Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma suni la 0751 194 100 si stabilim exact unde ne vedem. Daca ai grija de masina si motor, faci reviziile la timp si nu o omori la liniute nu va avea de suferit.

    LE: membri de pe acest forum beneficiaza de reducere la 150 RON motorizarile benzina si 350 RON cele diesel.
    Last edited by Doc; 18 January 2010, 16:16. Reason: Automerged Doublepost
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Doc, sunt din Cluj-Napoca.Daca merg la Oradea sau la Baia Mare tot cu 150 RON imi face resoftare pt 1.4?
      Sau este cineva de la voi si la Cluj?

      Comment


      • La Cluj inca nu avem dealer, cautam dar nu se arata nimeni serios interesat de colaborare, insa te pot trimite fara probleme la dealerul din Oradea. Pretul este acelasi.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • sunt interesat

          Originally posted by Doc View Post

          reduceri pentru membrii forumului

          Avand in vedere ca pe toate forumurile firmele de tuning promit discount-uri mari pentru membrii, dar raman la stadiul de promisiune si aparitia peste noapte a unor asa zisi chiptuneri cu softuri piratate, am decis ca este cazul sa venim cu o oferta reala de tuning pentru membrii loganclub.ro. Cu aceasta oferta incercam sa combatem pirateria si tuningul de proasta calitate, sa oferim membrilor siguranta modificarile aduse masinii nu afecteaza fiabilitatea motorului. Oferta noastra de tuning se prezinta astfel:

          O veste buna pentru toti posesorii de Dacia. Noua lista de preturi cu reducere pentru membrii acestui forum cuprinde:

          Motorizari benzina:

          Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
          Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
          Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

          Motorizari diesel:

          Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
          Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
          Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

          Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
          Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON

          Pentru programari va rog sa ma contactati telefonic la numarul afisat mai jos. Durata de lucru - 20-30 minute si se face prin mufa de diagnoza a masinii.

          NOTA: Noua lista de preturi pentru Dacia Logan 1.4i, 1.6i si 1.5dCi este valabila si la dealerii nostri din tara.

          Cu respect,
          Doc

          Date contact: 0751.194.100 | YM: obdtuning
          Sunt din Alexandria si am un Logan 1.6 MPI,
          Sunt interesat de oferta dumneavoastra . Pretul este de 150 Lei am vazut. Va rog sa imi precizati cand pot veni in saptamana 25-29 ianuarie la sediul dumneavoastra de la Bucuresti pentru a efectua operatiunea????

          Comment


          • Va astept maine la ora 12:00 asa cum am stabilit telefonic.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Salut
              Doc e zapada la munte.
              Nu te tenteaza partii, gagici,distractie;poate ma lipesc de o remapare.
              Nu ma uita te rog daca vi prin jurul brasovului.
              Mersi

              Comment


              • Inteleg ca ar fi cateva variante de modificare a softului, adica macar doua: una mai agresiva, si una medie, mai ponderata. Nu ai putea sa postezi aici grafice (reale ori ipotetice)?... Ma intereseaza pentru un motor de 1,4.

                Comment


                • @dutachemed: e zapada dar deja mi-am stabilit o saptamana de concediu la Borovet in Bulgaria pentru schi. Decat sa merg pe valea Prahovei in weekend si sa stau 4-5 ore in trafic prefer sa ajung la bulgari unde chiar se gasesc partii de schii foarte bune. Daca mi-ai dat PM cu datele de contact, te anunt cand ajung in zona, nu uit.

                  @dacis: la motorul tau nu exista mai multe variante de tuning (http://www.dimsport.ro/ro/chiptuning...stage-normal-9)

                  Chiar nu cred ca este interesat nimeni sa faca testare dyno (ma refer la clienti) avand in vedere ca modificarea la 1.4i costa 150RON si un test dyno costa tot atat sau mai mult.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Am si eu o intrebare. Daca fac remapare si nu o sa imi permit sa bag mereu benzina de 98 cel putin, se intampla ceva cu cea de 95?

                    Comment


                    • Nu se intampla nimic, eu nu am specificat nicaieri ca trebuie sa bagi numai benzina de 98. Unde ai vazut asta? Doar am recomandat, atunci cand gasiti o benzinarie noname ca ar fi recomandat sa puneti de '98.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Aha. Multumesc de raspuns. Sigur o sa apelez la o remapare cand ma intorc in tara (prin mai). Numai bine

                        Comment


                        • Ai dreptate Doc, din pacate traim in Romania.
                          Distractie faina in concediu si ai grija la buzunare pt ca bulgari sunt mai hoti decat noi.

                          Comment


                          • Multumesc. Oricum merg la buget redus dar in conditii bune, chiar decente fata de RO. Mi-am luat o saptamana cu demipensiune la hotel de 5 stele cu doar 185 euro. Nu imi iau la mine decat bani de drum, ma duc sa stau numai pe partie.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Originally posted by Doc View Post
                              @dacis: la motorul tau nu exista mai multe variante de tuning (http://www.dimsport.ro/ro/chiptuning...stage-normal-9)

                              Chiar nu cred ca este interesat nimeni sa faca testare dyno (ma refer la clienti) avand in vedere ca modificarea la 1.4i costa 150RON si un test dyno costa tot atat sau mai mult.
                              Asta am vazut, dar ma gandeam ca ai si oaresice variatii, ca i-am vazut pe unii zicand ca, dupa ei, le-a crescut cam prea mult avansul, iar altii ca este aproximativ insesizabila diferenta -- evident, astea ar fi extremele.

                              Cat priveste testarea dyno, acuma depanda. Un client ar trebui sa fie destul de tralala, desi prefer sa zic fanatic, sa o faca, din motivele enuntate de tine, dar o firma care face enspe modificari poate ca nu ar fi rau sa stie de unde a plecat si unde a ajuns.

                              Comment


                              • Noi stim de unde am plecat si unde am ajuns, testari dyno s-au facut mai demult pe aceasta motorizare si intre timp au mai aparut cateva postate si de la clienti. Daca nu ma insel si in acest topic ar trebui sa fie un grafic dyno.

                                In continuare, oferta de chiptuning pentru loganclub.ro nu s-a modificat:

                                Motorizari benzina:

                                Chiptuning Dacia Logan 1.4i 8v 75CP up to 81CP - 150 RON
                                Chiptuning Dacia Logan 1.6i 8v 90CP up to 98CP - 150 RON
                                Chiptuning Dacia Logan 1.6i 16v 105CP up to 113CP - 150 RON

                                Motorizari diesel:

                                Chiptuning Dacia Logan 1.5 dCi 65CP up to 84CP - 350 RON
                                Chiptuning Dacia Logan 1.5 dCi 70CP up to 90CP - 350 RON
                                Chiptuning Dacia Logan 1.5 dCi 85CP up to 105CP - 350 RON

                                Chiptuning Dacia Solenza 1.4i 75CP up to 81CP - 150 RON
                                Chiptuning Dacia SuperNova 1.4i 75CP up to 81CP - 150 RON

                                Pentru programari va rog sa ma contactati telefonic la numarul afisat mai jos. Durata de lucru - 20-30 minute si se face prin mufa de diagnoza a masinii.

                                0751 194 100 sau YM: obdtuning
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google