerii firmei noastre. Practic, noul Dimsport va contine exact informatiile de care aveti nevoie.

                            Va multumim pentru vizita, si va mai asteptam pe site!

                            www.dimsport.ro
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Doc , o sa te caut curand
                              sigpic
                              Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                              Comment


                              • Oricand esti binevenit. Numarul meu de telefon este 0751 194 100.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google