Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sa salveaza fila in baza de date la tuner , si la orice ora se poate pune inapoi .Cred ca poate sa faca o exceptie sa ti-o si salveze daca vrei pe stick pe ceva daca vrei .
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Gata. Am revenit din concediu. De acum va pot raspunde la intrebari. Voi ma fi plecat din Bucuresti doar in weekend-uri. Inca mai sunt niste concursuri de MTB prin tara la care voi participa.

      @neoreal: in mare parte ti-a raspuns CristiXP. Salvez la fiecare Logan fila originala si in orice moment poti reveni la setarile de fabrica. Da-mi un telefon la 0751 194 100 si stabilim o programare pentru masina ta. Pretul este acelasi.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • multumesc.
        pt moment astept sa imi iasa masina din garantie..asta fiind undeva prin novembrie. dupa discutam..chestia e sa imi fac si ceva timp sa ajung in bucuresti. oricum asta e cea mai mica dintre probleme. duc o existenta nu prea ordonata..si nu prea stiu ce se mai poate intampla..peste o ora daramite peste cca 1 luna si cva..oricum..nu e bai ..chit ca se modifica sau nu preturile..insa..aia ma interesa. e foarte o.k. ca se poate salva.
        multumesc si tie cristi pt explicatii. cred ca ..cat de curand..o sa ma mai uit pe you....e ..la cele tutoriale pt insonorizat usile si alte cele elemente plastice" de prin masina..)) ..no comment asupra motivatiei" . cred ca se cunoaste foarte bine. in caz ca totusi ma decid , fii sigur ca am sa te sun.
        o zi buna.
        SIC CUNNECTANDO REM

        Comment


        • Concediile s-au incheiat. E timpul sa revenim la munca. Va anunt ca oferta pentru forumul loganclub ramane in continuare valabila:

          Motorizari benzina:

          Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
          Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
          Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

          Motorizari diesel:

          Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
          Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
          Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

          Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
          Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON

          Programari se pot face la numarul afisat mai jos. Durata de lucru - 10-30 minute si modificarile se fac direct prin mufa de diagnoza a masinii. Pentru alte modele de masina va rog sa ma contactati in PM.

          Date contact: 0751.194.100 | YM: obdtuning
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • Originally posted by Doc View Post
            Concediile s-au incheiat. E timpul sa revenim la munca. Va anunt ca oferta pentru forumul loganclub ramane in continuare valabila:

            Motorizari benzina:

            Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
            Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
            Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

            Motorizari diesel:

            Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
            Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
            Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

            Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
            Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON

            Programari se pot face la numarul afisat mai jos. Durata de lucru - 10-30 minute si modificarile se fac direct prin mufa de diagnoza a masinii. Pentru alte modele de masina va rog sa ma contactati in PM.

            Date contact: 0751.194.100 | YM: obdtuning
            Salut,

            Acum am descoperit si eu acest forum. M-ar interesa si pe mine o resoftare pentru un Logan 16 16v. In ce conditii este valabila oferta de mai sus, avand in vedere ca acesta este primul meu post pe acest forum ?

            Multumesc.

            Comment


            • Nu trebuie decat sa iei legatura cu mine la numarul de telefon afisat mai sus.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • salutare ,eu am un logan 1,6 16v cumparat sh la 12000km,acum are 17500km,cum imi pot da seama daca e remapat sau(daca nu e ,vreau sai fac,)am facut o liniuta tot cu un 16v,lam luat si el mia zis ca e sigur remapat

                Comment


                • Cel mai simplu ar fi fost sa fi intrebat fostul proprietar in privinta remaparii sau un test dyno ... parerea mea :-)
                  http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                  Comment


                  • Se poate vedea daca este sau nu modificat. Nu trebuie decat sa citim informatiile din calculator.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • Am facut remaparea la Doc (1.6, 16v). Masina trage mai bine, remaparea se simte. Am o singura problema: cand motorul este rece(nici o liniuta la apa) relantiul sta la 500 rpm. Dupa ce apa se ridica la 2 liniute revine si relantiul la normal. Am curatat motorul pas cu pas, l-am recalibrat, am schimbat bujiile, tot degeaba. Aveti idee ce ar putea fi ?

                      Comment


                      • Eu sigur nu am idee ce ar purea fi insa putem face o verificare. Softul n-ar trebui sa faca vreo problema, e verificat pe alte modele ca al tau care merg perfect. Cand motorul este rece relantiul ar trebui sa stea peste 1200-1400RPM pentru ca ar trebui sa intre socul automat. Posibil la tine asta sa fie cauza, nu intra socul.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • am si eu o intrebare la tine : Dc la alte marci ai preturi exorbitante la o remapare care da tot 7-8 caluti amarati? examplu la opel corsa 1.2 16v
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • pentru ca atat e maximul cat se poate obtine la o masina aspirata ,10%
                            Oferta este pentru membrii clubului.
                            Last edited by Cristi_Xp; 22 September 2010, 22:47.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • ok, mersi de raspuns. dar, preferam sa raspunda Doc. ;)
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Incredibil dar adevarat, alte marci folosesc marci de calculatoare mult mai noi pe cand Dacia a ramas pe acelasi model de cand a aparut DSN-ul. Nicio evolutie pentru aceasta marca. In plus, italienii ne-au dat liber la preturi pentru Dacia insa nu si la celelalte modele.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google